Finansbank 180 ay vadeli konut kredisi 1
finansbank 180 ay vadeli konut kredisi 1

Eylül 2016 tarihinden itibaren Ziraat Bankasının konut kredisi faiz oranlarını düşürmesiyle, diğer bankalarda faiz indirimine gitmek zorunda kalsa da bankalar genelde konut kredisi ödemelerinde vadeyi 120 ay ile sınırlı tutuyor.

180 Ay Vade İle Konut Kredisi 

Ancak şu anda hiçbir reklam çalışması olmamasına rağmen, kendisini duyurmayan QNB Finansbank konut kredisi vadesini maksimum 180 ay olarak değiştirdi. Çok uzun dönemde ödeme kolaylığı sağlanmış olsa da; bu durum ile tüketiciler daha çok faiz oranları ile ödeme yapmak zorunda kalabilirler.

1987 yılında Hüsnü ÖZYEĞİN tarafından kurulan Finansbank, 2004 yılında ilk beş büyük özel banka arasına girdi ve Ekim 2016 tarihi itibariyle ismini QNB Finansbank olarak değiştirdi.

Müşterilerinin finansal ihtiyaçlarına yaratıcı, hızlı ve kolay çözümler sunmaya çalışan QNB Finansbank ismini değiştirmesinin ardından, insanların umutlarını kabartan, bir ev sahibi olma hayallerini karşılayabilmek adına yaptığı bu kampanya ile bir adım öne çıkmış görünüyor.

QNB Finansbank’tan Konut Kredisi Kullanırsam Ne Kadar Masrafa Ödeyeceğim?

Kabaca bir hesap yapacak olursak, alacağınız ev için Ekim 2016 tarihinden itibaren alacağınız konutun değerinin yüzde  80 oranında kredi kullanabileceksiniz. 125.000 TL değerinde bir konut alacaksanız bunun 100.000 TL’sine kredi kullanabilirsiniz. QNB Finansbank’ tan alacağınız 100.000 TL konut kredisi için 10 Kasım 2016 tarihi itibariyle 102.332 TL faiz ödemek zorunda kalacaksınız. Aylık ödemeleriniz 1.124,00 TL olacak ve 180 ay vade kullanmış olacaksınız.

Bu kredi için 500,00 TL, Kredi Tahsis Ücreti, 507,00 TL Ekspertiz ücreti ödeyecek, hayat sigortası ise talebiniz halinde yaptırılacaktır.

Diğer kredilerde olduğu gibi bankalar kredi tahsis ücreti dışında kredilerden masraf kesintisi yapamamaktadır. Kredi Tahsis ücreti kullanacağınız kredi miktarının yüzde üçü oranında kesilmektedir. Bununla birlikte tapu harcı oranı  yüzde dört’tür. Dosya masrafı, istihbarat ücreti yada başka bir kalem adı altında ücret kesintisi yapılmadan, yaptırırsanız sadece Hayat Sigortası primi ödemeniz gerekecektir.

Konut alımı ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiyi konut kredisi ile ev nasıl alınır başlıkla yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

QNB Finansbank Kredi hesaplama makinesine http://www.qnbfinansbank.com/hesap-makinesi/kredi-hesap-makinesi.aspx?ref=finansbanksearch&searchKeyword=konut#kredi-konut adresinden gidebilir, istediğiniz rakamlarda hesaplama yaptırabilirsiniz.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir