Garanti atm para cekme yatirma limitleri
garanti atm para cekme yatirma limitleri

Her bankanın kendine ait olan günlük para çekim limiti vardır. Bu yüzden bankadan günlük olarak sadece belirli bir meblağ çekilebilmektedir. ATM’leri para çekme ve yatırma amaçlı kullanırız. Garanti ATM ile maaş çekme, para gönderme alma işlemleri, avans çekme işlemleri gibi işlemlerinizi bankada sıra beklemeden ya da banka şubesine gitmeden her sokakta olan bankamatiklerden kolaylıkla yapabiliriz. Ancak bilinmesi gerekile bankada ne kadar paranız olsa da sadece belirli bir para çekebilirsiniz. Bu para her bankada aynı miktarlarda değildir. Bu limitlere göz atalım.

Garanti ATM Para Çekme Limiti

Garanti Bankası da aynı şekilde günlük para çekme limiti uygulamaktadır. Bu sayede hem kendini hem de sizi güvene almaktadır. Garanti Bankası tüm müşteriler için günlük para çekme limitini 5.000 TL olarak belirlemiştir. Kartsız(qr ile) para çekme limiti de 5000TL dir.

Bu işlem nakit avans ve diğer kart sahipleri için de geçerlidir. ATM’den günlük olarak sadece belirlenen kadar para çekebilirsiniz. Ancak bazı bankalarda bu üst sınırdan fazla çektiğinizde belirli bir masraf ücreti ödersiniz. Eğer bu üst limite takılmamak ve sizi zor durumda bırakmasını istemiyorsanız elbette yapacağınız birkaç şey vardır.

Para Çekme Limitini Artırma

Garanti bankamatiklerden çekebileceğiniz tutarı artırabilirsiniz. Ancak banka sizden bunun için komisyon almaktadır. Bankamatik size en fazla 7035TL çekebileceğinizi gösterir bunun 35TL si limit üstü çekim komisyonudur.

Öncelikle kira ve fatura gibi ödemelerinizi banka aracılığıyla yapabilir ya da başka bir kartınız varsa paranın belirli bir kısmını oraya aktarabilir ve geri kalan parayı oradan çekebilirsiniz. Bu sayede günlük para çekme limiti sizi en az şekilde etkileyecektir. Günlük para çekme limiti bankaların hem kendilerini hem de sizi güvene alma yollarından biridir. Örneğin bankada bulunan her para günlük olarak bankaya para kazandırır. Bu yüzden hiçbir banka elindeki kazancın gitmesini istemez ve oldukça bu parayı elinde tutmak ister. Bu yüzden de sınırlar koyar. Ayrıca bankanın istenmeyen kişilerce kullanılması durumunda bu sınır ile sizi korumaya alırlar. Bu sayede zararınız daha az olmaktadır.

Garanti Bankası ATM Para Yatırma Limiti

Banka kendi müşterilerinin ATM’den nakit para yatırma limiti 12.000 TL olarak belirlenmiştir. Yine bu miktarı yatırırken çift haneli paralar yatırabiliyorsunuz. Yani 10, 20, 50, 100, 200 gibi.

Bu limitlerin dışında fazladan para yatırabilmeniz için banka şubesini tercih etmeniz gerekecek ya da aradan 24 saat geçmesini beklemek zorunda kalacaksınız. Bazı banka şubelerinde yapılan işlem bankanın mesai saati kapanışının ardından tekrar yapılabiliyor olması gözlemlenmiş olsa da, gelişen teknoloji ve uygulamalar sayesinde bunun önüne geçilmiştir.

ATM para yatırma işleminde, tek seferde en fazla 50 adet banknot yatırabilirsiniz. Yani tek seferde 200’lük banknot ile 10.000 TL yatırabilirsiniz. Para çekme ve yatırma limitlerine takılmak istemiyorsanız Garanti şubelerine giderek hesabınızdan dilediğiniz kadar para çekme yatırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti atm den tek seferde günlük en fazla kaç TL çekilebilir?

Günlük en fazla 5000TL çekim yapabilirsiniz.

Garanti Bankası atm den günlük en fazla kaç TL yatırabilirim?

ATM den günlük kartsız olarak yatırabileceğiniz maksimum tutar 12000TL dir. Kartınız ile para yatırmada sınır bulunmamaktadır.

Bankamatikten en az ne kadar para çekilebilir?

Bankamatikler sadece kağıt para çekimi yapılmaktadır. Bu yüzden en az 10TL çekebilirsiniz. Bazı bankaların bankamatiklerinden 5TL de çekim yapabilirsiniz.

40 banknot ne demek?

Bankamatik de para yatırırken en fazla yatırabileceğiniz banknot sayısı bulunmaktadır. Haznenin alabileceği para sayısı kısıtlı olduğundan bu şekilde bir sınır koyulmuştur.

ATM parayı yuttu ne yapmalıyım?

İlgili bankanın müşteri hizmetlerini arayıp durumu bildirmelisiniz. Gün sonu bankamatik sayımı yapıldıktan sonra paranız iade edilir.

Garanti bankamatikten QR kodla en fazla ne kadar para çekebilirim?

QR kodla günlük 5000TL çekim yapabilirsiniz.

Garanti ATM 5TL veriyor mu?

Garanti bankamatiklerinden 10 ve katlarını çekebilirsiniz.

Garanti ATM para çekme limiti artırabilir miyim?

35TL komisyon ödeyerek 7000TL para çekimi yapabilirsiniz.

Garanti ATM her saat açık mı? Gece işlem yapabilir miyim?

Bankamatiklerden 7/24 işlem yapabilirsiniz. Arada arızalı olabilir bunun dışında her günün her saati işlem yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir