Anadolubank'tan satılık araçlar
Anadolubank'tan satılık araçlar

Anadolubank müşterileri, kredi başvuruları sırasında geri ödeme garantisi sunmak için araç veya gayrimenkullerini teminat olarak sunmaktadır. Borçlar ödenmediğinde yasal süreç başlatılmaktadır. Eğer yasal süreç sonunda teminatlara el konulması kararı verilir ise araç ve gayrimenkuller değerinde alınmaktadır. Anadolubank’tan satılık araçlar, yasal süreç sonucunda el konulan taşıtlardır.

Anadolubank’tan satılık araçlar için banka şubelerinden veya e-ihale yöntemiyle teklifinizi iletebilirsiniz. Araçlar muadillerine kıyasla daha uygun olduğundan yoğun ilgi görmektedir. İhaleyi kazanan kişi Anadolubank’tan satılık araçların sahibi olmaktadır.

Anadolubank’tan Satılık Araçlar için İhaleye Nasıl Girilir?

Anadolubank’tan satılık araçlara teklif sunabilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • İcra yoluyla satılan araçlar, Anadolubank’ın kendi sitesi olan bu adresten görüntülenmektedir. Araçlardan biri için teklif vermek ve ihaleye katılmak isteyen kişiler, kendilerine en yakın Anadolubank şubesine başvuru yapmalı ve muhammen bedelin yüzde 5’ini ödemelidir.
  • Banka yetkilileri tarafından iletilen “Araç Satış Şartnamesi” detaylı şekilde okunmalı ve her sayfası imzalanmalıdır. Bu şartnamede alıcının ve bankanın hak ve sorumlulukları bulunduğundan dikkatli incelenmesi önemlidir.
  • Teminat işlemini halleden kişiler, Anadolubank’tan satılık araçlara teklif verebilmek için internet sitesine kendi bilgileri ile giriş yapmalıdır.
  • Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kişinin sadece teminatını ödediği araca teklif verebilmesidir. Kişi, aynı anda birçok araca teklif verememektedir. Eğer birden çok araç için ihaleye girmek istiyorsa diğer araçlar için belirlenen teminatları da ödemek zorundadır.
  • Anadolubank’tan satılık araçlara teklif verildikten sonra 3 günlük ihale süresi başlar. Sisteme giriş yapan diğer müşteriler de ihalenin kalan süresini ve ücretini görüntüleyebilmektedir.
  • İhalenin bitişine 30 dakika kaldığında yeni bir teklif gelir ise süre otomatik olarak 30 dakika uzamaktadır.
  • Son 30 dakikalık zaman diliminde başka teklif gelmez ise en yüksek teklif veren kişi ihaleyi kazanmaktadır.
Anadolubank'tan satılık araçlar
Anadolubank’tan satılık araçlar

Anadolubank’tan Satılık Araçlara Teklif Verebilmek için İstenen Belgeler

Anadolubank’tan icralık araçlara teklif vermek isteyen kişiler aşağıdaki belgeleri hazırlayarak banka şubelerine gitmelidir:

  • Gerçek kişiler için nüfuz cüzdanının aslı ve fotokopisi.
  • Tüzel kişiler için şartnameyi imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğuna dair imza sirküsü, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesinin fotokopisi.
  • Araç Satış Şartnamesi (imzalı şekilde) ve teminatın yatırıldığına dair dekont.

Anadolubank’tan satılık araçlar taksitle alınır mı?

Anadolubank’tan icralık araçlar sadece peşin ödeme ile satın alınabilmektedir. Taksitle ödemek isteyen kişiler, Anadolubank’ın sunmuş olduğu taşıt kredisi imkanından yararlanabilmektedir. Kişi bu durumda bankaya müracaat etmelidir. Eğer uygun görülür ise başvurusu onaylanacaktır.

Anadolubank’tan satılık araçlar ihalesini kaybeden kişi teminat tutarını geri alabilir mi?

İhaleye katılabilmek için teklif veren kişi ihaleyi kaybederse veya ihaleye hiç katılmazsa yatırdığı teminat tutarını geri alabilmektedir. Bu yüzden bankaya yazılı müracaat edilmesi gerekmektedir.

Anadolubank’tan satılık araçları yüz yüze görebilir miyim?

Anadolubank’ın sattığı araçların her biri farklı il veya ilçe merkezlerinde olabilmektedir. Bu bilgilere bankanın internet sitesi üzerinden ulaşılabilmektedir. Araçları görmek isteyen kişiler, banka ile iletişime geçerek mesai saatleri içerisinde otoparktan aracı inceleyebilmektedir. Diğer Bankaların İkinci El Araç Satışları

Diğer Bankaların İkinci El Araç Satışları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir