Sekerbank iban no sorgulama
sekerbank iban no ogrenme

Şekerbank IBAN No sorgulama ile ilgili tüm işlemler, Şekerbank’ın tüm ATM’lerinden, mobil bankacılık uygulamasından, bankanın resmi internet sitesi olan https://www.sekerbank.com.tr/ adresinden ya da Şekerbank müşteri hizmetleri üzerinden de IBAN No sorgulama işlemleri gerçekleşmektedir. Tüm işlemleriniz için bankada bulunan hesabınızın IBAN ve hesap numaralarını söz konusu kanallar üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Şekerbank IBAN No Nasıl Öğrenilir?

Şekerbank IBAN No öğrenme işlemleri oldukça pratik ve çeşitli yollar ile öğrenilebilmektedir. Bunlar ise şöyledir:

 • Şekerbank Bankamatik: Şekerbank’a ait ATM’lerine kartınızı yerleştirerek belirlemiş olduğunuz şifreniz ile giriş sağlayın. Ekran üzerinde “Hesap Bilgileri” seçeneğinden IBAN numaranızı görüntüleyerek ATM üzerinden IBAN No sorgulaması yapabilirsiniz.
 • Mobil Bankacılık: Akıllı telefonunuza Şekerbank Mobil uygulaması indirerek giriş sağlayın. Ekran üzerinde yer alan “Hesaplarım” seçeneğini seçerek ilerleyin. Şekerbank üzerinde kayıtlı olan hesaplarınız içerisinden IBAN No öğrenmek istediğiniz kartınızı seçerek devam edin. Açılacak olan ekran üzerinden kartınıza ait bilgilere ve IBAN No bilgisine bu bölüm üzerinden ulaşabilirsiniz.
 • Resmi Site: Şekerbank’a ait resmi internet sitesi olan https://www.sekerbank.com.tr/subesizbnk/internetbankaciligi adresi üzerinden IBAN No sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
 • Müşteri Hizmetleri: 0850 222 78 78 numarası üzerinden Şekerbank müşteri hizmetlerini arayarak ya da Sesli Yanıt Sistemini kullanarak IBAN No sorgulaması yapabilirsiniz.

Şekerbank IBAN No Kartın Neresinde Yazıyor?

Şekerbank IBAN numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Şekerbank kartları üzerinde kartın numarası ve kartın son kullanım tarihi bilgileri bulunmaktadır. Bu bilgiler dışındaki bilgilere hesap numarası, şube kodu, IBAN numarası gibi bilgiler Şekerbank kartları üzerinde yer almamaktadır. IBAN No bilgisi ve diğer işlemleriniz için bilgilere yukarıda bahsedilen yöntemler üzerinden ulaşabilirsiniz.

İnceleyebilirsiniz: ING Bank IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Şekerbank IBAN No ile ATM’den Para Nasıl Gönderilir?

Sekerbank iban no ile atmden para nasil gonderilir

Şekerbank IBAN numarası ile bankamatikten para gönderme işlemi yapacaklar için adım adım IBAN No ile ATM’den para gönderme işlemleri şunlardır:

 1. Şekerbank ATM’si ekranı üzerinde yer alan “Giriş” butonuna basın.
 2. “Kartsız İşlemler” bölümüne gelin.
 3. “Para Yatırma” butonuna tıklayın.
 4. T.C. kimlik numaranız ve cep telefonu numarası bilgilerinizi girerek devam edin.
 5. Cep telefonunuza bir şifre gelecektir. Bu şifreyi girerek devam edin.
 6. Ekran üzerinde yer alan ödeme türleri içerisinden işleminize uygun ödeme seçeneğine tıklayın.
 7. Ekranda yer alan “IBAN No” bölümüne ilerleyin.
 8. Para göndereceğiniz hesabın 16 haneli IBAN numarasını girin.
 9. Ekran üzerinde yer alan “Devam” butonuna basın ve açıalcak olan para haznesi bölümüne gönderecek olduğunuz parayı düzgünce yerleştirin.
 10. Ekranınıza gelen para miktarı ile ilgili bilgilerin doğruluğunu kontrol ederek işleminizi onaylayın.

Belirtilmiş olan adımların sırası ile takip edilmesi halinde, Şekerbank ATM’leri üzerinden IBAN numarası ile para gönderme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Şekerbank Hesap No Nasıl Öğrenilir?

Şekerbank hesap no öğrenme işlemleri IBAN numarası sorgulama işlemi ile benzerlik göstermektedir. Kartınıza ait IBAN numarası üzerinde hesap numaranız da yer almaktadır. Şöyle ki IBAN numaranızın ülke kodu ve kontrol basamaklarının dışında kalan 16 haneli numaralar kartınıza ait hesap numarasıdır. Dilerseniz Şekerbank mobil bankacılık, müşteri hizmetleri ya da ATM’ler üzerinden hesap numaranızı öğrenebilirsiniz.

Şekerbank Hesap No Kartın Neresinde Yazıyor?

Şekerbank hesap numarasının kartta yazdığı yer bulunmamaktadır. Şekerbank kartları üzerinden hesap numarası bilgilerine ulaşılmamaktadır. Söz konusu bilgilere yukarıda belirtilen kanallar üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şekerbank Yanlış IBAN’a Para Gönderdim, Ne Yapmalıyım?

Şekerbank hatalı IBAN’a para gönderme işlemi yaptıysanız ve para iadesini nasıl alacağınızı bilmiyorsanız, bankanın müşteri hizmetleri ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Yanlış IBAN’A yapılan para aktarımı için ödemeler kısa sürede iade edilmektedir. Ancak yanlış IBAN’a ödeme yapılması halinde para iadesi alamadıysanız bankanın müşteri temsilcisi ile irtibata geçerek görüşme sağlamalısınız.

Şekerbank müşteri hizmetlerine 0850 222 78 78 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz. Şekerbank müşterisi olmanız halinde Şekerbank’ın geliştirmiş olduğu Sesli Yanıt Sistemi ile direkt müşteri temsilcisine bağlanabilir ve işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir