Garanti kredi kartı şifre alma
Garanti Kredi Kartı Şifre Alma

Garanti kredi kartı şifre alma işlemini Garanti BBVA internet bankacılığı ve BonusFlaş uygulamasından güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Garanti kredi kartı şifre alma işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Öncelikle Garanti BBVA internet şubesi, mobil bankacılık, Garanti müşteri hizmetleri ya da ATM üzerinden kredi kartı şifrenizi alabilirsiniz.

Kredi kartınız yeni geldiyse şifrenizi SMS yolu ile almak için SIFRE yazıp boşluk bırakıp kartınızın son 6 hanesini yazdıktan sonra annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk iki harfini ve kartın arkasındaki CVV ilk iki hanesini yazıp 3340’a mesaj atabilirsiniz. Bu şekilde şifreniz size SMS yolu ile gelmiş olacaktır.

Garanti kredi kartı şifre alma işleminizi müşteri hizmetleri ile çözmek istiyorsanız da 444 0 333’ü arayabilirsiniz. Aramanız sonucunda garanti kredi kartı şifre alma hizmetinden yararlanmış olursunuz. Sesli yönlendirmeye kredi kartı şifresi almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Güvenlik sorgulamasından geçtikten sonra şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi almak için de yanınızda muhakkak kimlik kartınızın ve kredi kartı bilgilerinizin bulunması gerekmektedir.

Garanti sifre alma
Garanti kredi kartı şifre alma

Müşteri hizmetleri sizin gerçek kişi olup olmadığınızı verdiğiniz bilgiler sayesinde kanıtlamaktadır. Bu yüzden size gelmiş olan kredi kartının ya da nakit kartın şifresini herkesin kolayca çözebileceği bir şifre koymamalısınız. Kartınızı kaybetmeniz durumunda siz kartınızı bloke edene kadar kartınızın kullanılmaması için sizin ile alakalı doğum günü, kart numarası, T.C. numarası gibi kolayca bilinen numaraların şifreniz olmaması sizin için önemlidir.

Garanti mobil bankacılık şifre alma işlemi kredi kartınız ile kolayca şifre almanızı sağlayacak olan işlemdir. Mobil bankacılık üzerinden kolayca şifrenizi alabilir ya da değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte BonusFlaş üzerinden de şifrenizi hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Şifrelerinizi nasıl alabileceğinizi yazımızın devamında detaylıca açıklamaktayız. Hem mobil bankacılık hem de SMS üzerinden şifre alma işlemleri için aşağıdaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

Kredi kartınız ya da hesap kartınız kaybolduğunda da mobil bankacılık üzerinden ya da müşteri hizmetleri üzerinden yardım alabilirsiniz. Bu süreç içerisinde kartlarınızdan çekim yapılmaması için şifrelerinizin herkesin aklına gelecek 1234 gibi numaralar olmaması gerekmektedir. Birçok insan şifresini unutmamak için kartının üzerinde bulunan sayılardan referans almaktadır. Bu gibi durumlardan da kaçınılmalıdır. Siz kartınızı kullanıma kapatana kadar kartınızın şifresinin kolay  çözülen bir şifre olmaması önemlidir.

Garanti Atm Şifre Alma

Garanti Bankası Kredi kartı aldıysanız şifrenizi ATM üzerinden değiştirebilirsiniz. Garanti atm şifre alma işlemi yaparken eğer kartınızı ilk kez kullanıyorsanız size geçici bir şifre verilmiştir ve mevcut geçici şifrenizi ATM’de değiştirebilirsiniz. Ancak ATM üzerinden şifre değişikliği yapmak istiyorsanız kartınızı ATM’ye yerleştirip şifrenizi girdikten sonra “Şifre Değiştir” kısmından şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte garanti atm şifre alma işlemini “Şifremi Unuttum” butonu olan Garanti ATM’lerinden de yapabilirsiniz. Hiç şifreniz yoksa ve ATM destekliyor ise unuttum seçeneğini kullanabilirsiniz.

Garanti Bankası şifre almanız için birçok yol sunmaktadır. Bunların arasında mobil bankacılık, müşteri hizmetleri, SMS gibi seçenekler bulunmaktadır. Bu yüzden garanti atm şifre alma seçeneğinden önce o seçenekleri denemenizi öneririz. Çünkü ATM üzerinden şifre almak güvenli bir yöntem olmadığı için çoğu banka da bu yöntemi uygulamaktan kaçınır.. Bazı kartlar ATM’ye yerleştirilmeden kullanıma açılmamaktadır. Kartınızın kullanıma açılmasından itibaren şifrenizi Garanti ATM’lerinden veya garanti mobilden şifre alarak güvenli hale getirebilirsiniz. Aksi takdirde temassız özelliği açık olan kartınızın kullanımı gerçekleşebilir ve bu durum güvenlik açığı oluşturur.

Garanti Mobil Bankacılık Şifre Alma

Garanti mobil bankacılık şifre alma işlemi en çok kullanılan şifre alma işlemlerinden birisidir. Garanti Bankası’nın sunmuş olduğu mobil bankacılığa giriş yaptıktan sonra “Kart” kısmına giriş yapınız. Sonrasında “Şifre İşlemleri” ve oradan da “Şifre Belirleme ya da Değiştirme” kısmından kartınızın şifresini belirleyebilir ya da değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde Bonus Flaş üzerinden de kart şifrenizi alabilir ya da değişiklik yapabilirsiniz. Bunun için de Bonus Flaş üzerinden “Ayarlar” bölümüne gidebilirsiniz. Sonrasında “Kart Ayarları” ve ardından da “Kart Şifre İşlemleri” basamaklarını izleyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti mobil sifre alma asamalari
Garanti mobil şifre alma aşamaları

Ayrıca mobil bankacılığa giriş yapmak için şifre almaya çalışıyorsanız belirleyeceğiniz parolanız rakamlardan oluşmalıdır. Bununla birlikte toplamda 6 karakter içermelidir. Sizin güvenliğiniz açısından kişisel bilgileriniz olarak kabul edilebilecek doğum tarihiniz, telefon numaranız ya da kimlik numaranız şifrenizi oluşturmamalıdır. Bunlar haricinde Garanti mobil bankacılık şifre alma işlemini şifrenizi unuttuğunuz için alıyorsanız son 3 parolanız ile farklı olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Garanti mobil bankacılığı muhakkak kullanmanızı öneririz. Herhangi bir yanlış çekimde, kartınızı kaybettiğinizde, şifre işlemlerinde, bakiyenizi kontrol etmek için ya da kartınız yanınızda olmadığında bankamatikten para çekmek için mobil bankacılık kullanabilirsiniz. Yani mobil bankacılık sizi zaman kaybından ve maddi kayıplardan korur. Bununla birlikte Bonus Flaş indirerek de Garanti Bankası’nın yapmış olduğu tüm kampanyalardan haberdar olabilir ve size uygun kampanyalara katılım sağlayabilirsiniz. Bu şekilde fazla sayıda Bonus kazanıp alışverişlerinizde bonuslarınızı kullanabilirsiniz.

Garanti Kredi Kartı Şifre Yenileme İçin Neler Gereklidir?

Garanti tarafından kullanacağınız kredi kartı ya da banka kartı için şifre belirlemeniz gerekmektedir. Kartınızı ilk kez kullanacaksanız ya da kart şifresini değiştirecekseniz süreçler biraz değişiyor. Garanti kredi kartı şifre alma işlemini SMS, internet bankacılığı ya da müşteri hizmetleri yolu ile kolayca yapabilirsiniz. Garanti kredi kartı şifre alma işlemi için CVV (Kart Güvenlik Kodu) kodu, kart numarası, müşterinin bankaya kayıtlı telefon numarası ve annenizin evlenmeden önceki soyadı gibi bazı bilgiler gereklidir. Banka doğru kişi olduğunuzu bilgileri doğrulayarak teyit etmektedir.

Şifrenizi SMS yolu ile almak istiyorsanız kartınız elinize ilk kez ulaştığında 3340’a mesaj atarak şifrenizi alabilirsiniz. 3340’a SIFRE yazıp boşluk bırakıp size ulaşan karttaki son 6 haneyi ardına eklemelisiniz. Sonrasında annenizin evlenmeden önceki soyadının ilk iki harfini yazdıktan sonra arka yüzdeki CVV’nin ilk 2 hanesini yazmalısınız. Örnek vermek gerekirse annenizin evlenmeden önceki soyadı YILMAZ olsun CVV numaranız da 123 olsun. SIFRE 123456 YI 12 yazıp 3340’a gönderdiğinizde kartınıza ait geçici şifre telefonunuza gelmiş olacaktır.

Garanti kredi karti sifre alma
Garanti şifre alma

Garanti kredi kartı şifre alma işlemi dışında Garanti bankasının bankamatikleri için şifre almak istediğinizde de yukarıda anlattığımız şekilde şifrenizi alabilirsiniz. Hem kredi kartı için hem de Paracard için internet bankacılığı üzerinden şifre almak istediğinizde ise Kart> Şifre İşlemleri> Şifre Belirleme- Değiştirme adımlarını izleyerek kolayca şifrenizi alabilirsiniz. Garanti mobil bankacılık ve internet bankacılığı ile bu adımları izleyebilirsiniz. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı giriş şifrenizi hatırlamıyorsanız buraya tıklayarak giriş şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Ayrıca Alo Garanti üzerinden de 444 0 333’ü arayarak da şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bu durumda da kartınızın, kimliğinizin ve kendi telefonunuzun yanınızda olması oldukça önemlidir. Kartınızdaki bilgiler ile yeni şifre belirleme ya da değiştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Garanti Müşteri Hizmetleri 7/24 açık olarak hizmet vermektedir.

Bununla birlikte kartınızın şifresini 3 kere yanlış girmeniz sonucunda kredi kartınız ya da banka kartınız olan Parakart bloke olacaktır. Bu durumda da yukarıdaki işlemlerden herhangi birisi ile kartınızın şifresini değiştirebilirsiniz. Mobil bankacılık üzerinden bloke durumunu kaldırabilirsiniz.

Garanti BBVA ve diğer bankalar ile ilgili pratik bilgilere ulaşmak için güncel blog içeriklerimizi takip etmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir