Kredi ve Finans Portalı

Sigortadan Araç Nasıl Alınır?

Ülkemizde her gün yeni bir kaza meydana gelmektedir.Kaza sonucunda araçlar hasar durumuna göre hasar kayıtlı, pert kayıtlı ve hurda kayıtlı olarak nitelendirilmektedir.Günümüzde döviz kuru ve yüksek vergiler nedeniyle otomobil fiyatlarının yüksek olduğu aşikar.Otomobil fiyatlarının yüksek olması sebebiyle vatandaşlar  piyasa fiyatının çok altında satılan hasar ve pert kayıtlı araçlara yönelmiş durumdadır. Pek çok sigorta şirketi hasarlı araç satımı yapmakta.Peki sigorta şirketlerinde hasarlı araçlar nasıl alınır?

  Sigorta Şirketinden Hasarlı Araç Alımı

Sigorta şirketleri hasarlı ve pert durumundaki araçları ihale usulü ile satışa çıkarmaktadır.Günümüzde pek çok sigorta şirketinin web sitesinden gerçekleştirilebilen bu ihalelere katılabilir ve teklif verebilirsiniz.Öncelikle sigorta şirketlerinin ihale sistemine üye olunması gerekir.Sisteme üye olan kullanıcılar araç özelliklerini inceleyebilir , ihale değerlerini görebilir ve ihaleye teklif verebilir.Sigorta şirketleri sisteme üye olurken  kullanıcılardan teminat istemektedir.İhaleyi kazananlar kazandığı aracı almakla yükümlüdür.Kazandığı halde aracı almaktan vazgeçenler yatırdığınız teminatı keybederler. Teminatınız yanmadığı taktirde sistemden çıkmak isteyenler verdiği teminatı geri alabilirler.

Sigorta şirketlerinin üyelik ve ihale şartları farklılık gösterebilir.Üye olurken bu şartların detaylı incelenmesi gerekir. Sisteme üye olup teminat yatırdıktan sonra ihalelere teklif vermeye başlayabilirsiniz.Verilen süre sonunda en yüksek teklifi vermeniz durumunda ihaleyi kazanırsınız.

   Hasarlı Araç Alırken Nelere Dikkat Etmem Gerekir?

Hasarlı araçlar her ne kadar piyasa fiyatlarının altında satılsa da bu araçları alırken detaylı araştırma yapmak gerekir.Araçların hasar durumu detaylı incelenmeli, onarım masrafları iyi hesaplanmalı ihaleye teklif verirken tüm bu detaylar göz önünde bulundurulmalıdır.Ayrıca bu ihalelere katılanların çoğunluğunun  tamirci ve galericiler olduğu düşünüldüğünde ihaleyi kazanıp bu araçlardan ciddi ölçüde kar edilmesi zor olacaktır.

   Hasarlı Araç Satan Sigorta Şirketleri

Anadolu Sigorta, AXA Sigorta ,Generali Sigorta , Işık Sigorta ,Neova Sigorta ,  Snb Sigorta ,Güneş Sigorta ,Ak Sigorta ,Halk Sigorta , Ankara Sigorta , Sompo Japan Sigorta

Etiketler:

Yorumlar
  1. ferit degerli dedi ki:

    Nasıl oye olurum