Kredi ve Finans Portalı

Akbank Atm Günlük Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Ülkemizin en yaygın olarak kullanılan bankalarından biri olan Akbank’ın  , tüm il ve ilçelerde şubesi bulunsa da şubelerden gerçekleştirebilen bir çok  işlem Akbank atmlerinden halledilebildiği için şubeye gitmeye gerek kalmıyor. Atmlerden fatura ödeme, cebe tl yükleme, şans oyunları ödemeleri, kredi borç ödeme gibi birçok işlemi şubeye gitmeden gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri mobil uygulama üzerinden de yapabildiğimiz için  atmleri genelde hesabımıza para yatırma ve para çekmek için kullanıyoruz. Akbank atmlerinden tüm banka ve kart sahipleri para çekebilmektedir. Akbank atmlerinden para çekme ve yatırma işlemlerinde günlük limitler bulunmaktadır. Bu limitler hesabınız veya kartınızın türüne göre değişmektedir. Şimdi o limitlere birlikte göz atalım.

Akbank Atm Para Yatırma Limiti Yok 

Akbank atmlerinden her gün her saat para yatırma işlemi yapabilirsiniz. Akbank kartınızla para yatırma işlemi yaparsanız herhangi bir limit bulunmuyor . Ancak kartsız işlem yaparsanız günlük en fazla 20000 TL yatırabilirsiniz. Para yatırma işlemlerinden mesai saatleri dışında da olsa para anlık olarak hesaba geçmektedir. Ayrıca atmlerden para yatırarak akbank kredi kartı borcunuza da ödeyebilirsiniz. Atmlerden para yatırırken tek seferde en fazla 30 banknot olacak şekilde para yatırabilirsiniz.

Akbank Atm Günlük Para Çekme Limitleri

Akbank atmlerinden yapılan para çekme işlemlerinde kullanılan kartın türüne göre limitler bulunmaktadır. 

Günlük para çekme limitlerinizin yanında ek para çekme limitlerinizde bulunmaktadır. Bu ek limitinizle birlikte kartınıza göre 3000 Tl ye kadar para çekme işlemi yapabilirsiniz. Daha fazla para çekmek istiyorsanız akbank şubelerine gitmelisiniz.

Akbank Atmlerinden Kartsız Yapabileceğiniz İşlemler 

  • Hesabınıza para yatırabilirsiniz. Yapmanız gerekenler sırasıyla ilk önce giriş tuşuna basıp kartsız işlemler menüsüne geçip hesaba para yatırmayı seçiyoruz. Bizden cep telefonu isteyecek buraya kendi numaramızı yazıp devam ediyoruz. Para yatırılacak hesabın şube kodu ve hesap numarasını yazıyoruz. Karşımıza hesap sahip sahibinin adı çıkıyor doğru olduğundan emin isek evet tuşuna basıp devam edelim . Ardından para yatırma haznesi açılacak ve işlem tamamlanacak .
  • Şans oyunları için ödemleri de atmde kartsız olarak yapabilirsiniz.
  • Cep Telefonlarına TL yükleme işlemi yapabilirsiniz ancak şuan sadece turkcell desteklenmektedir. Diğer oparatörler için Akbank Direkt uygulamasını kullanabilirsiniz
  • Passolig hesabınıza para yatırabilirsiniz.
  • Kredi kartı borç ödemesi yapabilirsiniz.
  • Kredi ödemelerinizi kartsız olarak akbank atmlerinden yapabilirsiniz.
  • Akbank direkt uygulaması üzerinden referans kodu alıp atmlerden para çekme ve yatırma işlemi de yapabilirsiniz.
Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Yeni Evim Konut Kredisi

Akbank direkt uygulaması kullanımı ve neler yapabileceğinizi öğrenmek için akbank direkt nasıl kullanılır  konumuza bakabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.