1 3
1 3

Akbank Artı Para, hesabınızda yeteri kadar para olmaması durumunda acil nakit ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz kredili mevduat hesabıdır. Limitiniz kullanıma her zaman hazırdır ve kullanmadığınız sürece herhangi bir faiz uygulanmamaktadır.

Akbank Artı Para hesabınızdaki limiti, ATM’lerden nakit olarak çekebilirsiniz. Ayrıca Akbank banka kartınızı kullanarak alışveriş yapabilirsiniz ve fatura ödemelerinizi gecikme olmadan ödeyebilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra Akbank Artı Para limitinizi kullanarak, kredi taksitlerinizi ya da kredi kartı ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akbank Artı Para Ürünü Nasıl Çalışmaktadır?

Akbank Artı Para kullanımı durumunda günlük faiz uygulanmaktadır. Artı Para hesabınızın eksiye düşmesi durumunda hesabın bağlı olduğu vadesiz hesaba para girişi olduğu zaman borcunuz otomatik olarak kapatılır. Artı Para hesabınızdan para çekip aynı gün yatırmanız durumunda da 1 günlük faiz uygulanmaktır.

Akbank Artı Para hesabınız için son ödeme tarihi, asgari borcunuzun ödenmesi adına belirlenen tarih olup, borcun son ödeme tarihinde ödenmemesi durumunda Arı Para hesabınız gecikmeli duruma düşer ve kullanımına devam edebilmeniz adına size 14 günlük süre verilmektedir.

Akbank Artı Para hesabınızdan günlük 100 TL kullanılması durumunda faizli geri ödeme tutarı 100,05 TL olarak ödenirken; 7 gün kullanılması durumunda 100,34 TL, 30 günlük yani aylık kullanılması durumunda 101,50 TL olarak ödenmektedir.

Akbank artı para

Akbank Artı Para Ödenmezse Ne Olur?

Akbank Artı Para hesabınız için son ödeme tarihi belirlenmektedir ve en azından bu süre içerisinde asgari ödeme tutarının ödenmesi gerekmektedir. Ödenmemesi durumunda banka 14 günlük ek süre vermektedir. Bu süre içerisinde de ödenmemesi durumunda banka tarafından hesabınıza bloke konulur ve limitiniz kullanıma kapatılır. Ayrıca 90 gün boyunca Akbank Artı Para hesabınızın borcunu kapatmazsanız, yasal takibe başlanılır ve bu durumda da kara liste olarak tabir edilen borç listesine dahil olursunuz. Bu duruma düşmemek açısından şayet borcunuzu ödeyemeyecek durumda iseniz, Akbank Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Akbank Artı Para hesabınız için yapılandırma talebinde bulunarak en azından kara listeye girme olasılığınızı ortadan kaldırabilirsiniz.

Akbank Artı Para- Ekşi

Akbank Artı Para ile ilgili Ekşi Sözlük üzerinden banka müşterileri yorum yapmış olup, olumsuz yorumlarla birlikte olumlu yorumlarda yapılmaktadır ve kurtarıcı bir hesap olarak tanımlanmaktadır.

Kullanıcı diyor ki,

Akbank tarafından normal hesabıma tanımlanan eksi bakiye limitidir. Vakti zamanında çok zor bir durumda kalmıştım ve birilerinden borç istemek yerine ilaç gibi gelmişti. Bu açıdan minnettarım Akbank’a… Buradan olumsuz konuşanları da anlamıyorum, kredi limiti tanımlandı diye kullanmak zorunda değilsiniz ki kullanıyorsanız da faizini ödemek zorundasınız.

Kullanıcı diyor ki,

Adı Artı Para olmasına rağmen kendi ekside olan bir türüdür.

Kullanıcı diyor ki,

90 gün içerisinde ödenmemesi durumunda sizi yasal takibe düşüren Akbank hesap türüdür. Açıldığı zaman kullanmayacağım için sorun olmaz diye düşünürsünüz ve belli bir süre sonra telefonunuza gelen mesaj ile kendinize gelirsiniz. Çünkü 2 aydır asgari ödemesini yapmadığınız Axess kredi kartınızın ödemesini çekmişlerdir ve siz de takip etmediğiniz için kullanmadığınızı düşünürsünüz. Sonra üzerine yasal takip sürecine girer ve sicil kaydına yönelik tehditler duyarsınız.

Akbank Artı Para Olumsuz Yorumlar

Akbank Artı Para kullanan Akbank müşterileri tarafından başvurulara yönelik olumsuz düşünceler bulunmakta olup, internet üzerinden şikayet sitelerine paylaşım yapılmaktadır.

Kullanıcı diyor ki,

2 yıldır Akbank kartını kullanmaktayım ve kartı ilk çıkardığımda banka personeli tarafından istediğim tarihte başvurumu yaptığım zaman Akbank Artı Para hesap başvurusunu onaylayabileceğim söylenmişti. Yaklaşık 20 kez başvurmama rağmen olumsuz cevap almaktayım ve bu durumdan şikayetçiyim. Banka kartımın da iptal edilmesini talep ediyorum. Başka banka ile çalışacağım.

Kullanıcı diyor ki,

1 yılı aşkın bir süredir bankanız müşterisiyim ve emekliyim. Ödemelerimde herhangi bir sıkıntı yok ve kredi başvurum onaylı göstermesine rağmen Artı Para başvurum dahil onaylanmıyor. Böyle saçmalık olamaz, acil yardımcı olun yoksa banka kredi kartınızı da iptal ettireceğim.

Akbank artı para

Akbank Artı Para Kullanamıyorum

’Akbank Artı Para Kullanamıyorum’’ şeklinde bir sorun yaşıyorsanız eğer en azından asgari borcunuzu ödemediğinizden dolayı hesabınıza bloke konmuş demektir. Bu yüzden son ödeme tarihine kadar hesabınızı aktif şekilde kullanmak için en az asgari tutar borcunuzu ödemeniz gerekmektedir. Konu ile ilgili de internet siteleri üzerinde banka müşterileri tarafından şikayetler bulunmaktadır.

Kullanıcı diyor ki,

1 ay önce zorunlu nedenlerden dolayı artı para hesabımdan kullanarak eksiye düştüm. Kredi kartı borcumu da zamanında ödeyemedim ve bunun üzerine artı parayı da iptal etmişler ve hesabımı kullanamıyorum. Bankanın acıması yok 1 ay borcunu geciktir ve 2. Ay az yatır hemen üzerine biniyorlar. Benim hesabıma sürekli para girer ve kartlarıma para yatırıp alışveriş yapıyorum. Akbank Artı Para hesabımı kullanmak için bana yardımcı olun.

Kullanıcı diyor ki,

Her ayın başında gerekli uyarıyı yapın bari, biz de bilgi dahilinde hesabımızı yapalım. Artı para sözleşmesini imzalatıyorsunuz ama herhangi bir uyarı yapmadan bloke koyuyorsunuz. Sözleşme iki taraflı olmasına rağmen bana bilgi vermeden nasıl bloke koyuyorsunuz anlayamıyorum. Konu ile ilgili bilgilendirme istiyorum yoksa tüketici olarak tüm haklarımı arayacağım.

Akbank Artı Para Limit Düşürme

Akbank Artı Para limit düşürme işlemi için aynı limit yükseltmede olduğu gibi başvurularınızı şubelerden, ATM’lerden Akbank Direkt uygulaması üzerinden ya da 444 25 25/0850 222 25 25 numaraları olan Akbank müşteri hizmetlerini arayarak gerçekleştirebilirsiniz.

3 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir