Kredi ve Finans Portalı

Akbank Kartsız Para Çekme

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte birçok işlem artık elektronik ortamda hızlıca halledilebilir. İşimizi kolaylaştıran güzel bir teknoloji de ATM ler . Bankalara gitmeden birçok işlemimizi ATM ler ayrıcalığı ile yapabiliyoruz. Ancak bazen ATM ye gittiğinizde bankamatik kartınızın yanınızda olmadığı birçok kez başınıza gelmiştir. Bu durumda acaba kartsız para cekebilir miyim ? Kartsız ATM den nasıl işlem yaparım gibi sorular aklımıza geliyor.

Bu yazımızda sizlere Akbank ATM lerinden kartsız hangi işlemler yapabiliriz ve nasıl yapabiliriz gibi soruların cevabını vereceğiz.

Akbank Atm den Kartsız Para Çekme

Akbank kartınız yanınızda değilse ve para çekme işlemi yapacaksanız üzülmeyin. Kartınız olmasa da çok kolay bir şekilde para çekme işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için Akbank ın mobil uygulaması olan Akbank Direkt telefonunuzda yüklü olmalıdır. Uygulamayı hemen açın ve sırasıyla söylediklerimizi yapın.

> Akbank Direkt uygulamasına giriş yapınız.
> Transfer bölümünde referans kodu ile para çekme seçeneğini seçiniz.
> Çekeceğini tutar ve hangi hesaptan çekim yapacağını seçiniz. Size bir referans numarası verecek , o ekranı kapamayınız. Uygulama daki işlemleriniz bitti şimdi ATM ye geçiyoruz.
> ATM den giriş tuşuna bastıktan sonra kartsız işlemler menüsüne geçiniz.
> Para çekme menüsüne geçiniz ve referans kodu ile para çekmeyi seçiniz.
> Çıkan ekranda sizden referans kodu isteyecektir. Telefonunuzdaki referans kodunu ekrana gösteriniz.

İşleminiz tamam . Paranızı alabilirsiniz. Akbank direkt aracılığı ile 4000 TL ye kadar kartsız para çekebilirsiniz.

Akbank ATM sinden Kartsız Yapılan İşlemler

– Atmlerden kartınız olmasa da referans kodu ile para yatırma işlemi yapabilirsiniz.  Aynı şekilde ATM den para yatırma bölümünden referans kodu ile para yatırma seçeneğini seçip daha sonra uygulamadan paranızı yatırabilirsiniz.
– Referans kodu olmadan da para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem için hesap numarası veya hesabınızın IBAN numarasını bilmeniz gerekmektedir.
– Kartınız yanınızda olmasa ”kredi kartı borç ödemesi” yapabilirsiniz.
– Kredi borcunuz varsa ödeme işlemini ATM den yapabilirsiniz.
– Şans oyunları ödemesi yapabilirsiniz.

Akbank Bankamatik Kartı Kaybolduysa Ne Yapmalı ?

Eğer kartınız kaybolduysa veya çalındıysa ilk yapmanız gereken işlem zaman kaybetmeden müşteri hizmetlerini aramak olmaktadır. Kartınızı kaybettiğinizi söylediğinizde onlar gerekli işlemleri yapacaklardır. Kartınızı iptal edip size yeni kart göndereceklerdir.

Akbank Kartım ATM de Kaldı Ne Yapmalıyım ?

Akbank kartınızı ATM yutmuş veya ATM de unutmuş olabilirsiniz . Bu gibi durumlarda da yapmanız gereken müşteri hizmetlerini aramak . Bu durumda kartınız iptal edilmeden ATM nin bağlı olduğu şubeye teslim edilir. Sizde o şubeden kartınızı teslim alabilirsiniz.

Akbank atm para çekme limitlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.