Tebtahsilat
tebtahsilat

TEB tahsilat birimi de Türkiye Ekonomi Bankası yani kısa adıyla TEB’in bir birimi olarak hizmet vermekte olup, bireysel ve kurumsal olarak farklı alanlarda hizmet vermektedir.

Özellikle kredi ve kredi kartı borçlarınızı yapılandırma ya da ödeme gibi bir talebinizin olması durumunda hizmet veren TEB tahsilat birimine ulaşmak için müşteri hizmetlerinden bilgi alabileceğiniz gibi TEB tahsilat iletişim numarası üzerinden de taleplerinizi iletebilirsiniz.

Borçlarını kapattığı halde icra kalkmayan müşteriler genelde tahsilat merkezine ulaşmaya çalışıyor. Teb müşteri hizmetlerini arayıp o birime yönlendirmelerini de isteyebilirsiniz.

Teb tahsilat numarası 0216 645 9545
Teb tahsilat şubesi

TEB Müşteri Hizmetlerine Bağlanma

TEB müşteri hizmetleri üzerinden işlemlerimizi halledebilmek için aradığımızda direk bağlanmasını bilmediğimiz için bütün menüleri dinleyerek hem zaman kaybı yaşarken hem de yanlış menüye bağlanabiliyoruz.  Bu nedenle beklemeden işlem yapmak istediğiniz menüye bağlanmak için, direk tuşlara basarak işlemlerinizi ilerletebilirsiniz.

TEB müşteri hizmetlerine bağlanmak için aranılacak numara 0850 200 06 66 arayın. Sesli yanıt sistemi ile işleminizi yapabileceğiniz gibi hemen müşteri hizmetlerine bağlanabilmek için “3-1-1’’ numaralarını sırasıyla tuşlayın.

Diğer bankacılık işlemleri için;

  • Kayıp, çalıntı ve şüpheli işlemleri “0”,
  • Kredi kartına dair işlemler “1”,
  • Bankacılık işlemlerine dair “2”,
  • Yatırım işlemlerine dair “3”,
  • Şifre işlemleri ve güvenlik ayarları ile internet şubesi destek hattı “4”,
  • Krediler “5”,
  • Ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi “6” tuşlanarak yapılabilmektedir.

TEB Tahsilat İletişim Numarası

TEB ile ilgili tahsilat işlemleriniz için TEB tahsilat iletişim numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Mevcut olan kredi ya da kredi kartı kartlarınıza ait borçlarınızı ödemek ya da yapılandırma hakkında bilgi almak ve işlem yapmak için TEB Tahsilat İletişim Numarası 0216 645 9545’i arayabilirsiniz.

Teb tahsilat numarası 0216 645 9545
Teb tahsilat birimi

TEB Tahsilat İletişim Hakkında Mevcut Olan Şikayetler

Mevcut olan kredi ya da kredi kartı borçlarını ödemek ya da yapılandırma talebinde bulunmak için müşteriler tarafından TEB tahsilat iletişim numarası 0216 654 9545 aransa dahi, müşteriler ulaşamadıklarına dair yorum yapmaktadır. Bu numaradan ulaşamadıysanız 0216 645 9546 nolu numarayı da deneyebilirsiniz. 

İnternet üzerinde mevcut olan ve müşterilerin problemlerini paylaşarak, çözüme ulaşmaya çalıştıkları sitelere yapılan yorumlara bakıldığında aranılan telefon numarası üzerinden yetkili birine ulaşılmadığı yönünde şikayetler gelmektedir. Yorumları incelemek gerekirse;

‘’TEB Tahsilat Birimine Asla Ulaşılmıyor’’

TEB‘e olan ve icra müdürlüğüne devredilmiş olan, bu nedenle maaşımın dörtte biri kesilen mevcut borcumun tümünü kapatmak isteğiyle, TEB Tahsilat birimini aramama rağmen aradığım numaraya kimse cevap vermemektedir. Çözüm arayışında olmam nedeniyle müşteri hizmetlerini aramaktayım ama onlarda, icralık borçları görüntüleyemediklerini belirttikleri için İcra Müdürlüğü üzerinden dosyamı inceleyebileceğimi belirtiyorlar ki ben borcumun zaten ne kadar olduğunu biliyorum ve mevcut olan borcumu kapatmak istiyorum.

Müşterinin şikayetvar.com adlı sitede yazdığı yorum.

Bankanın hukuk temsilcilerine ya da tahsilat birimine ulaşmadan bu borcu çok fazla bir faizle ödemek zorunda kalırım ki bu nedenle bankanın tahsilat birimine mutlaka ulaşmam gerekmektedir. Banka inanılmaz derecede sorumsuz ve duyarsız davranmaktadır. Borcumu kapatmak istiyorum be muhatap bulamıyorum. Şikayetçiyim ve banka aleyhine dava açmak istiyorum.’’ şeklinde ulaşamadıklarına dair birçok yorum yapılmaktadır. TEB Tahsilat Birimi başta olmak üzere bankanın acil olarak konu ile ilgilenmesi müşteri memnuniyetini sağlamak açısından çok önemlidir.

Başka bir müşterinin şikayeti.

One Comment

  1. kesinlikle haklılar bende günlerce aynı durumda ulaşmaya çalışıyorum. şubeden aradım ama yine açmadılar. şube çalışanları dahi şaşırdılar bu duruma. ama görüyorum ki bu durumu düzeltme çabaları yok. ben bunu şu şekilde yorumluyorum. müşteriler ulaşamadığı sürece faiz devam etmekte yani 20 liralık borç 50 lira rahatlıkla olabilir. bu durumda banka karlı olacak neden telefonları açsınlar ki. eğer bu durum böyle değil ise çözüm bulsunlar acil. günde 30 kere arıyorum ama nafile. zaten borcumdan dolayı arıyorum sağolsunlar birde telefon faturam şişiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir