Teb atm para cekme limiti
teb atm para cekme limiti

Türkiye’deki özel bankalardan biri olan TEB ( Türkiye Ekonomi Bankası) her türlü bankacılık işlemiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Türkiye’nin her yerinde bulunan ATM’lerinde TEB’den alınmış bir banka kartı ile para yatırma, para çekme, bakiye sorma, hesap hareketlerini görme ve yazdırma, döviz alım satımı, kredi başvurusu, fon alım satımı, havale işlemleri yapılır. Ayrıca EFT, Turkcell hazır karta, Vodafone ve Avea faturasız hatlar için TL yüklenmesi, kredi borcu ödenmesi hatta altın, gümüş hesabı işlemleri gibi çok sayıda ihtiyaç duyulabilen işlem yapılabilmektedir.

TEB Bankamatik Limiti

ATM’lerden Kredi Kartı ile de ihtiyaç duyulduğunda nakit avans çekme, kredi kartı borcunu ödeme, şifre oluşturma, faturasız Avea, Turkcell, Vodafone hatlarına TL yükleme, hesap kesim tarihini değiştirebilme, hesap ekstresinin görüntülenebilmesi, güncel borcun sorgulanabilmesi, kredi limitinin artırılma talebi, sigorta başvurusu gibi çeşitli işlemler yapılabilmektedir. Banka kartı ile en çok yapılan işlemlerden biri para çekmedir. Diğer bankalarda da ATM’lerden para çekmenin bir limiti olduğu gibi TEB ATM para çekme limiti söz konusudur. TEM’de bir ATM’den banka kartıyla günlük çekilebilecek 1000 TL’lik bir limit vardır.

Masraf Alınabiliyor

Bu rakamın üzerinde para çekilirse her 1000 TL için 10 TL’lik kesinti yapılmaktadır. Daha çok para çekme ihtiyacı duyanların en yakın şubeyle görüşmesi yararlı olacaktır. TEB şubelerinden para çekmek için bir ücret gerekmemektedir, limit de yoktur. Sadece kimlik kartınız yanınızda olsa da kolayca para çekme işlemi şubenizden halledilecektir. Para çekme işlemi gibi bir TEB ATM’sinden 7/24 para yatırma işlemi de gerçekleştirilmekte ve bunun da bir limiti mevcuttur. Bu limit hem kartlı hem de kartsız işlemler için bir günde 19.990 TL’dir. Kart kullanmadan kredi kartı ödemesi yapılmak isteyenler için de limit 19.990 TL’dir. Kredi kartı ödemelerinde de, kendi hesabınıza para yatırma işleminde de bir işlem sırasında geçerli olan limit ise banka tarafından 6.000 TL olarak belirlenmiştir.

Maaş Müşterilerine Ayrıcalık

Bütün bu şartlar haricinde maaşınızı anlaşmalı olarak TEB şubelerinden alıyorsanız burada işvereninizin banka ile yaptığı protokol önem arz ediyor. Zira yapılan sözleşmede bankadan çekilecek tutarlar ya da yatırılacak tutarlar üzerinden komisyon alınıp alınmayacağı ya da alınacaksa hangi oranlarda alınacağına dair ayrıntılara yer veriliyor. Bu ayrıntılar ile TEB şubelerinde ve bankamatiklerinde yapacağınız işlemleri limitsel olarak belirleyici olabilir.

One Comment

  1. Bankada bulunan param limitten daha fazla. Fakat ben kendi paramı çekebilmek için masraf ödüyorum. Bu nasıl bir iş anlamadım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir