Ziraat bankası atm günlük işlem limitleri
Ziraat Bankası ATM günlük işlem limitleri

Ziraat Bankası, devlet bankalarından biri olmakla birlikte bir çok kişinin maaş hesabını barındırmaktadır. Ülkemizde maaşlar genelde her ayın 15’inde yatmaktadır. Ayın 15’i her zaman mesai gününe denk gelmediği için paralarımızı ATM’den çekmek zorunda kalıyoruz. Ancak bankamatiklerde para çekme için günlük limitler bulunmaktadır. Ziraat Bankası ATM limitlerini sizler için derledik.

Ziraat Atm Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası müşterinin güvenliğini sağlamak amacıyla günlük para çekme limitlerini düşük tutmakla birlikte ATM’den en fazla 5000 TL çekim yapabilirsiniz. Ancak emekli maaşınızı alıyorsanız bu limit sizin için geçerli değildir.

Ziraat ATM Para Çekme Masrafı

Ziraat bankamatiklerinden limitiniz kadar para çekerseniz, komisyon ödemezsiniz . Ancak limit üstü çekim yaparsanız masrafları ödemeniz gerekmektedir. Limit üstü para çektiğinizde, çekim yaptığınız tutara göre en az 5 TL olmak üzere %1.50 işlem ücreti yansıyacaktır. Kartınızdaki tüm parayı çekmek istiyorsanız masrafları da dahil ediniz ve ona göre bir tutar yazınız.

Diğer banka ATM’lerden para çekecekseniz çekim yapacağınız tutar fark etmeksizin komisyon ödersiniz. Diğer ATM’lerden yapacağınız çekim işlemlerinde %1.15 + 1.04 TL tahsil ücreti ödersiniz. Bu komisyonlara ek BSMV masraflarını da ödersiniz.

Ziraat bankası atm işlem ücretleri
Ziraat bankası atm işlem ücretleri

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATM’lerinden kartsız olarak da para çekme işlemi yapabilirsiniz. Kimlik numaranız ve kart şifrenizle günlük 500 TL çekim yapabilirsiniz . QR Kod ile günlük 1500TL çekim yapabilirsiniz.

Kartsız para çekme işlemi her müşteride açık olmayabilir. Başvuru işleminizi banka şubeleri ve internet şube üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası bankamatiklerini eğitim ödemeleri , kredi kartı ödemeleri , yurt ödemeleri gibi birçok işlem için kullanıyoruz . Ziraat ATM’lerinden günlük en fazla 20.000 TL yatırabilirsiniz. Bankamatiklerin türüne göre en fazla alabilecekleri banknot sayıları 40 ila 200 arasında değişmektedir.

Para yatırma işlemini Ziraat ATM’leri üzerinden gerçekleştiriyorsanız herhangi bir komisyon ödemezsiniz . Ancak ortak ATM’leri kullanırsanız çekim işlemindeki oranda masraf ödersiniz.

Ziraat ATM’lerinin hepsi para yatırma özelliğini desteklememektedir. Para yatırılan ATM’lerin üzerinde Para Yatırılabilir ibaresi bulunmaktadır.

Ziraat Bankası ATM Limitleri Artırma

Ziraat Bankası ATM’lerinden yapacağınız işlem limitlerini artırma gibi bir işlem söz konusu değildir. Limit üstü işlem yapmak istiyorsanız, komisyonları ödeyip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz .

Ziraat Bankası’nın Ortak Bankamatikleri Hangisi?

Devlet bankaları ATM’lerini birleştirerek işleri daha da kolaylaştırdılar. Ziraat ATM işlerinizi Vakıfbank , Halkbank , Vakıf Katılım ATM’leri üzerinden de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

QR kod kullanarak Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük en fazla ne kadar nakit yatırabilirim?

Ziraat Bankası ATM’lerinden QR kod kullanarak para yatırabilirsiniz. Bunun için işlem limiti günlük maksimum 20.000 TL’dir.

QR kod kullanarak Ziraat Bankası ATM’lerinden günlük en fazla ne kadar nakit çekebilirim?

Ziraat Bankası ATM’lerinden QR kod ile çekebileceğiniz maksimum tutar günlük 1.500 TL’dir.

Ziraat Bankası ATM’lerinden limit artımı yapılır mı?

Ziraat Bankası ATM’lerinden limit arıtımı talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca ATM kanallarından “Başvuru İşlemleri” seçeneğine tıklayarak bireysel kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’lerinde işlemim yarım kalırsa nereye başvurabilirim?

ATM’den para çekme veya yatırma işlemlerinizi yaparken kesinti yaşanır ise 0850 220 00 00 veya 444 00 00 numaralı Ziraat Bankası müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası ATM’si kartımı yuttu, ne yapmalıyım?

Ziraat Bankası ATM’si kartınızı yutar ise; ATM şube önündeyse şubeye, şubeden uzakta ise müşteri hizmetlerine başvuru yapmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırdığım para ne zaman hesaba geçer?

Ziraat Bankası ATM’lerinden yatırdığınız paralar hemen hesabınıza geçmektedir. Parayı saniyeler içerisinde hesabınızda görüntüleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir