Qnb finansbank satılık gayrimenkuller
QNB Finansbank satılık gayrimenkuller

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller, çevrelerindeki muadillerine kıyasla çok daha uygun ve avantajlı olduğundan müşterilerden yoğun ilgi görmektedir. Teklif yöntemi ile satışa çıkarılan gayrimenkullere en yüksek teklifi ileten kişi ihaleyi kazanmaktadır. Bu yazımızda QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkuller hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Qnb finansbank satilik gayrimenkuller
Qnb finansbank satılık gayrimenkuller

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller

QNB Finansbank özellikle konut kredisi gibi yüksek tutarlı krediler ile müşterilerinin finansal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ancak bu tür yüksek tutarlı kredilerde kefil veya ipotek altına alınacak taşınmaz talep edilmektedir. Borçlu kişinin borcunu ödememesi durumunda ise yasal süreç başlatılmakta ve bazı durumlarda gayrimenkullere el konulmaktadır. QNB Finansbank satılık gayrimenkullerin büyük bir bölümü bu şekilde elde edilmektedir. Bankalardan satılık gayrimenkulleri satın alabilmek için prosedürlerin sağlanması gerekmektedir.

Bankaların tümü, yasa gereği faaliyet alanlarının dışında başka bir iş kolunda bulunamamaktadır. Yasal süreç sonucunda el konulan arsa, işyeri ve dairelerin elden çıkarılması için belirli bir süre tanınmaktadır. Bu nedenle QNB Finansbank, gayrimenkullerin satışını ihale yöntemiyle yapmaktadır.

QNB Finansbank gayrimenkul satış ilanlarına teklif verebilmek için gerekli şartların sağlanması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan kişiler, daha uygun fiyatlar ve birçok avantaj ile konutların sahibi olabilmektedir.

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller için satın alma ön koşulları aşağıdaki gibidir:

 • QNB Finansbank’ın satışını yaptığı arsa, işyeri ve daire gibi gayrimenkuller “teklif” ve “ihale” yöntemleri ile alıcılarıyla buluşmaktadır.
 • Tekliflerin geçerli olabilmesi için muhammen bedelin üstünde teklif verilmelidir.
 • Listelenen gayrimenkullerin tümü peşin ödeme ile alınabilmektedir. Taksitli veya vadeli satış imkanı bulunmamaktadır.
 • QNB Finansbank’ın internet sitesinde listelenen ilanlar genel bilgi niteliği taşımakla birlikte herhangi bir taahhüt içermemektedir.
 • QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkullere teklif veren kişiler, “Taahhütname” ve “Şartname”yi okuyup kabul etmiş sayılmaktadır.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkullere Nasıl Teklif Verilir?

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller bu sitede listelenmektedir. Siteye giriş yapan kişiler başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında bulunan gayrimenkuller hakkında görsellere ve bilgilere ulaşabilmektedir.

Image 16
Qnb finansbank satılık gayrimenkuller

QNB Finansbank ihale ile satış prosedürü aşağıdaki gibidir:

 • QNB Finansbank tarafından düzenlenen ihaleler belirlenen tarih aralıklarında gerçekleştirilirken ihale tarihleri web sitesinden yayınlanmaktadır.
 • İhale sayfasında listelenen gayrimenkul hakkında fotoğraflara ve bilgilere ulaşılabilmektedir.
 • İstekli kişiler ilanın en alt kısmında yer alan “Teklif Ver” butonunu kullanarak tekliflerini iletebilmektedir.
 • Kişi, teklif verebilmek için gayrimenkul muhammen bedelinin %2’sini bankaya teminat olarak yatırmalıdır. Bunun için en yakın QNB Finansbank şubesine gidilmelidir.
 • Teminat tutarını yatırmayan kişilerin teklifleri geçerli sayılmamaktadır.
 • İhale süresi boyunca alınan teklifler banka yetkilileri tarafından incelenmektedir. Değerlendirilen teklifler arasında en yüksek teklifi veren kişi ihaleyi kazanmaktadır. Kişinin şartları sağlayamaması durumunda en yüksek teklifi veren ikinci kişiye bakılmaktadır.
 • QNB Finansbank satılık gayrimenkullerin açık artırma usulü ile satılmasına karar verilir ise bu işlemin tarihi, saati ve yeri kişilere bildirilmektedir.
 • İhalenin ardından sonuçlar 5 gün içerisinde kişilere bildirilmektedir.

QNB Finansbank satılık gayrimenkullerin teklif ile satışına dair prosedür aşağıdaki gibidir:

 • Satışta bulunan gayrimenkullerin tümüne internet sitesinden ulaşılabilmektedir.
 • Kişiler ilanın altında yer alan “Teklif Ver” bölümünden tekliflerini iletebilmektedir.
 • Kişi, teklif verebilmek için gayrimenkul muhammen bedelinin %2’sini bankaya teminat olarak yatırmalıdır. Bunun için en yakın QNB Finansbank şubesine gidilmelidir.
 • Teminat tutarını yatırmayan kişilerin teklifleri geçerli değildir.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkuller için Konut Kredisi

QNB Finansbank konut kredisi ile satışa çıkarılan gayrimenkuller için finansman yaratılabilmektedir. Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok yararlandıkları finansman kaynaklarından olan konut kredisi, uygun faiz oranları ile sunulmaktadır. Müşteriler, satın alınacak konutun eksper değerinin %80’i kadar kredi kullanabilmektedir.

QNB Finansbank konut kredisi maliyet tablosu örneği aşağıdaki gibidir:

Kredi TutarıAylık Faiz OranıKredi VadesiAylık Taksit TutarıYıllık Toplam Maliyet
100.000 TL%1.9460 ay2.885,94 TL%27,7377
100.000 TL%1.97120 ay2.179,76 TL%27,2418
QNB Finansbank satılık gayrimenkuller için konut kredisi

QNB Finansbank konut kredisi için sunulan faiz oranları müşteri özelinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu süreçte kişinin müşteri profili, kredi notu, önceki ödemeleri, bankayla ilişkisi ve geliri önem kazanmaktadır.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkulleri Yerinde Görebilir miyim?

QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkulleri yerinde görebilmek mümkündür. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanındaki gayrimenkulleri görebilmek için QNB Finansbank şubelerine başvuruda bulunulmalıdır. Banka yetkilileri mesai saatleri içerisinde arsa, işyeri veya daireyi göstermektedir. QNB Finansbank satılık gayrimenkulleri yerinde görebilmek için 0850 222 0900 numaralı iletişim merkezi ile görüşebilirsiniz.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkuller için Yatırılan Teminat Tutarı İade Edilir mi?

Teminat tutarını yatırmış olmasına rağmen teklif vermeyenler ve ihaleyi kaybedenler teminat tutarını geri alabilmektedir. Bu kişilerin teminat tutarını iade alabilmeleri için QNB Finansbank şubelerine başvurmaları gerekmektedir.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkullere Muhammen Bedelin Altında Teklif Verilebilir mi?

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller listesinde arsa, işyeri ve daireler için muhammen bedel belirlenmiştir. Bu tutar asgari bedel olup, altında verilen teklif geçersiz sayılacaktır. QNB Finansbank’tan satılık gayrimenkullerin sahibi olabilmek için muhammen bedelin üstünde teklif verilmelidir.

QNB Finansbank’tan Satılık Gayrimenkuller Taksitle veya Vadeli Alınabilir mi?

QNB Finansbank satılık gayrimenkuller sadece peşin satış ile alınabilmektedir. Taksitli veya vadeli satış mümkün olmayıp kişilere konut kredisi imkanı sunulmaktadır. QNB Finansbank konut kredisi başvuruları müşteri hizmetlerinden, şubelerden, mobil ve internet bankacılığından yapılabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, konut kredisini taksitler halinde ödeyebilmektedir.

QNB Finansbank Satılık Gayrimenkuller için KDV Ödenir mi?

QNB Finansbank KDV mükellefi olmadığı için satış bedeli KDV tutarı eklenmemektedir. Kişi sadece ihaleyi kazandığı bedeli ödemek zorundadır. Tapu masrafları ise yine alıcıya aittir.

Diğer Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir