Kredi ve Finans Portalı

Garanti Bankası ATM Para Çekme ve Yatırma Limitleri

Her bankanın kendine ait olan günlük para çekim limiti vardır. Bu yüzden bankadan günlük olarak sadece belirli bir meblağ çekilebilmektedir. ATM’leri para çekme amaçlı kullanırız. Maaş çekme, para gönderme alma işlemleri, avans çekme işlemleri gibi işlemlerinizi bankada sıra beklemeden ya da banka şubesine gitmeden her sokakta olan bankamatiklerden kolaylıkla yapabiliriz. Ancak bilinmesi gerekile bankada ne kadar paranız olsa da sadece belirli bir para çekebilirsiniz. Bu para her bankada aynı miktarlarda olmaktadır.

Garanti ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası da aynı şekilde günlük para çekme limiti uygulamaktadır. Bu sayede hem kendini hem de sizi güvene almaktadır. Garanti Bankası tüm müşteriler için günlük para çekme limitini 2.000 TL ( iki bin lira ) olarak belirlemiştir. Bu işlem nakit avans ve diğer kart sahipleri içinde geçerlidir. Günlük olarak sadece bu kadar para çekebilirsiniz. Ancak bazı bankalarda bu üst sınırdan fazla çektiğinizde belirli bir masraf ücreti ödersiniz. Eğer bu üst limite takılmamak ve sizi zor durumda bırakmasını istemiyorsanız elbette yapacağınız birkaç şey vardır.

Öncelikle kira ve fatura gibi ödemeleriniz banka aracılıyla yapabilir ya da başka bir kartınız varsa paranın belirli bir kısmını oraya aktarabilir ve geri kalan parayı oradan çekebilirsiniz. Bu sayede günlük para çekme limiti sizi en az şekilde etkileyecektir. Günlük para çekme limiti bankaların hem kendilerini hem de sizi güvene alma yollarından biridir. Örneğin bankada bulunan her para günlük olarak bankaya para kazandırır. Bu yüzden hiçbir banka elindeki kazancın gitmesini istemez ve oldukça bu parayı elinde tutmak ister. Bu yüzden de sınırlar koyar. Ayrıca bankanın istenmeyen kişilerce kullanılması durumunda bu sınır ile sizi korumaya alırlar. Bu sayede zararınız daha az olmaktadır.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Altın Eft'si

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Banka kendi müşterilerinin ATM’den nakit para yatırma limiti 12 bin lira olarak belirlenmiş. Yine bu miktarı yatırırken çift haneli paralar yatırabiliyorsunuz. Yani 10,20,50,100,200 gibi. Bu limitlerin dışında fazladan para yatırabilmeniz için banka şubesini tercih etmeniz gerekecek ya da aradan 24 saat geçmesini beklemek zorunda kalacaksınız. Bazı banka şubelerinde yapılan işlem bankanın mesai saati kapanışının ardından tekrar yapılabiliyor olması gözlemlenmiş olsa da, gelişen teknoloji ve uygulamalar sayesinde bunun önüne geçilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.