Vakıfbank döviz hesabı
vakıfbank döviz hesabı

Vakıfbank dolar hesabı açma işlemi sayesinde yatırım amaçlı hesap sahibi olmak mümkün olmaktadır. Yatırım ya da birikim hesabı TL cinsinden açılabileceği gibi dolar, euro ya da altın cinsinden de açılabilmektedir.

Yatırım ya da birikim hesabı için tercih edilecek yatırım türü her ne olursa olsun hesap ilk kez açılacaksa mutlaka Vakıfbank şubelerine gidilerek işlemlerin yapılması gerekmektedir. Vakıfbank’ta mevcut bir hesabı olan hesap sahipleri ise internet ve internet bankacılığı ile mobil bankacılık aracılığıyla kolay bir şekilde yeni bir hesap açtırabilmektedir.

Vakıfbank dolar hesabı açma

Vakıfbank Dolar Hesabı Açma Yöntemleri

Vakıfbank dolar hesabı açma adına tercih edilebilecek farklı yöntemler bulunmaktadır.

  • Vakıfbank şubelerine gidilerek kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı fotokopisi ile hesap açılabilmektedir.
  • Vakıfbank Müşteri Hizmetleri aranılarak vadeli ya da vadesiz dolar hesabı açılabilmektedir. Bunun için öncesinde banka müşterisi olmak gereklidir. Müşteri hizmetleri tarafından müşteri numarası ya da T.C. Kimlik numarasının tuşlanması istenecektir. İlk bilgi girildikten sonra müşteri temsilcisi tarafından yönlendirme doğrultusunda basamakların takip edilmesi gerekmektedir.
  • İnternet ya da mobil bankacılık aracılığıyla Vakıfbank dolar hesabı açma için öncelikle internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa ait olan şifrenin alınmış olması gerekmektedir. Daha sonra ‘’Hesaplar’’ menüsüne giriş yapılarak vadesiz ya da vadeli dolar hesabı başvuru bilgilerinin doldurulması gerekmektedir.
  • Vakıfbank ATM’leri üzerinden de vadeli ya da vadesiz Vakıfbank dolar hesabı açma işlemi yapılabilmektedir. Kart takıldıktan sonra şifre bilgileri girilip ‘’Hesap Başvurusu’’ menüsü üzerinden hesap açma işlemleri yapılabilmektedir.

Vakıfbank Dolar Hesabı İşletim Ücreti

Vakıfbank dolar hesabı açma ve işletim ücretine geçmeden önce Vakıfbank dahil olmak üzere diğer bankalarda da iki farklı hesap türü bulunmaktadır. Hesap türlerinden ilki olan vadesiz hesap sayesinde para yatırma-çekme, fatura ödeme, borç ödeme gibi işlemler yapılabilirken; ikinci hesap türü vadeli hesap sayesinde para yatırarak bir vade belirleyip, vade süresi sonunda yatırılan parayı artırma şansı bulunmaktadır. Vadeli hesapta faiz kazanmak ve yatırılan parayı artırabilmek için vade süresi boyunca paranın hesapta kalması gerekmektedir. Vadesinden önce bozulan hesaplar herhangi bir kazanç sağlamamaktadır. Ama Vakıfbank tarafından hazırlanan farklı vadeli hesap çeşitleri sayesinde artık vade süresi dolmadan da para çekmek mümkün olmaktadır.

Vakıfbank dolar hesabı açma adına T.C. kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı ile birlikte şubelere başvuruda bulunan müşteriler, mevcut hesapları olması durumunda belirttiğimiz üzere telefon bankacılığından internet bankacılığına ve mobil bankacılığına kadar farklı kanallar sayesinde kolaylıkla hesap açabilmektedir. Yatırılan dolar üzerinden ekstra bir kazanç sağlanmak isteniyorsa, yabancı para olan dolar içinde vadeli hesap açılabilmektedir. Tabii ki vadeli dolar hesabı için sunulan faiz oranları, Türk Lirası için sunulan faiz oranlarına göre düşük olacak şekilde uygulanmaktadır.

Vakıfbank dolar hesabı açma

Vakıfbank Vadesiz Dolar Hesabı

Vakıfbank vadesiz dolar hesabı açtırırken vadesiz hesap tercih ediliyorsa, açılan hesaplardan herhangi bir kazanç sağlamak mümkün olmamaktadır. Sadece dolar para birimimize karşı değer kazanırsa yatırılan miktarın artması söz konusu olmaktadır. Ayrıca vadesiz dolar hesabı için Vakıfbank aylık 8 TL olmak üzere yıllık 96 TL hesağ işletim ücreti almaktadır.

Vakıfbank Vadeli Dolar Hesabı

Vakıfbank vadeli dolar hesabı açtırırken yatırım amacıyla faiz getirisi de elde etmek isteyen kişilerin tercih ettiği hesap türü ‘’Vakıfbank Vadeli Dolar Hesabı’’dır. Risksiz olması nedeniyle çok tercih edilen vadeli dolar hesabı sayesinde hem doların para birimiz karşısında değer kazanması durumunda kazanç sağlanırken hem de sunulan faiz oranı sayesinde artı kazanç elde edilmektedir.

Vadeli dolar hesabının özellikleri;

  • Vakıfbank tarafından sunulan faiz oranı brüt faiz oranıdır.
  • Ayrıca piyasada yaşanan olumsuzluklardan etkilenmesi söz konusu değildir.
  • Vakıfbank dolar hesabı açma işlemi kolay ve pratiktir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir