1 6
1 6

Günümüz şartlarında en önemli ödeme araçları arasında yer alan ürün hiç şüphesiz kredi kartlarıdır. Bu yüzden genelde bütün tüketiciler kredi kartı sahibi olmakla yetinmiyor devamlı olarak da alışverişlerini bu kartlarla sağlıyor. Kredi kartlarının kullanımından dolayı bankalar, belli bir puan kazanmalarını sağlayarak müşterilerine çeşitli hediyeler sunuyor. Ancak bütün kredi kartlarında geçerli olmayan bu özellik, kullanıcılara birçok mağazada alışveriş yapma olanağı veriyor. Bunların içinde en fazla Axess chip para puanları dikkatleri üzerine çekiyor.

Axess Kredi Kartı

Ülkemizin en önemli özel sektör bankaları arasında bulunan Akbank’ın, sunduğu hizmetler arasında Axess kredi kartı kullanım bakımından oldukça yaygın bir hal almıştır. Axess’in bu denli fazla talep edilmesinin en önemli sebebi ise; bankanın ortaya çıkardığı chip para puanlarıdır. Çünkü müşteriler için de avantaj sağlayan chip para, onlarca mağazada geçerli olmasından dolayı hiçbir kayıp yaşanmadan ekstra alışveriş yapma olanağını sağlıyor.

Chip Para Puan Nasıl Kazanılır?

Kredi kartı aracılığıyla kazanılmakta olan bu puanlar için herhangi bir kriter ortaya atılmadıysa alışveriş yaparken puan kazanımı için yeterlidir. Bu yüzden kredi kartınızı aktif bir şekilde kullanmanız oldukça önemli bir konudur. Fakat alışveriş yapacağınız mağazanın da Akbank ile anlaşmasının olup olmaması da bir başka önemli konudur. Kazanılacak olan puanların tutarı ile katsayısı yapılan anlaşmaya göre saptanır. Elbette ki yapılan alışveriş tutarı da chip para puan kazanılmasında en büyük etkendir.

Bankanızın sizlere sunduğu birbirinden özel kampanyaları takipte kalarak çok daha fazla cip para puan kazanabilirsiniz. Mesela X mağazasından alışveriş yaptığınızda %5 oranında chip para kazanmanız için kurgulanmış bir kampanya çeşidi bulunuyorsa sizler de bu kampanyaya katılarak X mağazasından 100 TL’lik alışveriş karşılığında 5 TL’lik chip para kazanmanız mümkün.

Chip Para Puan Nasıl Kullanılmaktadır?

Axess kredi kartınız sayesinde yapacak olduğunuz harcamalar karşılığında kazanmış olduğunuz chip paralarınızı, internet adresi üstünden satış gerçekleştiren siteler, fiziki mağazalarda yapabilirdiniz. İsterseniz toplam alışveriş miktarından chip paranızı düşüp geriye kalan tutarı ödeyebilir veya direkt olarak chip paranızı harcama şansınız bulunuyor.

Axess chip puan geçen siteler ve i̇şyerleri

Axess Chip Para Geçen Yerler

Mağazalar

Akbank’tan kazanmış olduğunuz chip paralarınızı aşağıda yer alan mağazalardan ya da iş yerlerinden harcayarak kullanma şansınız bulunuyor. Bu mağazalar şunlardır;

Mavi, Kiğılı, Opet, Shell, Koton, BP Akaryakıt, Gratis, Civil, İkea, Defacto, Watson, Kipa, Real, Mediamarkt, Flo, Şok, Mango, Özdilek, Koçtaş, Metro, Tekzen, Koçtaş, Teknosa ve Bizim, Migros ve Carrefour.

Siteler

Axess chip para kullanılan sitelerden bazıları şunlardır;

Kliksa, N11, Lidyana, Markafoni, Hepsiburada, Gittigidiyor, Bimeks, Hızlıal, Kangurum, LC Waikiki ve Boyner…

Marketler

  • Carrefour
  • Metro Market
  • Bizim Toptan
  • İstegelsin

Akbank Chip Para Nasıl Kazanılır?

Axess chip para kazanmak için yapmanız gereken tek şey anlaşmalı yerlerden alışverişlerinizi yapmanızdır. Daha fazla chip para kazanabilmek için kampanyaları takip ederek bilgi sahibi olabilirsiniz. Mesela fatura talimatı verdiğinizde kampanyanın durumuna bağlı olarak chip para kazanmanız mümkün.

Hatta birçok Axess kampanyalarına göre harcama sözü verdiğinizde ilk kez Axess kredi kartı sahibi olanlara göre chip para kazanmanız mümkün. Belirtilen süre dahilinde kullanılmayan chip paralar kartınızdan silinir. Bu yüzden Axess chip para, geçerli olduğu süre dahilinde harcanması gerekir. Axess chip para geçen benzin istasyonlarından anlaşmalı iş yerlerinden yakıt alırken chip paranızı kullanabilir ve bu sayede bedava akaryakıt kullanabilirsiniz. Kredi kartı ekstrelerinizde birikmiş olan chip para tutarını görüntülemeniz mümkün. Alışveriş yaptığınız yere göre de kazanacağınız chip para miktarı değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir