Kredi ve Finans Portalı

Vakıfbank Vadeli ve Vadesiz Hesap Nasıl Açılır?

Vakıflar Bankası tarafından sunulan tüm vadesiz TL, vadesiz Euro ve Dolar hesaplarına yönelik Vakıfbank hesap açma ücreti, hesap işletim ücreti adı altında bazı durumlarda alınabilmektedir. Ayrıca Türk Lirası ile döviz yatırım hesaplarına yönelik alınan işletim ücretleri de farklılık göstermektedir. Vakıfbank hesap işletim ücreti, aylık olarak tahsilat dönemi belirlendiği için hesap açıldıktan sonra her ay düzenli olarak kesilmektedir.

Hesap işletim ücreti, otomatik ödeme talimatı verildiği durumlarda ve aktif internet müşteri olunduğu durumlarda alınmamaktadır. Zaten çalışan olarak maaş hesabının Vakıfbank’ta olması durumunda da hesap işletim ücreti gibi ekstra ücretler alınmamaktadır.

Vakıfbank hesap açma ücreti

Vakıfbank Hesap Açma İşlemi

Ülkemizde devlet bankaları arasında yer alan Vakıfbank ile çalışmak isteyen müşteriler, kolay bir şekilde hesap açtırarak; bankacılığa ait tüm işlemleri hızlı bir şekilde gerçekleştirmektedir. Vakıfbank’ta hesap açma işlemi için şubelerden işlem yaptırabileceğiniz gibi, internet bankacılığı ya da mobil şube üzerinden de Vakıfbank hesap açma işlemi gerçekleştirilebilir. Ayrıca Vakıfbank müşteri hizmetleri aranılarak da hesap açılabilmektedir.

Vakıfbank Hesap Açma için Gerekli Belgeler

Vadesiz ya da vadeli mevduat hesap açtırmak adına Vakıfbank şubelerine gidilerek kimlikle başvurmak yeterli olmaktadır. Şubede bulunan bireysel müşteri temsilcileri tarafından hesap açma işlemleri yürütülmekte olup, Vakıfbank hesap açma için gerekli olan belgeler olarak görevliye kimlik verilmesi yeterli olmaktadır. Gerekli işlemler tamamlandıktan sonra iletişim bilgileri bilgiler istenildikten ve‘’Vakıfbank Mevduat Hesap Sözleşmesi’’ nin tarafınızdan imzalanması sağlanmaktadır. Bütün bu işlemler sonra hesap defteri verilmektedir ve bu defter sayesinde para yatırma ve para çekme işlemleri rahatlıkla gerçekleşmektedir. Aynı zamanda Vakıfbank tarafından banka kartı verilir ve kart teslim süresi 10 iş günüdür. Banka kartı, bankaya verilen adrese imza karşılığında teslim edilir. Kart şifresini belirlemek için gerekli olan bilgiler kartın gönderildiği zarf içerisinde belirtilmektedir.

Vakıfbank Hesap Açma Ücreti 2019

Vakıfbank hesap işletim ücreti 2019 yılında olduğu gibi yıllık belirlenmekte olup, aylık, 3 aylık ya da 6 aylık periyotlar altında müşterilerden alınmaktadır. Hesap işletim ücreti aktif hesaplar için alınmaktadır ve Vakıfbank tarafından yıllık 96 TL olarak kesilmektedir. Hesaba ise aylık 8 TL olarak hesap iletim ücreti yansıtılmaktadır.

Vakıfbank hesap açma ücreti

Vakıfbank Vadesiz Hesap Açma

Vakıfbank tarafından sunulan ayrıcalıklardan faydalanmak için Vakıfbank vadesiz hesap açma işlemlerine başvurabileceğiniz gibi, kredi kartı başvurusu da gerçekleştirebilirsiniz. Vadesiz hesap açma işlemi için Vakıfbank tarafından farklı kanallar sayesinde müşterilerine kolaylık sağlanırken; vadesiz hesapların kullanılması ile,

  • EFT/ Havale,
  • Kredi ya da kredi kartı ödemeleri,
  • Kredi başvurusu,
  • Fatura ödemeleri,
  • Yatırım işlemleri,
  • Altın ya da döviz alım-satımı,
  • e-vadeli hesap açma-kapama gibi bankacılık adına tüm işlemler yapılabilmektedir.

Vakıfbank vadesiz hesap açma işlemi için şubeye giderek, kimlik ile hesap açtırabilir ve gerekli evrakları imzalayarak, banka kartı hemen teslim alınabilmektedir.

0850 222 0 724 numaralı Vakıfbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak da Vakıfbank vadesiz hesap açma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Fakat bunun için öncelikle Vakıfbank müşterisi olmak gerekmektedir ve banka kartı da aynı şekilde şubeden hesap açma işleminde olduğu gibi sistemde kayıtlı olan adrese gönderilir.

Vakıfbank İnternetten Nasıl Hesap Açılır?

Vakıfbank internet hesap açma işlemi, 7/24 zaman diliminde gerçekleştirilmektedir. Bunun için bankaya ait olan www.vakifbank.com.tr adresine tıklanması gerekmektedir. Fakat bunun için daha önceden şube üzerinden hesap açma işleminin gerçekleştirilmiş olması ve internet bankacılığı şifresinin olması gerekmektedir. İnternet bankacılığı şifresi ile giriş yaptıktan sonra ‘’Hesaplar’’ menüsüne girilerek, vadesiz ya da vadeli hesap açma işlemi gerçekleştirilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.