Odeabank satılık gayrimenkuller
Odeabank satılık gayrimenkuller

Bankalardan satılık gayrimenkuller, eşdeğerlerine kıyasla çok daha uygun ve avantajlı olduğundan müşteriler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Odeabank da bu bankalar arasında bulunmaktadır. Odeabank satılık gayrimenkuller ihale yoluyla yeni sahiplerini bulmaktadır.

Odeabank’tan Satılık Gayrimenkuller

Odeabank, müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla krediler sunmaktadır. Ancak borçların geri ödenmesini garanti altına alabilmek için müşterilerden kefil veya ipotek istenmektedir. Özellikle konut kredileri yüksek tutarlı olduğundan ödemenin garanti altına alınması banka için önemlidir. Bu tür durumlarda banka, yeni alınacak evi ipotek altına alarak kredi sunmaktadır.

Alınan kredilerin geri ödenmemesi durumunda bankalar yasal süreç başlatabilmektedir. Yasal sürecin sonunda ise arsa, işyeri ve dairelere el konulabilmektedir. Bankalar yasa gereği bankacılık haricinde farklı bir iş kolunda faaliyet gösteremediğinden el konulan gayrimenkullerin kısa süre içerisinde elden çıkarılması gerekmektedir. Odeabank satılık gayrimenkuller, genellikle yasal sürecin sonucunda el konulan arsa, işyeri ve daireleri kapsamaktadır.

Müşteriler başta İstanbul, İzmir, Ankara, Gaziantep ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından gayrimenkule sahip olabilmektedir.

Odeabank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

Odeabank gayrimenkul satışı odeabank.intengo.com ve odeabank.bankadan.com siteleri üzerinden yapılmaktadır. Aracı iş ortakları, bu süreci Odeabank yerine yürütmektedir. Odeabank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için bazı adımların takip edilmesi gerekmektedir.

Odeabank satılık gayrimenkuller
Odeabank satılık gayrimenkuller

Odeabank satılık gayrimenkullere teklif verebilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • Öncelikle intengo.com veya bankadan.com’a üye olunmalıdır.
  • Üyelik işlemlerinin ardından Odeabank’a ait gayrimenkullerin listesine ulaşılabilmektedir. Burada gayrimenkuller hakkında fotoğraflara ve bilgilere ulaşılabilmektedir.
  • Banka tarafından verilen bilgilerin, resimlerin ve açıklamaların tümü sadece genel bilgilendirmeyi amaçlamaktadır. Kişi, gayrimenkullere teklif verdiğinde bu bilgilerin tamamını kabul ettiğini onaylamaktadır. Bu nedenle bilgiler detaylı incelenmeli ve öyle teklif verilmelidir.
  • Kişi sayfada listelenen gayrimenkullerden birine teklif vermek istediğinde muhammen bedelin %3’ünü bankaya teminat olarak yatırmalıdır. Bunun için banka şubesine başvurulmalı ve ihaleye katılım sağlanacağı hakkında bilgi verilmelidir. Teminat bedelini banka hesabına yatırırken ad, soyad, il, ilçe, ada, parsel ve teminat bedeli açıklaması ile yatırılmalıdır.
  • Teklif sahipleri bankaya başvurduklarında teminat bedeline dair dekontu ve Gayrimenkul Satış Şartnamesi’ni teslim etmelidir.
  • Teminat bedeli yatırılmadan verilen teklifler geçersizdir.
  • En yüksek teklifi ileten kişiler gerekli şartları sağladığında gayrimenkulün sahibi olmaktadır.

Odeabank Satılık Gayrimenkuller için Yatırılan Teminatlar İade Edilir mi?

Kişi teminat yatırmasına rağmen ihaleye katılmadığında veya ihaleyi kaybettiğinde yatırdığı teminat tutarı iade edilmektedir. Ancak ihaleyi kazanmasına rağmen vazgeçen kişilerin teminat tutarları banka tarafından irat olarak kaydedilmektedir.

Odeabank Satılık Gayrimenkuller Yerinde Görülebilir mi?

Odeabank, başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında gayrimenkul satışı yapmaktadır. Odeabank’ın satışını yaptığı gayrimenkulleri yerinde görebilmek mümkündür. Bunun için gayrimenkulün bulunduğu il veya ilçe merkezinde banka şubesine başvurulmalıdır. Bankadan alınan randevunun ardından yetkililer mesai saatleri içerisinde gayrimenkulü gezdirmektedir. Bunun için 444 8 444 veya 0850 222 8444 numaralı Odeabank müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Odeabank Satılık Gayrimenkuller Taksitle Alınır mı?

Odeabank’tan satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Taksitler halinde ödeme yapmak isteyenler Odeabank konut kredisine başvurmalıdır. Banka yetkilileri tarafından yapılacak değerlendirmenin ardından tarafınıza olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanacaktır. Başvurunuz olumlu değerlendirilir ise konut kredisini vadeler halinde ödeyebilirsiniz.

Odeabank Satılık Gayrimenkuller için KDV veya Tapu Masrafı Ödenir mi?

Odeabank’tan satılık gayrimenkuller için KDV ödenmemektedir. Kişinin sadece ihale bedelini ödemesi gerekmektedir. Ancak tapu masrafı alıcı kişiye aittir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir