Teb iban no sorgulama ve öğrenme
teb iban no sorgulama

TEB IBAN no sorgulama yapacaksanız, bankanın bankamatikleri üzerinden, mobil bankacılık uygulaması üzerinden, bankanın resmi internet sitesi olan https://www.teb.com.tr/ adresi üzerinden ya da müşteri hizmetleri servisi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

TEB IBAN No Nasıl Öğrenilir?

TEB IBAN no öğrenme yollarının neler olduğunu merak edenler için,

 • TEB Bankamatik: TEB ATM’lerinden birine kartınızı yerleştirin ve şifreniz ile giriş sağlayın. “Hesap Bilgileri“ bölümü üzerinden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Cep telefonunuza TEB mobil bankacılık uygulaması indirerek giriş yapın. Ekran üzerinde yer alan “Hesaplarım” bölümüne ilerleyin. TEB’e kayıtlı olan kartlarınız üzerinden IBAN numarasını öğrenmek istediğiniz kartınızı seçerek ilerleyin. Ekranınız üzerinden kartınıza ait IBAN numarası bilgileri ve karta ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
 • Resmi Site: TEB’in resmi internet adresi üzerinde yer alan https://www.teb.com.tr/iban-hesaplama/ linki üzerinden kartınıza ait IBAN numarası sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 200 0 666 numaralı TEB müşteri hizmetlerini arayarak IBAN numarası öğrenme işlemlerinizi müşteri temsilcisine bağlanarak hemen öğrenebilirsiniz.

TEB IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

TEB IBAN numarasının kartta yazdığı yer yoktur. TEB kartlarında IBAN numarası yazmamakla birlikte kartların üzerinde yalnızca kart numaraları ve karta ilişkin son kullanma tarihi yer almaktadır. IBAN numarası ya da kart ile ilgili bilgilere yukarıda belirtmiş olduğumuz kanallar üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: İş Bankası IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

TEB IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Teb iban no ile atmden nasil para gonderilir

ATM üzerinden para göndermek isteyenler için, TEB IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemleri sırası ile şöyledir:

 1. TEB ATM’si üzerinde yer alan “Giriş” butonuna basın.
 2. Ekran üzerinde yer alan “Kartsız İşlemler” seçeneği seçin.
 3. Ekranda yer alan “Para Yatırma” bölümünü seçin.
 4. Ekran üzerinde yer alan T.C. kimlik ve cep telefonu bilgileri bölümünü doğru olarak doldurun.
 5. Cep telefonunuza şifre gelecektir. Bu şifreyi ekranda yer alan bölüme girin.
 6. Ödeme türünüzü seçerek işleminize devam edin.
 7. Ekran üzerinde yer alan IBAN bölümüne gidin.
 8. İşlem yapacağınız 16 haneli IBAN numarasını doğru olarak girin.
 9. Daha sonrasında “Devam” seçeneğine basarak açılacak olan para haznesi bölümüne paranızı düzgün bir şekilde yerleştirerek işleminize devam edin.
 10. Ekranınıza yansıyan bilgiler ile yatırmış olduğunuz para miktarı doğru ise işleminizi onaylayarak tamamlayın.

Belirtilmiş olan adımların takibi ile TEB ATM’si üzerinden IBAN numarası ile para aktarma işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

TEB Hesap No Nasıl Öğrenilir?

TEB hesap no öğrenme işlemi, IBAN numarası öğrenme işlemi ile benzerdir. IBAN numarası üzerinde yer alan ülke kodu ve banka kodu haricinde kalan sayılar size hesap numaranızı verecektir. IBAN numarası üzerinde yer alan 16 haneli rakamlar sizin hesap numaranızdır. Ayrıca hesap numaranız ile ilgili bilgilere müşteri hizmetlerini arayarak, mobil bankacılık üzerinden ya da ATM’ler üzerinden öğrenebilirsiniz.

TEB Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

TEB hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. TEB kartları üzerinde yalnızca kart numarası ve kartın son kullanım tarihi yazmakta olup, kartınız ile ilgili bilgilere yukarıda belirtilen TEB kanalları üzerinden ulaşabilirsiniz.

TEB Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

TEB hatalı IBAN’a para gönderme yaptıysanız, para iadesi almak için TEB müşteri hizmetlerini arayarak iletişime geçebilirsiniz. Hatalı IBAN’a yapılan ödemler için uzun bekleyişler gerektirmeden kısa bir sürede iadesi yapılmaktadır. Para iadesi alamamanız halinde müşteri temsilcisi ile iletişime geçebilirsiniz.

TEB müşteri hizmetleri numarası olan 0850 200 0 666 numaralı hat üzerinden sırasıyla 3-1-1 numaraları tuşlayarak direkt müşteri temsilcisine bağlanırsınız. Müşteri temsilcisi ile hatalı IBAN’a gönderilen para ile ilgili işlemi çözememeniz halinde kendinize en yakın TEB şubelerine giderek işleminizi düzeltebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir