Kredi ve Finans Portalı

Denizbank’tan Satılık Araçlar

Hemen hemen her  bankanın bünyesinde dijital ortamlarda yapılan ihaleler neticesinde satılan taşıtlar bulunmaktadır. Buradan alınacak taşıtların fiyatları oldukça uygun diyebileceğimiz tutarlarda gerçekleştiriliyor dersek yanlış söylememiş oluruz. Denizbank’tan satılık taşıtlar hakkında bilgi almak istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz. Zira bu alım ile maddi açıdan oldukça uygun bir alış veriş yaparak önemli bir miktarı cebinizde bırakabilirsiniz.

Denizbank Araç Satışı Nasıl Oluyor?

Banka elindeki mevcut satışta bulunan taşıtlarını resmi internet sitesi olan https://www.denizbank.com/hakkimizda/tasitlar/?c=&t=null&r=&p=&pi=1&ps=10 adresinde ilan etmekte ve burada araçlara ait bilgilerde bulunmaktadır. Burada taşıtlar hakkında bilgi edinirken yine aynı sayfa üzerinde yetkili kişiler ile iletişim numaraları ve adresini bulabilirsiniz.

Şartnameyi İnceleyin

Denizbank’tan satılık araç almak istiyorsanız öncelikle taşıt şartnamesini incelemeniz sizin için faydalı olacaktır. Zira biz size burada özet olarak kısa bilgilendirme yapmak isteriz. İnternet üzerinde satışta olsa dahi banka bu satışın iptalini yapabiliyor. Buradaki araçlardan birini almak isteyen kişi taşıt ile ilgili bütün hasarını, eksiğini, çekme belgesi ile ruhsat bilgilerini her türlü kabul etmiş sayılıyor. Yani oluşabilecek zararlardan banka kendisini mesul bırakmıyor.

İhale En Yüksek Fiyatı Verenin Oluyor

İhale sonucunda en yüksek veren kişiye taşıt satışı gerçekleştirilirken aynı fiyat teklif edilmesi durumunda teminat ücretini ilk yatıran kişi ihaleyi almış oluyor. İhale sonucu banka tarafından kişiye tebliğ ediliyor. Bu tebliğ sonrası süresi içerisinde aracı alacak kişi araç bedelini peşin olarak bankanın vermiş olduğu hesaba yatırması gerekli. Satış işlemi başladıktan sonra kişi aracın bedelinin % 3 oranında bir kaporayı da yatırabiliyor. Satış sonrası tamamını yatırma imkanı da bulunuyor. Kapora satış bedelinden indirilirken satış gerçekleşmediği takdirde yatırılan kapora bankaya gelir iradı olarak kayıt altına alınıyor.

İhaleye katılacak kişi şartnameyi imzalayarak bütün şartları kabul etmiş oluyor. Her türlü olumsuzlukta ise İstanbul Adli Makamları yetkili kılınmış ki bu hususu da belirtmekte fayda bulunuyor.

Denizbank’tan satılık araç alımları sonucunda bir KDV söz konusu değil. Bankaların KDV mükellefi olmadığını daha önceki yazılarımızda da belirtmiştik. Bu durumda ayrıca bir vergi ödemesi yapmanıza gerek kalmıyor.

Denizbank’tan Satılık Ekipmanlar

Banka’dan satılık araçlar bunlarla sınırlı değil. Banka ayrıca ekipman ve makinelerin satışını da gerçekleştiriyor. Birbirinden ilginç ürünleri bulabileceğiniz Denizbank İnternet Şubesinde Süt sağma makinesi, hidrolik kırıcılar, Balya yapım makinesi, Anestezi Cihazı, Silaj Makinesi, Endoskopi seti, Ekskavatörler, Traktör ve Lazer Cihazı gibi ekipmanları da satın alabiliyorsunuz. Bu ürünler hakkında bilgiyi aynı adresten temin edebilirken burada fiyatlarını da görebiliyorsunuz.

Denizbank’tan satılık araçlar hakkında bilgi edinebilmeniz için 0 212 348 39 73 veya 0 212 348 39 74 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. halil dedi ki:

  Arac nasil alinir

 2. saim naci araz dedi ki:

  deniz bank’tan araba almak istiyorum.

 3. NURİ GÖKTAŞ dedi ki:

  araç almak istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Merhabalar, ihaleye katılıp şansınızı deneyebilirsiniz.