Cagrimerkezi
cagrimerkezi

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanmıyor

Ülkemizde kamu bankaları arasında yer alan ve 1954 yılından beri hizmet veren Vakıfbank, şubeleri ile müşterilerine hizmet vermekle birlikte müşteri hizmetleri aracılığıyla da 7/24 hizmet sunmaktadır. Özellikle de son zamanlarda Korona virüs salgınının başlaması ile birlikte evden çıkılamaması nedeniyle yoğun olarak ihtiyaç duyulan ‘’Vakıfbank Müşteri Hizmetleri’’ üzerinden finansal işlemler halledilmeye çalışılmaktadır.  Fakat müşteriler tarafından ‘’Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Bağlanmıyor’’ gibi de bir çok şikayet bulunulmaktadır.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Nedir?

Vakıfbank müşteri hizmetleri, 7/24 Vakıfbank müşterileri tarafından şifre almadan bilgi güncellemeye, para transfer işlemlerinden kredi başvurusuna, yatırım işlemlerinden kayıp-çalıntı bildirimine kadar tüm bankacılık işlemlerinin yapılabildiği bir kanaldır. Ulaşılmak istenildiğinde 0 850 222 0 724 numaralı telefonun aranılması gerekmektedir.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanmıyor

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Ne İşe Yarar?

Vakıfbank müşteri hizmetleri, telefon bankacılığı olarak bilinmekte olup, 7 gün 24 saat boyunca bankacılık adına birçok işlemin yapılabildiği bir banka kanalıdır. Telefon bankacılığı sayesinde şifre alabileceğiniz gibi, bilgilerinizi güncelleyebilir, fatura yatırabilir, para transferi gerçekleştirebilir, yatırım işlemleri yapabilir hatta kredi başvurusunda dahi bulunabilirsiniz. Aynı zamanda yaşanılan kartınızı kaybetmeniz ya da çaldırmanız gibi olumsuz durumlar karşısında kayıp-çalıntı menüsü kullanılarak sorunun çözümlenmesi açısından talep oluşturulabilen bir kanaldır. Bankacılık işlemlerinden yararlanmak için müşteri numaranız, T.C Kimlik numaranız ya da kart şifreniz ile rahatlıkla ulaşabilir ve bankacılık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden tüm finansal işlemlerinizi gerçekleştirmek istiyorsanız, müşteri hizmetlerine bağlanmak için beklemek yerine internet bankacılığı ya da Vakıfbank mobil bankacılığı da kullanabilirsiniz. Bunun için önceden tanımlı bir şifreniz olması gerekmektedir. Bu şifre tanımlamayı da şubenizden yapabilirsiniz. Ama yine de Vakıfbank Müşteri Hizmetleri’ne bağlanarak işlemleriniz halletmek istiyorsanız ve direk bağlanmanız gerekiyorsa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  • Öncelikle müşteri hizmetlerine bağlanmak için Vakıfbank Müşteri Hizmetleri numarası olarak 0 850 222 0 724’ü aramalısınız.
  • Telefonun açılması ile sayılan menüler içerisinden 2’yi tuşlayarak işleminize devam ediniz.
  • Sinyal sesinin gelmesi ile birlikte tekrar 2 ‘yi tuşlayınız.
  • Sesli yanıt sistemi sonrasında 7’yi tuşlamanız durumunda direk temsilcinize bağlanabilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Vakıfbank müşterilerinin sorunlarına hızlı bir şekilde cevap vermek adına teknolojinin yeniliklerinden faydalanarak online ve telefon iletişim kanalları aracılığıyla iletişim imkanı sunmaktadır. Bunun için Vakıfbank müşteri hizmetleri üzerinden işlem yaptırmak isteyen kişilerin 0850 222 07 24 telefon numarasını araması gerekmektedir. Arama sonucunda karşınıza menüler sunulmakta olup, yapmak istediğiniz bankacılık işlemini tercih ederek kısa zaman zarfında istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz bankacılık işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Bekleme Süresi

Bankacılık işlemlerine yönelik destek almak isteyen banka müşterisi çağrı merkezini aradıktan sonra uzun süre boyunca menülerde vakit geçirmektedir. Vakıfbank da geniş kapsamlı bir menüye sahip olması nedeniyle Vakıfbank müşteri hizmetleri olarak müşterilerini uzun süreli bekletmektedir. Bu konuda internet üzerinde yer alan şikayet sitelerinde şikayetlerde iletilmektedir. Müşteri şikayetlerine göre 40-45 dakika kadar işlemlerinin sürdüğü belirtilmektedir.

