Yapı kredi satılık gayrimenkuller
Yapı Kredi satılık gayrimenkuller

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller, Türkiye’nin neredeyse dört bir ilinde olan arsa, bina, işyeri, daire ve fabrikaları kapsamaktadır. İhale yöntemi ile satışa çıkarılan bu taşınmazlar, çevrelerindeki örneklerine kıyasla daha uygun fiyatlı olduğundan müşteriler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Yapı Kredi Bankası gayrimenkul satışı hakkında detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Yapı kredi satılık gayrimenkuller
Yapı kredi satılık gayrimenkuller

Yapı Kredi Gayrimenkul Satışı

Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla krediler sunmaktadır. Konut kredisi veya iş yeri kredisi gibi yüksek tutarlı finansmanlarda ödemeleri garanti altına almak amacı ile ipotek istenmektedir. Bu süreçte arsalar, işyerleri, binalar, fabrikalar ve daireler ipotek gösterilebilmektedir. Borçların ödenmemesi durumunda ise yasal süreç başlatılmakta ve icra yoluyla gayrimenkullere el konulmaktadır.

Bankaların tümü bağlı bulundukları yasa nedeniyle bankacılık faaliyetlerinin dışında başka bir iş kolunda bulunamamaktadır. Bu nedenle icra yoluyla alınan gayrimenkullerin belirli bir süre içerisinde satılması gerekmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkullerin büyük bir bölümü, bu şekilde oluşmaktadır.

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin dört bir köşesinde olurken e-ihale yöntemi ile yeni sahiplerine ulaşmaktadır. Uygun fiyatlı olan ve birçok avantaj barındıran gayrimenkulleri satın almak için ihale gereklilikleri yerine getirilmelidir.

Yapı Kredi Bankasından Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Yapı Kredi gayrimenkul satışı bankanın kendi internet sitesinden ve iş ortaklarının sayfasından (intengo, gayrimenko, tapu.com) yapılmaktadır. İş ortaklarının sunmuş olduğu imkanlar ve ihaleye katılmak için istenenler değişkenlik göstermektedir. Yapı Kredi satılık gayrimenkullere iş ortakları aracılığı ile teklif vermek isteyenler, hak ve sorumluluklarını detaylı şekilde incelemelidir.

Yapı kredi gayrimenkul satışı
Yapı kredi gayrimenkul satışı

Yapı Kredi hacizli gayrimenkullere teklif vermek için aşağıdaki adımlar uygulanmalıdır:

  • Yapı Kredi Bankası’nın internet sitesine giriş yapınız. Ardından sayfanın en altında bulunan “Satılık Gayrimenkuller” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemin ardından Yapı Kredi Bankası gayrimenkul satış ilanını görüntüleyeceksiniz.
  • Yer alan ilanların üzerine tıkladığınızda fotoğraflara, detaylı açıklamalara ve muhammen bedele ulaşacaksınız.
  • Teklifinizi bankaya iletmek için ilanın altında yer alan “Hemen Teklif Ver” butonuna tıklayınız.
  • Karşınıza çıkan teklif formunda ad soyad, adres, telefon, e-posta ve T.C. kimlik no alanlarını doldurduktan sonra “Teklif Bedeli”ni yazınız ve gönderiniz.
  • Teklifiniz banka yetkilileri tarafından incelendikten sonra tarafınıza olumlu veya olumsuz geri dönüş sağlanacaktır.
  • En yüksek teklifi veren kişi ihaleye kazanmaktadır. Farklı kişiler aynı teklifi ilettiler ise teminat bedelini daha kısa sürede ödeyen kişi gayrimenkulün sahibi olmaktadır.
  • Teklifiniz kabul edildikten sonra 2 gün içerisinde teminat bedelini bankanın belirtmiş olduğu hesaba yatırmanız gerekmektedir. 10 iş günü içerisinde ise satış bedelinin tamamını ödemeniz gerekmektedir.
  • Teminat bedelini ödemenize rağmen satış bedelini ödemez iseniz ihale iptal olmakta ve teminat bedeli iade edilmemektedir.
  • Yapı Kredi Bankası’nın satış ortaklarında gerçekleşen ihaleler ise farklı şekilde ilerlemektedir. İş ortakları aracılığı ile ihaleye girmeden önce şartnameyi okumanız önerilmektedir.

Yapı Kredi Bankası’ndan Satılık Gayrimenkulleri Nasıl Görebilirim?

Yapı Kredi satılık gayrimenkulleri yerinde görmek için taşınmazın bulunduğu il veya ilçe banka şubesine başvurulmalıdır. Banka yetkilileri mesai saatleri içerisinde alıcı kişiye randevu vermekte ve gayrimenkulü detaylı gezdirmektedir. Yapı Kredi Bankası’ndan satılık gayrimenkulleri yerinde görerek teklifinizi iletmeniz daha sağlıklı sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Randevu almak için 0850 222 04 44 numaralı Yapı Kredi müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller için Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

Yapı Kredi’nin satışını yaptığı gayrimenkuller ilk olarak ekspertiz incelemesinden geçmekte ve fiyat belirlenmektedir. Bu nedenle muhammen bedelin altında teklif verilememektedir. Muhammen bedelin altındaki teklifler banka tarafından reddedilmektedir.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkullere Başvuru için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi’den satılık gayrimenkuller için ihale katılım bedeli ve hizmet sözleşmesinin yanı sıra gerçek kişilerden nüfus cüzdan fotokopisi; tüzel kişilerden ise vergi levhası, ticaret sicil gazetesi fotokopisi ve sözleşmeyi imzalayan kişinin şirket tarafından yetkili olduğunu gösteren imza sirküleri talep edilmektedir.

İntengo’da Yapı Kredi Satılık Gayrimenkul İhalesi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi Bankası’nın İntengo.com’da yaptığı ihalelere ilk teklifin verilmesinin ardından süre başlamaktadır. Bu süre boyunca ihaleye yeni teklifler verilebilmektedir. Son 30 dakika içerisinde yeni bir teklif verilir ise süre 30 dakika daha uzatılmaktadır. Eğer yeni teklif verilmez ise ihaleyi en yüksek teklif veren kişi kazanmaktadır. İhaleyi kazanan kişinin 2 gün içinde teminat bedelini, 10 gün içinde ise ihale bedelini banka hesabına yatırması gerekmektedir.

Yapı Kredi Gayrimenkul Satışı için Fatura Kesilir mi?

Yapı Kredi gayrimenkul satışı için fatura yerine dekont verilmektedir. Bankacılık faaliyetleri çerçevesinde dekont, fatura yerine geçmektedir.

İhale Katılım Bedeli Hangi Durumlarda İade Edilir?

Yapı Kredi gayrimenkul satışı ihalesine katılan kişilerin ödedikleri katılım bedeli aşağıdaki durumlarda iade edilmektedir:
İhale katılım bedeli ödenmesi rağmen hiçbir gayrimenkule teklif verilmezse,
İhale banka tarafından iptal edilirse,
Kişinin verdiği teklif geçilirse katılım bedeli iade edilmektedir.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkuller için Taksitlendirme İmkanı Var mı?

Yapı Kredi satılık gayrimenkuller için taksitlendirme yapılmamakta, ödemeler sadece peşin alınmaktadır. Finansman sıkıntısı çeken kişiler Yapı Kredi kredilerine başvurabilmektedir. Kredi başvurusu şubelerden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir. Kredi başvurunuz olumlu sonuçlanır ise borcunuz bitene kadar satın alacağınız gayrimenkul ipotek altında tutulmaktadır.

Yapı Kredi’den Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

Yapı Kredi Bankası, KDV mükellefi değildir. Bu nedenle müşterilerden sadece ihale bedeli alınmakta, KDV dahil edilmemektedir.

Yapı Kredi Satılık Gayrimenkullerde Tapu Masrafını Kim Öder?

Yapı Kredi’nin satışını yaptığı gayrimenkullerde tapu masrafı alıcıya aittir. İhale tutarı banka hesabına yatırıldıktan sonra yetkililer ile alıcı kişi bir araya gelerek işlemleri tamamlamaktadır.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir