Teb altin hesabi
teb altin hesabi

Borsa, Döviz, Altın, Gayrimenkul derken yatırım yapmak isteyen girişimciler birikimlerini yatırım yapabilmesi için çok geniş bir yelpazeye sahipler. Gerçek yatırımcı bu işin eğitimini almış,  doğru adımlar atan ve doğru yatırımlara güvenen kişiler olduğunu söyleyebiliriz.

Yatırımın değeri küçük ya da büyük olabileceği gibi kişisel çapta deneme yanılma yöntemleri ile gelir hedefleyen kişilerde bulunur. Bazıları ise en güvenli liman olan altına yatırım yaparken zamanla bu düşüncelerinde haklı oldukları ortaya çıkabilir.

Küçük, büyük bütün yatırımcılara kapılarını açan TEB yapmak istedikleri yatırımı Altın ve Gümüş hesabına yatırmak isteyenlere özel avantajlar eşliğinde bazı kolaylıklarda sağlıyor.

TEB Altın Hesabı

Yastık altı olarak tabir edilen evde kendi çapımızdaki işlemler ile güvenliğini sağladığımız altınları TEB şubelerine getirerek ister fiziki olarak ister grama dönüştürerek oluşturulan altın hesabına yatırma alternatifiniz bulunuyor. Altın alım ve satımı için en az 0,01 gr ve katları oranında işlem yapılabiliyor. TEB bankasına yatıracağınız altın hesabınıza Hesap İşletim ücreti kesilmezken aynı banka farklı şubeler nezdinde bulunan altın hesapları üzerinden altın gönderebiliyorsunuz. Bir bakıma altın eft’si diyebiliriz.

TEB Şubelerinde ayrıca vadeli altın hesabı açabilmeniz mümkün. Böylelikle mevduat getirisi sağlayabiliyorsunuz ancak asgari 5 gr altın yatırımı yapılması şartlardan birisi.

Banka şubelerine altınları bulunan vatandaşlarını çekebilmek için her türlü profesyonel destek sağlanırken, banka da uzmanların yardımı ile tavsiyeler alabiliyorsunuz.

Altın Hesabı Faiz Oranları

5 gr ve üzeri olarak açtığınız vadeli altın hesabınıza yüzde 2,25 oranlarında faizler kazanabiliyorsunuz. Ancak kazancın yüzde 15’i stopaj olarak kesiliyor. Aylık faiz oranı 0,75 iken, 6 aylık yüzde 1,50, 9 aylık ise yüzde 1,75 faiz oranı kazandırıyor. En önemli avantajı ise döviz kurlarında olduğu gibi alım satım işlemi yapabilmeniz. Ayrıca bu hesapta tarihine dikkat edilen altının, hesaplar üzerinde böyle bir yaptırımı yok.

TEB Gümüş Hesabı

Altından sonra en değerli maden olarak birikimlerimize dönüşen gümüş hesabı altın hesabı gibi işlem görmektedir. Gümüş alım satımı için 1 gram ve katları baz alınırken, yine vadesiz gümüş hesabından hesap işletim ücreti kesilmemektedir. Hesaplar arası gümüş havalesi yine şıklar arasında. Bu havaleler üzerinden masraf alınmadığı gibi fiziki olarak hesabınızdan gümüş çekemiyorsunuz. Ancak bozdurarak nakit olarak çekebiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir