Kredi ve Finans Portalı

TEB İcralık Araba Satışları

Taşıt kredisi tahsisi ile araç satın almak isteyenlere maddi desteği veren bankalar alacaklarını teminat altına almak için alınan araca ipotek koyma yoluna gitmektedir. Bu ipotekler sonrası kredi borcu ödenmeyen araçlar banka tarafından satışa çıkarılır ve alacağı olan kredi tutarlarını bu satışla karşılarlar. Bu anlamda TEB icralık araç satışları ihalesi internet üzerinden yapmaktadır.

TEB ilgili sayfasından http://www.tebcetelem.com.tr/Icra-Satisindaki-Araclar.aspx araçları incelerken burada plaka, model, muhammen bedel ve ihaleye katılım için teminat tutarı yada icra dairesi ve dosya numarasına dair bilgileri edinebiliyorsunuz. İhale tarihlerinin de yazılı olduğu sitede ihale başlangıç bedelleri üzerinden yatıracağınız teminat tutarı ile TEB icralık araba satışları ihalesine girebiliyor ve dijital yollardan teklif verebiliyorsunuz.

Detayları öğrenmeden önce facebook sayfamızı beğenirseniz. Araç paylaşımlarını kaçırmamış olursunuz. Hemen alttaki beğen butonuna basıp araçlardan ilk siz haberdar olabilirsiniz. 

TEB Hacizli Araç Satışı İhalesine Nasıl Girerim?

İncelediğiniz ve almak istediğiniz aracın başlangıç bedelinin % 20 teminatı ya da bankalardan alabileceğiniz kesin ve süresiz teminat mektubunu almak talebinde bulunanlar bankaya teslim ediyor. Aracı gerçek kişi alacaksa kimliği ile, başka birisi üzerine alacaksa kimliği ve noter vekaleti, tüzel kişilik adınaysa kimlik belgesi, yetki belgeleri ve imza sirküleri ile ihale saatinden yarım saat önce ihale adresinde hazır olmaları gerekir. İnternet üzerinden ihale girmek isteyenler ise https://esatis.uyap.gov.tr/main/index.jsp adresinden girerek ihale tarihinden bir gün öncesi saat 24:00’e kadar teklif verebiliyorlar.

teb bankasi satilik araclar

İhaleye Katılmak İçin Gerekenler

 • Aracın belirtilen tutarının %20 si kadar tutarı teminat olarak bankaya yatırmanız gerekmektedir.
 • Katılacak kişinin resmi makamlardan aldığı kimlik (ehliyet , nüfus cüzdanı , pasaport) fotokopisi .
 • İhaleye firma olarak katılacakların yetki belgesi bulundurması .
 • İhaleye elektronik ortamda uyap üzerinden katılacaksanız teminatın da online olarak yatırılması gerekmektedir.

Satılan Aracı Nasıl İncelerim ?

TEB hacizli araç satışı bahse konu olan aracı görebilmeniz ihale adresinde mümkün. İhale saatinden 30 dakika önce aracın sergilenmesi yapılıyor. Burada aracı inceleyerek alım yapma hakkınızı kullanabiliyorsunuz. TC vatandaşı herkesin katılabildiği TEB icralık araç satışı olan bazı araçlar ve fiyatları şu şekilde;

2012 Jetta 35 Bin
2017 BMW 1. Series 80 Bin
2013 Accent Blue 10 Bin
2016 BMW 1. Series 65 Bin
2014 Focus 25 Bin
2014 Fiesta 21 Bin
2013 Focus 25 Bin
2015 Linea 22 Bin 900
2012 Fiorino 12 Bin 500
2012 Jetta 35 Bin
2014 Megane 25 Bin

İhale esnasında dijital ortamdan verilen tekliflere yenisi çıkmaz ya da ihaleye katılım olmadığında aracın satışı iptal edilebiliyor.

Aracı Nasıl Teslim Alırsınız ?

Satış tarihinden itibaren 7 gün içerisinde aracın tüm bedelini yatırmanız gerekmektedir. Ayrıca satış bedelinden KDV , damga vergisi vermelisiniz.  Bunları da yatırdığınızda tescil yazısı alarak aracı alabilirsiniz .

Adınıza ruhsat çıkarmak için trafik tescil masrafları gibi ihale harici tüm masraflar alıcıya aittir.  Aracı satış bölgesinden aldıktan sonra ruhsatını çıkarmanız gerekmektedir. Aracın anahtarı bulunmuyorsa bu işlemi de siz halletmelisiniz .

İhale ödemesi için verilen sürede resmi tatil günlerine denk gelmediği sürece belirtilen gün içerisinde yapılmalıdır. Haftasonları da  bu süreye dahildir.

İhale öncesinde araç ile ilgili herhangi bir detay verilmeyebilir. Tüm detayları ihale günü ve yerinde öğrenebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar
 1. Cevdet dedi ki:

  2017 bmv ihalesine girmek istiyorum

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Merhabalar , istediğiniz araç listede varsa gerekli bedeli yatırıp teklif verebilirsiniz.

 2. Mükremin dedi ki:

  Mrb 2012 fiorino ihalesine girmek istemiyorum

 3. Kadir dedi ki:

  Araçların durumunu görsel olarak km ile birlikte sergileseniz daha iyi olmazmı