Kredi ve Finans Portalı

Şekerbank Atm Limitleri

Şekerbank Günlük Para Çekme Limiti

2019 yılı için Şekerbank günlük para çekme limiti belirlenmiş olup, ATM’den günlük para çekme limiti 3.000 TL olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Şekerbank Hesaptan Cebe uygulaması ile günlük para çekme limiti 500 TL olmakla birlikte, bir gün içerisinde iki kez işlem yapılabilmektedir. Bu sayede günlük limit 1.000 TL olmaktadır.

Şekerbank döviz hesapları üzerinden para çekme limitleri ise, 3.000 TL olmakla birlikte USD, EUR ve GBP para birimlerinde işlem yapılabilmektedir. 500’ yakın ATM ile hizmet veren Şekerbank günlük para çekme limitleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Şekerbank Müşteri Hizmetleri’ni de arayabilirsiniz.

Şekerbank ATM’lerinden Para Yatırma İşlemleri

Şekerbank ATM’leri üzerinden para yatırma işlemleri yapılabildiği gibi kredi ve kredi kartı ödemeleri de yapılabilmektedir. Aynı zamanda döviz işlemleri üzerinden yatırım işlemleri yapılabilmekte olup, Dolar, Sterlin ve Euro birimleri üzerinden de hesaba para yatırma işlemleri yapılabilmektedir. Şekerbank, ATM’lerinden para yatırma işlemi için bir üst limit belirlememiş ve 20.000 TL’ye kadar işlem yapılma fırsatı sunmaktadır.

Şekerbank ATM’lerinden Para Yatırma Limiti

Şekerbank ATM’leri üzerinden en fazla 40 banknota kadar para yatırma fırsatı sunmaktadır. Para yatırma sırasında 10 TL’den 200 TL’ye kadar bütün banknot çeşitleri kullanılabilmektedir. Kartsız işlem menüsü kullanılabileceği gibi Şekerbank banka kartları kullanılarak günün her saatinde ATM’lerden para yatırılabilmektedir. Şekerbank ATM’leri üzerinden 7/24 para yatırabileceğiniz gibi günün her saatinde para çekebilirsiniz.

Yurt içi ATM’lerinin hepsinden para çekme ve yatırma işlemleri dışında,

  • Kartsız işlemler,
  • Nakit avans çekme,
  • Döviz çekme,
  • Fatura ödemesi,
  • Şans oyunları ödeme,
  • Hesaplar arası ya da bankalar arasında EFT ve havale işlemleri de yapılabilmektedir. 

Eğer bulunduğunuz adrese yakın bir yerlerde Şekerbank ATM’si yok ise, başka bankaya ait bir ATM kullanabilirsiniz. Bunun için işlem sırasında minimum 0,99 TL ile % 1,09 oranında işlem ücreti alınmaktadır. Sadece emekli maaşını Şekerbank’tan alan müşteriler için bu komisyon oranı uygulanmamaktadır.

Şekerbank ATM Limit Üstü Para Çekme Ücreti 

Şekerbank ATM’lerinden günlük para çekme limiti olan 3.000 TL’den daha fazla para çekebilirsiniz. Fakat bunun için 4,76 TL masraf ödemeniz gerekmektedir. Şayet Şekerbank çalışanı, emekli ya da sandık emeklisi ve ikinci bahar emekli paketi sahibi iseniz bu ücreti ödemeden para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

Şekerbank ATM Kartsız Para Çekme Limiti 

Şekerbank kartsız işlemler menüsünü kullanarak para çekme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Şekerbank ATM kartsız para çekme limiti 1.000 TL olarak belirlenmiştir.

Şekerbank ATM Kartsız Para Yatırma Ücreti 

Şekerbank ATM’lerinden kartsız işlemler menüsü kullanılarak para yatırma işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Kartsız işlemler menüsü üzerinden para yatırma işlemi için ödenen işlem ücreti hafta sonu ve hafta içi olmasına göre değişkenlik göstermekte olup, hafta sonu ve hafta içi 08.00 – 18.00 saatleri dışında yapılan para yatırma işlemleri için alınan işlem ücreti BSMV dahil 12,5 TL’dir. Hafta içi 08.00 – 18.00 saatleri içerisinde yapılan para yatırma işlem ücreti ise 10 TL’dir.

Şekerbank ATM’den Havale Ücreti 

Şekerbank ATM’lerinden havale işlemi gerçekleştirirseniz, yapılan havale için alınan işlem ücreti 7,5 TL olmakla birlikte, Şekerbank ATM’lerinden yapılan EFT işlemleri için alınan işlem ücreti 10 TL’dir. Aynı zamanda ATM’lerden yapılan geç EFT için kesilen işlem ücreti ise 15 TL’dir.

Ayrıca Şekerbank internet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden de havale ve EFT işlemleri gerçekleştirilmektedir. 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.