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

Vakıfbank müşteri hizmetleri direk bağlanma işlemi için öncelikle hangi işlemi yapacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

  • Kredi kartı ile ilgili işlemler için müşteri hizmetlerine bağlanmak için öncelikle 2 ‘yi tuşlamanız ve sonra ‘’0’’ı tuşlamanız gerekmektedir.
  • Para transferi, ödeme ve yatırım gibi işlemleriniz için müşteri hizmetlerine bağlanmak için tuşlamanız gereken rakamlar ‘’3’’ ve ‘’ 0’’ dır.
  • Kredi kartı şifresi almak için müşteri hizmetleri yetkilisine bağlanmak için sırayla ‘’4-2-1-2’’ numaralarını tuşlamanız gerekmektedir.
  • Telefon bankacılığı şifresi belirlemek adına müşteri hizmetlerine bağlanmak için sırasıyla ‘’4-2-2-2’’ numaralarını tuşlamanız gerekmektedir.
  • İnternet bankacılığı şifresini belirlemek için müşteri hizmetlerine bağlanmak için ‘’4-2-3-2’’ numaraları tuşlanmalıdır.

Vakıfbank müşteri hizmetlerine bağlanmıyor

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri Şikayetleri

Vakıfbank müşteri hizmetleri özellikle son zamanlarda müşterilerinden yoğun şikayet almakta olup, müşteriler tarafından şikayetler internet sitesi üzerindeki şikayet sitelerinde paylaşılmaktadır.

Müşteri diyor ki,

Vakıfbank Çağrı Merkezi’ni aradım ve sırada bekleyen 1 kişi olduğu belirtilmesine karşılık 20-25 dakika bekledim ve sonuçta temsilciyle görüşemedim. Son iki gündür aynı problemi yaşıyorum.

Müşteri diyor ki,

Halkbankası ATM kartımla işlem yaparak Vakıfbank üzerinden hesabıma para yatırdım. Vakıfbank ATM’si paramı aldı fakat hesabıma geçirmedi ve müşteri hizmetlerini aramak zorunda kaldım. İlkinde tam 32 dakika, ikincisinde 25 dakika ve üçüncüde 17 dakika uğraşmama rağmen müşteri hizmetlerine bağlanamadım.

Müşteri diyor ki,

Çok merak ediyorum nasıl olur da bir bankanın müşteri hizmetlerine 3 gündür ulaşılamaz. Ne kadar yoğunluk söz konusu olursa olsun, müşteri memnuniyeti konusunda sıfırı hak eden bir bankasınız. Etrafımdaki arkadaşlarımı Vakıfbank ile çalışmaması konusunda uyaracağım. Böyle ilgisiz bir banka olmaz.

Müşteri diyor ki,

17/04/2020 tarihi itibarıyla saat 17:02 saatinde Vakıfbank üzerinden başka bir bankadaki hesabıma EFT işlemi gerçekleştirdim. Ama para bir türlü hesabıma geçmedi ve müşteri temsilcisine ulaşmaya çalıştım 21 dakika bekleme süresi diyor ve 35-40 dakika beklememe rağmen müşteri temsilcisine ulaşamadım. Vakıfbank tarafından EFT işlemleri en geç 17:15 saatinde sona erecek ve bu saatten sonraki işlemleri diğer iş gününe aktarılacak bilgisi ekranda yazıyor. İşlemi saatinden önce yaptım ve para hesabımdan çekilmesine rağmen neden işlem gerçekleştirilmedi. Aciliyetimiz var ve bankanız yüzünden mağdur oluyoruz. Araya şimdi cumartesi pazar da girdi. Pazartesiyi beklemek zorundayım madem öyle işlemi gerçekleştiremiyorsanız parayı çekmeyin ve acil olarak hesabıma geri iade edin.

Vakıfbank müşteri hizmetleri şikayetleri nedeni, an itibarıyla Vakıfbank personel yetersizliğinden yani personel azlığından kaynaklanmakta olup; acil personel ihtiyacının giderilmesi gerekmektedir. Yoksa banka bu yoğunluğa uzun bir süre daha cevap veremeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir