Denizbank atm para cekme limiti
denizbank atm para cekme limiti

Her bankanın ATM’sinde günlük para çekme limiti bulunmaktadır. Bunun nedeni bankanın hem sizi hem de kendini güvene almak istemesidir. Her banka ilçelerde ortalama 2 – 3 şube bulundurur. Ancak her sokakta ATM bulmak mümkündür. Bu yüzden genellikle en hızlı yol olarak ATM’ler kullanılır. ATM’ler aracılığıyla para görebilir, gönderilmiş parayı alabilir, maaş veya avans çekebilirsiniz. Fakat her banka bankamatiklerden para çekme limiti konmuştur ve her bankanın kendine göre belirlediği bir miktar vardır. Denizbank da bu bankalardan biridir.

Eğer Denizbank müşterisiyseniz bir gün içerisinde en fazla toplamda 1.990 TL ( bin dokuz yüz doksan lira ) çekebilirsiniz. Fakat bu miktarı iki işleme bölmek zorundasınız. Çünkü bir işlem sırasında en fazla 1.000 TL ( bin lira ) çekilebilmektedir. Eğer Denizbank müşterisi değilseniz bu miktar günlük en fazla 490 olmakta ve yıllık ise 1.990 lirayı geçmemektedir. Bu miktarın dışına çıktığınızda belli bir miktar ödemek zorunda kalırsınız. Ancak yine de yapabileceğiniz bazı şeyler vardır. Örneğin paranızın belli bir kısmını başka bir karta aktarıp diğer karttan da para çekebilirsiniz. Ya da ödemelerinizi; kira, fatura gibi, banka kartınızla yapıp para çekmekten kurtulabilirsiniz.

Mevduat Miktarı Yüksek Tutuluyor

Bankalar için para önemli bir durumdur. Bir bankada ne kadar para varsa o kadar iyidir. Çünkü bankadaki para bankaya her dakika kazanç sağlamaktadır. Bundan dolayı onlarda bu parayı olabildiğince içeride tutmaya çalışabilirler. Bu günlük limit miktarını çekebilir ve diğer gün yine aynı miktar çekebilirsiniz. Bu sayede banka hem kendini güvene almış olur hem de istenmeyen kişilerce bankamatik aracılıyla paranızın çok fazla çekilmemesini sağlarlar. Bu sayede hem siz hem de onlar kazanır. Sizde günlük limitinizi öğrenerek daha iyi bir banka müşterisi olabilirsiniz.

Denizbank ATM Para Yatırma Limiti

Finans işlemlerin hepsinde olduğu gibi, bankamatikler üzerinden para yatırım işlerinde de limitler dahilinde yapılabilmektedir. Çekme limitlerini daha aşağılarda tutan bankalar yatırma limitlerini oldukça yüksek tutmaya çalışmaktadır. Yani burada bankaya para gelsin ama gitmesin mantığı çalışmaktadır. Denizbank bankamatikleri üzerinden günlük para yatırma limitiniz 19.990 TL ile sınırlıdır. Denizbank müşterileri talepleri doğrultusunda ATM’lere parça parça bu miktarı yatırabilirler. Bu yatırım sonrası yine para yatırmak istenirse bunun için bir gün yani 24 saatin geçmesini beklemek zorundalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir