Şekerbank altın hesabı
Şekerbank altın hesabı

Şekerbank Altın Hesabı, vadeli ve vadesiz olarak ikiye ayrılmakta iken birikim yapan müşteriler için güvenli bir tercih olmaktadır. Müşteriler altın hesabını kullanarak alış ve satış yapabilmekte, yatırımlarını güvence altına alabilmektedir. Üstelik tüm işlemler oldukça kolaydır. Müşteriler ayrıca Şekerbank hesapları üzerinden altın alış satış fiyatlarını canlı olarak takip edebilmektedir.

Şekerbank altın hesabı
Şekerbank altın hesabı

Şekerbank Altın Hesabı Çeşitleri

Şekerbank Altın Hesabı, vadeli ve vadesiz olarak iki şekilde sunulmaktadır. Her hesabın müşteriye sunduğu avantajlar ve fırsatlar değişkenlik göstermektedir. Müşteriler, kendileri için en uygun altın hesabını tercih ederek altın birikimi veya piyasayı takip ederek altın alış satışı yapabilmektedir.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı Nedir?

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı, müşterilerin vadesiz TL hesapları aracılığıyla altın alım ve satımı yapabilmelerine olanak sağlamaktadır. Hesapta tutulan gram cinsinden altınlar, çalınma ve kaybolma gibi risklere maruz kalmamaktadır.

Altın birikiminizi güvenle koruyabileceğiniz Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı avantajları ve özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • Hesapta yapılan alım ve satım işlemleri, gram altın cinsindendir.
 • Yapılacak işlemlerde ayar farklılığı, eski tarih veya işçilik kusuru gibi riskler söz konusu değildir.
 • Tıpkı dövizlerde olduğu gibi 0,01 gram ve katları şeklinde altın alınıp satılabilmektedir.
 • Altınlar banka güvencesi altında olduğundan çalınma ve kaybolma gibi riskler bulunmamaktadır.
 • Mobil ve internet bankacılığı sayesinde 7/24 hesaptan altın alınabilmekte ve bozdurulabilmektedir.
 • Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı için hesap işletim ücreti talep edilmemektedir.
 • Altın hesabında bulunan bakiye, Şekerbank’a ait başka bir altın hesabına ücretsiz şekilde havale edilebilmektedir.

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı açma işlemi fiziki şubelerden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılabilmektedir. Ayrıca 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank müşteri hizmetleri üzerinden de işlem yapılmaktadır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nedir?

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı, altın birikimi yapan müşterilerin ayrıca faiz getirisi kazanmaları için oluşturulmuştur. Vadeli hesap sayesinde müşteriler hem altınlarını ekonomiye kazandırmakta hem de faiz getirisinden yararlanmaktadır. Üstelik yastık altında saklanan altınlar gibi çalınma veya kaybolma gibi risk durumları bulunmamaktadır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı özellikleri ve avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Vadeli altın hesabını açabilmek için minimum 250 gram altın olmalıdır.
 • 92 – 364 gün aralığında vade tercihi yapılabilmektedir.
 • 150.000 TL’ye kadar olan altınlar, TMS kapsamında garanti altındadır.
 • Faiz tutarının üzerinden %15 oranında stopaj kesintisi yapılmaktadır.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı faiz oranları, vadeye ve altın miktarına bağlı olarak değişmektedir. İşlemlerini banka şubesinde tamamlayan kişilere elde edilecek faiz getirisi söylenmektedir. Hesaplama işlemi için en yakın Şekerbank şubesinde uğrayabilirsiniz.

Şekerbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır?

Şekerbank altın hesabı açmak çağrı merkezi, fiziki şubeler, mobil ve internet bankacılığı kanalları üzerinden yapılabilmektedir. Sizlere en yakın Şekerbank şubesine uğrayarak işlemlerinizi kısa süre içerisinde tamamlayabilirsiniz.

SSS

Şekerbank altın hesabında hesap işletim ücreti alınır mı?

Şekerbank altın hesabında hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Bu durum Şekerbank altın hesabı kullananların en önemli avantajları arasında gösterilmektedir.

Şekerbank altın hesabında alım satım yapılır mı?

Şekerbank Vadesiz Altın Hesabı’nda altın alım satımı yapılabilmektedir. Hesap sahipleri, Şekerbank döviz ve altın alış satış fiyatlarını güncel ve canlı olarak takip edebilmektedir. Böylelikle piyasa durumuna göre gün ve saat sınırlaması olmadan işlem yapılabilmektedir. Müşteriler, altın kuru üzerinden kazanç sağlayabilmektedir.

Şekerbank altın hesabı yorumları, şikayetleri ve önerileri nereye bildirilir?

Şekerbank altın hesabı sahipleri; yorumlarını, şikayetlerini ve önerilerini 0850 222 78 78 numaralı Şekerbank müşteri hizmetlerine bildirebilmektedir. Kayıt altına alınan bildirimler incelenerek dönüş yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir