Slider img 4
slider img 4

Günümüzde , Dolar , Euro ve Altın piyasasının sürekli yükseliş ve düşüş yaşamasıyla birlikte , insanların bu tür yatırımlara olan ilgileride doğru orantılı olarak artmıştır. Elinde birikimi olan insanlar Dolar , Euro ve Altın gibi yatırım araçlarına yatırım yaparak , bu yatırım araçlarını ellerinde bir miktar bekletmekte ve kar ettirecek ve tatmin edici şekilde artışı görünce satarak kar etmektedirler.

Dolar , altın gibi yatırım araçlarında alım – satım yaparken ; alım ve satım arasındaki farka makas farkı denilmektedir. Bu fark yerden yere değişmekle birlikte , önde gelen bankalar arasında büyük farklar da olmaktadır. Bu yazımızda sizlere makas farkı en az olan bankalar konusundan bahsedeceğiz.

 

Dolar

1.  Finansbank Enpara Dolar Makas Farkı

Finansbank’a bağlı olan Enpara.com internet bankacılığı , Dolar makas farkı olarak ; Dolar makas farkı en az olan bankalar arasında ilk sıralarda yerini almıştır.

Dolar kategorisinde alış ile satış arasında ortalama 0,70 Kuruş ile 1,20 TL arasında fark olmakla birlikte bu oran farklı zamanlara ve ekonomik gelişmelere göre değişmektedir. Enpara internet şubesi üzerinden makas farkı en az olan banka olarak , alım satım işleminizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

2. Halbank Dolar Makas Farkı

Devlet Bankaları arasında makas farkı en az olan Banka Halbanktır. Dolar Makas Farkı  1.10 TL ile 1.25 TL arasında değişen Halkbank ; makas farkı en az olan bankalar sıralamasında 2. sıradadır.

3. İşbank Dolar Makas Farkı

İşbankası , kolaylıkla dolar alım satımı yapabileceğiniz bir platformu size sunan bankalardan bir tanesidir. İşbank ile hızlı bir şekilde dolar alım satımı yapabileceğiniz gibi makas farkı en az olan bankalar sıralamasında 1,22 TL ile 1,30 TL aralığı ile 3. sırada kendisine yer bulmaktadır.

 

Altın

1. Kuveyttürk Senin Bankan Altın Makas Farkı

Kuveyttürk Senin Bankan Altında en az Makas farkına sahip bankalardan biridir. Kuveyttürk Senin Bankanda Gram altın makas farkı 1,20 TL ile 1,25 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

 

2.Garanti Bankası Altın Makas Farkı

Garanti Bankası en az altın makas farkı en az olan bankalar sıralamasında 2. sırada yer almaktadır. Garanti Bankasının altın makas farkı 1,25 TL dir. Garanti Bankasından kolaylıkla altın alım satımı yapabilirsiniz , üstelik en az komisyonlarla..

Döviz olarak yatırım yapanlar için bankaların döviz faizleri yazımıza göz atabilirsiniz. Bir sorunuz olursa yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir