Is bankasi iban no
is bankasi iban no

İş Bankası IBAN no sorgulama işlemi için 4 yöntem mevcuttur. Bunlar; internet bankacılığı, mobil bankacılık uygulaması, çağrı merkezi servisi ve İş Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilebilmektedir.

İş Bankası IBAN No Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası IBAN no öğrenme işlemi şu yöntemler ile yapılabilir:

  • İş Bankası Şubeleri: Size en yakın olan herhangi bir İş Bankası şubesine müracaat edin. IBAN numaranızı öğrenmek istediğinizi belirttikten sonra banka görevlisi, size bu bilgiyi verecektir.
  • Çağrı Merkezi: 0 850 724 07 24 numaralı İş Bankası müşteri hizmetleri numarasını arayın. Ardından sesli yanıt sistemi üzerinden IBAN numaranızı öğrenmek istediğinizi belirterek, ilgili birime yönlendirmeniz yapılmış olacaktır.
  • Mobil Bankacılık Uygulaması ve İnternet Bankacılığı: İnternet üzerinden IBAN numarasını öğrenmek için uygulamaya giriş yapın. Daha sonra ise işlem yapacağınız hesabın altındaki “Görüntüle” yazısına tıklayın. Ardından ING Bank IBAN numarasını öğrenebilirsiniz.

İş Bankası IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

İş Bankası IBAN numarasının kartta yazdığı yer genellikle İş Bankası kart numarasının altında yazar. Eğer ki kart numaranızın altında yer almıyorsa ekstrelerin sliplerinde yer alan ve 26 haneli rakam içeren IBAN numaranız olacaktır.

İnceleyebilirsiniz: Garanti BBVA IBAN no sorgulama ve öğrenme

İş Bankası IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Is bankasi iban no ile atmden nasil para gonderilir

İş Bankası IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi şu şekilde yapılmaktadır:

  • Para gönderme işlemlerinde hesap numarasının yazıldığı yere göndermek istediğiniz IBAN numarasını yazmanız gerekmektedir.
  • İş Bankası’nın para göndermek için ek olarak ödeyeceğiniz havale ücretini ödememek için ise internet üzerinden havale işlemini gerçekleştiren kişiler de hesap numarası yerine IBAN numarasını yazması gerekir.

IBAN numarası 26 haneden oluşmakla birlikte bunun ilk dört hanesi ülke kodunu, sonraki 5 hanesi banka kodunu, kalan haneler ise hesap numarasını temsil etmektedir. Yani hesap numarası için IBAN numarasının son 16 hanesine bakılması gerekmektedir.

İş Bankası Hesap No Nasıl Öğrenilir?

İş Bankası hesap no öğrenme işlemi için kartınızın üstüne bakmanız yeterli olacaktır. Kartınızın ön tarafında yer alan hesap numarası 7 hane içermektedir. Baştaki ilk 4 rakam şube kodunu, diğer 7 haneli rakamlar ise hesap numarasını temsil etmektedir. Başka bir hesabın size para gönderebilmesi için hesap numarasını, o kişiye iletmeniz şarttır.

Kartınızın ön yüzünde hesap numaranız yer almıyorsa İş Bankası internet bankacılığı ya da çağrı merkezi üzerinden kolay ve güvenli bir şekilde hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

İş Bankası hesap numarasının kartta yazdığı yer ön tarafta bulunur. Kartınızın ön kısmındaki hesap numarası, 7 hane içermektedir. Örneğin 1111 – 1111111 numaraları kartınızın ön kısmında yer alıyorsa baştaki 4 hane, şube kodunu temsil ederken diğer 7 hane ise hesap numaranızı göstermektedir. Aynı zamanda birinin size para gönderebilmesi için 7 haneli hesap numarası ve 4 haneli şube kodunu iletmeniz gerekmektedir. Aksi halde hesabınıza para gönderilmeyecektir.

İş Bankası Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

İş Bankası hatalı IBAN’a para gönderme durumunda şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

  • Öncelikle bu hatalı işleminizi İş Bankası’na iletmeniz gerekmektedir.
  • Para gönderdiğiniz hesap, İş Bankası müşterisi ise paranın hesabınıza iade edilme işlemi daha kısa sürede gerçekleşir. Farklı bir bankadan ise iade işlem süresi 1 – 3 iş günü içerisinde yapılmaktadır.
  • İş Bankası’na bu durumu belirttiğiniz zaman para gönderdiğiniz hesabın sahibi ile iletişim kurulur ve iade edilmesi istenir. Bu sırada da banka, paraya bloke uygular.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir