Kredi ve Finans Portalı

Ziraat Bankası ATM Günlük İşlem Limitleri

Ziraat Bankası , devlet bankalarından biri olmakla birlikte bir çok kişinin maaş hesabını barındırmaktadır. Ülkemizde genel de maaşlar her ayın 15 inde yatmaktadır. Ayın 15 i her zaman mesai gününe denk gelmediği için paralarımızı ATM den çekmek zorunda kalıyoruz . Ancak bankamatiklerde para çekme için günlük limitler bulunmaktadır. Bu limitlere göz atalım.

Ziraat Atm Günlük Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası müşterinin güvenliğini sağlamak amacıyla günlük para çekme limitlerini düşük tutmakla birlikte atmden günlük en fazla 1500 TL çekim yapabilirsiniz. Ancak emekli maaşınızı alıyorsanız bu limit sizin için geçerli değil daha fazla tutar çekebilirsiniz .

Ziraat Atm Para Çekme Masrafı

Ziraat bankamatiklerinden limitiniz kadar para çekerseniz , komisyon ödemezsiniz . Ancak limit üstü çekim yaparsanız masrafları ödemeniz gerekmektedir. Limit üstü para çektiğinizde , çekim yaptığınız tutara göre en az 5TL olmak üzere %1.50 işlem ücreti yansıyacaktır. Kartınızdaki tüm parayı çekmek istiyorsanız masrafları da dahil ediniz ve ona göre bir tutar yazınız.

Diğer banka atmlerinden para çekecekseniz çekim yapacağınız tutar farketmeksizin komisyon ödersiniz. Diğer atmlerinden yapacağınız çekim işlemlerinde %1.15 + 1.04 TL tahsil ücreti ödersiniz . Bu komisyonlara ek BSMV masraflarını da ödersiniz.

Ziraat atm yapılabilecek işlemler

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme Limiti

Ziraat Bankası ATMlerinden kartsız olarak da para çekme işlemi yapabilirsiniz. Kimlik numaranız ve kart şifrenizle günlük 500TL çekim yapabilirsiniz . QR Kod ile günlük 1500TL çekim yapabilirsiniz.

Kartsız para çekme işlemi her müşteri de açık olmayabilir . Başvuru işleminizi banka şubeleri ve internet şube üzerinden yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM Para Yatırma Limitleri

Ziraat Bankası bankamatiklerini eğitim ödemeleri , kredi kartı ödemeleri , yurt ödemeleri gibi birçok işlem için kullanıyoruz . Ziraat atmlerinden günlük en fazla 20000 TL yatırabilirsiniz. Bankamatiklerin türüne göre en fazla alabilecekleri banknot sayıları 40 ila 200 arasında değişmektedir.

Para yatırma işlemini Ziraat atmleri üzerinden gerçekleştiriyorsanız herhangi bir komisyon ödemezsiniz . Ancak ortak ATMleri kullanırsanız çekim işlemindeki oranda masraf ödersiniz.

Ziraat atmlerinin hepsi para yatırma özelliğini desteklememektedir. Para yatırılan ATM lerin üzerinde Para Yatırılabilir ibaresi bulunmaktadır.

Ziraat Atm Limitleri Artırma

Ziraat Bankası atmlerinden yapacağınız işlem limitlerini artırma gibi bir işlem söz konusu değildir. Limit üstü işlem yapmak istiyorsanız , komisyonları ödeyip işleminizi gerçekleştirebilirsiniz .

Ziraat Bankasının Ortak Bankamatikleri Hangisi ?

Devlet bankaları ATM lerini birleştirerek işleri daha da kolaylaştırdılar. Ziraat Atm işlerinizi Vakıfbank , Halkbank , Vakıf Katılım ATMleri üzerinden de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz .

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.