Kredi ve Finans Portalı

Döviz Çekilebilen Banka Atm leri Hangileri ?

Bankalar ihtiyaçlarımız doğrultusunda bir çok işlemi kolay halledebilmemiz için atmler vasıtasıyla hizmet vermektedir. Bu hizmetlerden biri de döviz çekmek isteyen vatandaşlara yardımcı olmaktır.  Dolar , euro ve sterlin çekmek isteyen kişiler çözüm aramakta ve bu çözümü döviz veren bankalarda bulmaktadır. Ancak bu hizmeti her banka atmsi vermektedir . Şimdi o bankalara birlikte göz atalım .

Dolar Ve Euro Çekebileceğiniz Atmler

Son yıllarda dolar ve euro daki hareketlilik nedeniyle altından sonra en çok tercih edilen yatırım aracı dövizdir. Dövize sahip olan vatandaşlar arada ihtiyaçlarını karşılamak için dövizlerini çekip bozdurmak istiyorlar . Yada yurtdışından gelen turist veya gurbetçilerin hesaplarından döviz çekmesi gerekebiliyor. Bu arayışta olan vatandaşlarımıza yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık.

Hangi bankaların bu hizmeti verdiğini bilmeseniz dahi atm lerde dolar ve euro benzeri işaretler bulunmaktadır. O işareti görüyarsanız o atm den döviz çekimi yapabilirsiniz.

  • Döviz Çekmek İçin En İyisi TEB

Kartınızdan Atm yoluyla döviz çekmek istiyorsanız kesinlikle teb kullanmalısınız. Her atm sinden bu hizmeti veren Teb Bankası her atm sinde döviz bulundururak müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Teb bankasından rahatlıkla dolar , euro ve sterlin çekebilirsiniz.

 

  • Ziraat Bankası Atm sinden Döviz Almak

Ziraat bankası atm sinden banka hesabınızdaki dövizi çekmek mümkün değil ancak şube aracılığı ile çekim yapabilirsiniz. Ziraat atmlerinden kartsız şekilde dolar bozma işi yapabilirsiniz. Doları atm ye yatırıp karşılığı olan Türk Lirasını alabilirsiniz. Tabi bu işlem yapacağınız saate dikkat etmelisiniz. Makas farkları çalışma saatleri dışında çok fazla olacaktır.

  • Vakıfbank Atm sinden Dolar Çekilir  Mi

Vakıfbank atmlerinden döviz çekebilirsiniz ancak bu işlem için günlük çekim limiti var. Dolar ve Euro çekebileceğiniz vakıfbankta günlük 1000 USD veya 1000 EURO çekip yapabilirsiniz. Vakıf bank atmlerinden döviz bozdurma işi de yapabilirsiniz .

  • Halkbank Atm si Döviz Bozdurma Nasıl Yapılır

Halkbank atm sinden Türk Lirası haricinde para çekimi yapılmamaktadır. Halkbank da döviz hesabınız varsa online işlemlerden döviz bozdurarak TL olrak çekim yapabilirsiniz. Dolar alış satış farkları ve piyasa fiyatlarına göre biraz fazla masraflı olan halkbankı döviz işlemleri için pek de tavsiye etmiyoruz.

  • İşbankası Atm sinden Dolar Çekme İşlemi

İşbankası atmlerinden döviz çekme işlemi yapabilirsiniz ancak yatırma işlemi artık mümkün değil. İşbankası 29 Eylül 2018 itibari İle atm lerden döviz yatırma işlemini kaldırdı. Döviz yatırma işlemi yapacaksanız şubeden hemen sıra numaranızı alıp sıra beklemeye başlayın. İş Bankası bu hizmeti neden kaldırdı bilemiyoruz ama bu konudan çok şikayetler geliyor.

  • Garanti Bankasından Döviz Almak

Garanti bankası atmlerinden döviz çekebilirsiniz ancak her atm si bu hizmeti vermektedir . Daha çok yurtdışından ziyarete gelenlerin bulunduğu illerde hizmet vermektedirler.

  • Yapı Kredi Döviz Atmleri Açıldı

Yapı Kredi de artık diğer bankalarda olduğu gibi bu hizmeti kullanıma sundu. Yapıkredi atm lerinden euro ve dolar çekimi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek için dolar veya euro hesabınızı karta bağlamanızı gerekmektedir. Bu işlemi de mobil uygulamasından halledebirsiniz.

Atm lerden Döviz Yatıralabilir Mi ?

Döviz burülarından döviz alan kişilerin paralarını muhafaz etmek için paralarını bankalara yatırmak istemektedirler. Banka şubelerinden işlem yoğunluğu nedeniyle sıra olduğundan bu yatırma işlemini atm lerden yapmak işimizi kolaylaştıracaktır. Ancak her banka atm den bu hizmeti vermektedir. İşbankası artık bu hizmeti vermektedirler.

Döviz yatırıp çekebileceğiniz bir kaç bankaya değindik herhangi bir banka konusunda sorunuz varsa yorum bölümünde belirtebilirsiniz. Ayrıca sık sık döviz işlemleri yapanlara en az makas farkına sahip olan bankaları  inceledik o konumuzuda göz atabilirsiniz . Makas farkı en az olan banka hangisi ?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.