5
5

Şekerbank müşterilerine farklı kredi seçenekleri her alanda nakit imkanı sunarken, 1953 yılından beri sürdürdüğü tarım bankacılığı faaliyetleri kapsamında ‘’Şekerbank Tarım Kredileri’’ ile çiftçileri desteklemektedir. Çiftçilerin hasat dönemine hatta bulundukları yöreye göre bankacılık hizmetleri sunan Şekerbank, esnek ödeme imkanı sayesinde de gereken desteği sunmaktadır.

Tarımsal üretime destek vermek amacıyla uzun vadeli krediler dışında seracılık, hayvancılık, su ürünleri yetiştiriciliği ve bitkisel üretim gibi tarımsal alanlarda gerçekleştirilecek olan yatırımlar içinde Şekerbank uzun vadeli ‘’Şekerbank Tarım Kredileri’’ ile çözümler üretmektedir.

Şekerbank tarım kredileri 

Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi

Tarımsal faaliyetler sırasında çiftçilerin ihtiyaç duyduğu gübre, mazot, tohum, ısınma, zirai ilaç, aydınlatma gibi girdileri karşılayabilmesi için çiftçilere ‘’Şekerbank Tarım Kredileri’’ taksitli olarak sunulmaktadır. Hatta bireysel ihtiyaçlarını karşılamak isteyen çiftçiler içinde sunulan ‘’Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi’’ çiftçilerimize 2 yıla kadar vade imkanı sunmaktadır. Üstelik taksit vadeleri çiftçinin hasat zamanına göre belirlenmekte olup, gelir elde ettiği dönemde çiftçi ödeme yapabilmektedir.

‘’Şekerbank Taksitli Tarım Kredisi’’  kullanmak isteyen çiftçiler, ‘’Çiftçi Kayıt Belgesi’’ veya ‘’Çiftçilik Belgesi’’ ile birlikte gerçek kişi olduklarını belgeleyerek, Şekerbank şubelerinden kredilerini kullanabilmektedir.

Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi

Çiftçilerin üretim yaptıkları alanları genişletebilmesi için ’’Şekerbank Tarım Kredileri’’ bünyesinde ‘’Tarla Büyütme Kredisi’’ sunmaktadır. Bu sayede çiftçiler parçalar halinde bulunan topraklarını rahat bir şekilde birleştirirken, atıl olarak kalan arazilerde tarıma kazandırılmış olmaktadır.

‘’Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi’’ kullanarak çiftçiler ve işletmeler tarla, bahçe ya da arazi bedelleri için gerekli olan finansmanı kolaylıkla karşılarken; kredi 60 aya kadar vade yapılarak ödeme kolaylığı da sağlanmaktadır. Üstelik alınacak olan tarla, bahçe ya da arazinin ekspertiz değerinin % 75’i tutarında kredi verilmektedir. Ödemeler aylık taksitler halinde yapılabileceği gibi 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık olmak üzere esnek ödeme imkanıyla da yapılabilmektedir.

’’Şekerbank Tarım Kredileri’’ içerisinde olan sabit faiz oranlı ‘’Şekerbank Tarla Büyütme Kredisi’’ için başvuru sırasında ’Çiftçi Kayıt Belgesi’’ ya da ‘’Çiftçilik Belgesi’’ dışında satın alma için tapu fotokopisi, kiralama içinde kira sözleşmesi istenmektedir.

Şekerbank tarım kredileri 

Şekerbank Traktör ve Ekipman Kredileri

’’Şekerbank Tarım Kredileri’’ bünyesinde çiftçilerin tüm ihtiyaçlarını düşünen Şekerbank, çiftçilerin tarımsal faaliyetlerinde kullanacakları traktör ve üretimde kullanacakları tarımsal ekipmanlar içinde finansman ihtiyaçları karşılamayı amaçlamaktadır. Bu nedenle ‘’Traktör ve Ekipmanları Kredileri’’ adı altında farklı ürünleri sunulmaktadır.

Şekerbank Traktör Kredisi

Traktör sahibi olarak tarımsal faaliyetlerinde kolaylık sağlamak çiftçiler ve tarım alanında faaliyet gösteren tüzel kişiler için ‘’Şekerbank Traktör Kredisi’’ ürünü ile finansal destek sunulmaktadır.

Sıfır kilometre traktör alımında 60 ay vade ve 12 ay vade ile yıllık ödeme seçeneğiyle esnek ödeme fırsatı sunan Şekerbank, traktör anahtar teslim fiyatının % 75’i tutarında kredi imkanı sağlamaktadır. Şayet 5 yaş ve altındaki ikinci el traktör alımında ise vade süresi ve esnek ödeme seçeneği değişmezken; kredi tutarı traktörün alım-satım bedelinin % 60 ‘ı kadar kredi desteği sunulmaktadır. ’’Şekerbank Tarım Kredileri’’ kapsamında sunulan bu kredinin kullanılabilmesi için çiftçinin Şekerbank şubelerine başvuruda bulunması gerekmektedir.

‘’Şekerbank Traktör ve Ekipman Kredileri’’ olarak traktör kredisi dışında da çiftçilere faaliyetlerinde rahatlık sağlamak açısında farklı ürünler sunan Şekerbank,

  • Tarım Ekipmanları Kredisi,
  • Modern Sulama Kredisi,
  • Çiftçi Taşıt Kredisi,
  • Çiftçi Nakliye Aracı Kredisi seçenekleri ile çiftçilere destek olmaktadır.

’’Şekerbank Tarım Kredileri’’ için başvuruda bulunmak ya da bilgi sahibi olmak isteyen çiftçiler, Şekerbank şubelerine gerekli belgelerle giderek işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir