Denizbank aylık işletim ücreti
Denizbank aylık işletim ücreti

Denizbank, 1997 yılında Zorlu Holding tarafından Özelleştirme İdaresi’nden satın alınmış olarak bankacılık faaliyetlerine başlarken, sunduğu kampanyalar ile müşterilerine destek olmaya devam etmektedir. Denizbank aylık işletim ücreti, banka hesabını kullanan tüketicilerin hizmetler karşılığında ödediği bedeldir. Bankacılık kanunu dikkate alınarak yapılan bir uygulama olup, yasal bir uygulama olarak bankanın kendini geliştirmesi adına değerlendirilen bir imkandır. Buna rağmen tüketiciler tarafından tepkilere neden olduğu için banka, farklı uygulamalar sayesinde tüketiciyi memnun etmeye çalışmaktadır.

Denizbank müşteri kaybını engellemek için belli uygulamalar getirmiş ve bu uygulamalar bünyesinde şartları yerine getiren müşterilerinden herhangi bir aylık işletim ücreti talep etmemektedir.

Denizbank aylık işletim ücreti
Denizbank aylık işletim ücreti

Denizbank Aylık İşletim Ücreti Ne Kadardır?

Denizbank aylık işletim ücreti, tüketiciler tarafından çok da sevilen bir uygulama olmamakla birlikte, Bankacılık Kanunu kapsamında bankalara tanınmış bir haktır. Denizbank tahsilat döneminde hesap bakiyenizde yeterli bakiye olmadığı zaman düzenli tarama sonucunda aylık işletim ücreti uygulanan hesabınıza para yatması durumunda birikmiş borcunuzu hemen tahsil etmektedir. Hiçbir şekilde tahsil edilemeyen işletim ücreti 12 aylık dönem boyunca tüketici fiyat endeksi artış oranı ile bağlantılı olarak faiz işletilerek artırılır ve bu durumda tüketiciye telefon ya da mektup gibi kalıcı yollarla bildirilmektedir. Tüketici bildirimi aldıktan sonra 15 gün içerisinde mevduat hesabını kullanmaktan vazgeçer ya da kapatırsa ücret artışı gibi ek bir ücret talep edilemez.

Denizbank aylık işletim ücreti, banka hesabı kullanımı nedeniyle talep ettikleri bir ücrettir. Aylık olarak kesilebildiği gibi 3 aylık ya da 6 aylık periyotlar halinde kesilebilmektedir. Denizbank aylık işletim ücreti 13.90 TL’dir.

Denizbank Aylık İşletim Ücreti İadesi Nasıl Yapılır?

Denizbank, kredi ya da kart işlemleri için açılmış hesaplardan Denizbank aylık işletim ücreti almamaktadır. Bu nedenle kredi ya da kart işlemleri için açtırdığınız hesaplardan aylık işletim ücreti kesildiğini fark etmeniz durumunda şubenize giderek iptal talebinde bulunabilirsiniz. Sözlü olarak başvurunuz dikkate alınmadığı zaman ise yazılı başvuru da bulunarak talebinizi iletebilirsiniz.

Denizbank aylık işletim ücreti iadesi için yazdığınız itiraz dilekçesi ile kesilen bu ücretin iade talebinde bulunabilir ve Genel Müdürlük tarafından da olumsuz sonuç almanız durumunda Tüketici Hakem Heyeti’ne başvuruda bulunabilir ya da mahkeme kanalıyla Denizbank aylık işletim ücretinizi geri alabilirsiniz.

Denizbank aylık işletim ücreti iadesi
Denizbank aylık işletim ücreti iadesi

Denizbank Aylık İşletim Ücreti Alınmayan Hesap Türleri Nelerdir?

Denizbank aylık hesap ücreti alınmayan hesaplar kredi ve kart hesaplarıdır. Ayı zamanda 6 ay boyunca herhangi bir hareketin söz konusu olmadığı hesaplardan da aylık işletim ücreti kesilmemektedir. Bunların dışında Denizbank aylık işletim ücreti alınmayan hesaplar;

  • Hesabından ya da kredi kartından 2 tane otomatik fatura talimatı verilmiş hesaplar,
  • Emekli maaşı alan hesaplar,
  • Öğrenci hesapları,
  • Çocuk hesapları,
  • Gümüş hesapları,
  • Altın hesapları olarak belirlenmiştir.

Öğrenci hesapları açılırken Denizbank aylık işletim ücreti kesilmemesi için öğrencinin öğrencilik durumuna yönelik bir belge ibraz etmesi gerekmektedir.

Mevduat hesabı üzerinden 2 tane otomatik fatura talimatı (elektrik, su, telefon, internet, doğalgaz…) vermeniz durumunda ise; takip eden aydan itibaren aylık işletim ücreti kesilmemektedir.

Eğer siz de yukarıda belirtilen şartları sağlamıyorsanız ve aktif olarak kullandığınız bir Denizbank vadesiz mevduat hesabınız söz konu ise, Denizbank aylık işletim ücreti belirtilen tutarlarda hesabınızdan kesilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir