T bank satılık gayrimenkuller
T Bank satılık gayrimenkuller

T Bank satılık gayrimenkuller, genellikle icra sonucunda yasal yollarla mülkiyeti bankaya geçen arsa, daire, bina, işyeri ve fabrikaları kapsamaktadır. Müşteriler başta İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gayrimenkullere teklif verebilmektedir. T Bank gayrimenkul satışına ihale yöntemi ile teklif vermek mümkündür. T Bank satılık gayrimenkuller hakkında detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

T bank satılık gayrimenkuller
T bank satılık gayrimenkuller

T Bank’tan Satılık Gayrimenkuller

T Bank, müşterilerin borçlarını ödememesi durumunda ilk etapta süre tanımakta, ardından yasal işlem başlatmaktadır. Yasal sürecin sonucunda ipotek altında tutulan arsa, işyeri, bina, daire ve fabrikaların mülkiyeti bankaya geçmektedir. Ancak bankalar yasa gereği bankacılık faaliyetlerinin dışında başka bir iş kolunda yer alamamaktadır. Bu nedenle bankalar, mülkiyeti kendilerine geçen gayrimenkulleri kısa süre içerisinde satmak zorundadır.

T Bank satılık gayrimenkuller, icra yoluyla elde edilen taşınmazları kapsamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında bulunabilen gayrimenkullere ihale yoluyla teklif verilebilmektedir. Gerekli şartların sağlanması durumunda muadillerine kıyasla daha uygun olan ve birçok avantaj barındıran gayrimenkullerin sahibi olunabilmektedir.

T Bank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

T bank gayrimenkul satışı
T bank gayrimenkul satışı

T Bank gayrimenkul satışı, İntengo üzerinden yapılmaktadır. İhaleden gayrimenkul alımı için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir.

T Bank ihaleden gayrimenkul alma işlemleri için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

  • T Bank satılık gayrimenkuller listesinin yer aldığı İntengo sitesine giriş yapılmalıdır.
  • İntengo sistemine kayıt olabilmek için gayrimenkulün üzerinde yer alan “Teklif Ver” butonuna tıklanmalı ve gerekli bilgiler yazılarak gönderilmelidir. İntengo’nun satış ekibi en kısa sürede tarafınıza dönüş yapacaktır.
  • İntengo kayıt işlemleri tamamlandıktan sonra tarafınıza kullanıcı adı ve şifre gönderilecektir. Kullanıcı adı tüzel kişiler için vergi numarası, gerçek kişiler için ise TC kimlik numarasıdır.
  • T Bank satılık gayrimenkullere teklif vermeden önce ilgili taşınmaz için teminat bedelinin yatırılması gerekmektedir. Başvurusu onaylanan kişilerin üyeliklerini tamamlamaları için teminat bedeli dekontu ve hizmet sözleşmesinin yanı sıra tüzel kişilerden sözleşmeyi imzalayan kişinin şirket yetkilisi olduğunu kanıtlayan imza sirküleri, vergi levhası ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi; gerçek kişilerden ise nüfus cüzdanı fotokopisi istenmektedir.
  • Üyelik işlemleri tamamlandıktan sonra T Bank satılık gayrimenkuller listesine girerek teklif vermek istediğiniz taşınmazın üzerine tıklayınız. Ardından teklif ver seçeneğine tıklayarak teklifinizi iletiniz.
  • İhaleye ilk teklif verildikten sonra o taşınmaz için banka tarafından belirlenen ihale süresi işlemektedir. İhale tutarı ve kalan süre, internet sayfasına giriş yapan her kişi tarafından görüntülenebilmektedir.
  • İhale süreci içerisinde diğer kişiler de teklif verebilmektedir. Son 30 dakika içerisinde yeni bir teklif gelir ise ihale süresi 30 dakika daha uzatılmaktadır. Son 30 dakika içerisinde yeni bir teklif gelmez ise ihaleyi en yüksek teklifi veren kişi kazanmaktadır.

İlginizi çekebilir: Konut Kredisi Çekme Şartları Nelerdir? Nasıl Çekilir?

T Bank Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

T Bank satılık gayrimenkuller, İntengo güvencesi ile ihaleye çıkarılmaktadır. Gayrimenkullerin gösterimi ücretsiz şekilde yapılırken bunun için İntengo’ya başvurulmalıdır. İntengo müşteri hizmetleri numarası 0850 399 27 84’tür.

T Bank’tan Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

T Bank satılık gayrimenkuller için muhammen bedel ekspertiz tarafından belirlenmektedir. Bu nedenle muhammen bedelin altında teklif verilememektedir. Banka, muhammen bedelin altındaki teklifleri otomatik olarak reddetmektedir.

T Bank Gayrimenkul Satışında Fatura Keser mi?

T Bank gayrimenkul satışına daire fatura yerin dekont verilmektedir. Dekont da tıpkı fatura gibi işlev görmektedir.

T Bank Satılık Gayrimenkuller Taksitli Alınır mı?

T Bank satılık gayrimenkuller sadece peşin ödeme ile alınabilmektedir. Taksit veya vadeli satış imkanı bulunmazken finansman sıkıntısı yaşayan kişiler T Bank konut kredisine başvurabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, ödemelerini taksitli şekilde yapabilmektedir. Konut kredisi başvurusu şubelerden, müşteri hizmetlerinden, mobil ve internet bankacılığı kanallarından yapılabilmektedir.

Teminat Bedeli Yatırıldıktan Sonra Tüm Gayrimenkuller için Teklif Verilebilir mi?

T Bank satılık gayrimenkuller listesinde yer alan her taşınmazın teminat bedeli ayrıdır. Her bir taşınmaza teklif vermek isteyenler, teminat bedellerini ayrı ayrı yatırmalıdır. Bir teminat bedeli yatırarak birden fazla taşınmaza teklif verilememektedir.

Teminat Bedeli İade Edilir mi?

T Bank satılık gayrimenkullere teklif vermek için bankaya yatırılan teminat bedeli, üç durumda iade edilmektedir. Bunlar; bankanın ihaleyi iptal etmesi durumunda, teminat bedelini yatırmasına rağmen ihaleye teklif verilmemesi ve teklif vermiş olmasına rağmen ihaleyi kazanamamış kişilerin teminat bedelleri geri iade edilmektedir. Bunun için müşteriden hesap bilgisi istenmektedir.

T Bank Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

T Bank, tıpkı diğer bankalar gibi KDV mükellefi olmadığından satışı yapılan gayrimenkuller için KDV ödenmemektedir. Müşteriler sadece ihale bedelini ödemek ile yükümlüdür. Bu durum T Bank satılık gayrimenkullerin en büyük avantalarından biridir.

T Bank Satılık Gayrimenkuller için Tapu Masrafını Kim Öder?

T Bank gayrimenkul satışı için gerekli bedel ödendikten sonra banka yetkilileri ile alıcı kişi bir araya gelmektedir. Ardından tapu işlemleri tamamlanmaktadır. Bu süreçte ortaya çıkan masraf, harç, resim, vergi gibi tüm kesintiler müşteri tarafından ödenmektedir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir