Kredi ve Finans Portalı

Finansbank Konut Kredisi Nasıl Alınır

QNB Finansbank’ta Konut Kredisi Nedir?

QNB Finansbank’ta konut kredisi almak artık çok kolay ve çok daha düşük faiz oranlarıyla devam ediyor. Konut sahibi olmak herkesin hakkı ve birçok insanında hayallerini süslüyor. Fakat yaşam koşulları, ekonomik dengeler diğer bazı harcamalar sonucunda, bir ev alacak kadar yüklü nakit parayı bulmak oldukça zor olsa gerek. Asgari ücretle evini geçindiren ve bununla birlikte kendiniz için geleceğe yatırım yapma şansı taşıyan kimse yoktur. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı ekstra bir destek almadan kendi evinizin sahibi olmanız mümkün gözükmüyorsa, burada QNB Finansbank ayrıcalığı yaşamanın zamanı geldi demektir.

Ev kredisinde en uygun faizi veren bankaların başında gelen Finansbank, sizi hayallerinize kavuştururken ülke ekonomisine de can verecektir. Bankalar müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılamak ve geliştirmek isterler. Bunun için son yıllarda en çok tercih edilen kredi türlerinin başında gelen, konut kredilerinin artışıyla tüm dengeler bu alana göre şekillenmekte.

Devlet yapılanmaları başta olmak üzere, herkesin evini yenilemesi, yıkılma tehlikesi yaşayan mekânların yeni baştan yapılması, tüm ev fiyatlarının iyice yükselmesine neden olmaktadır. Talep arttıkça ev sayısının artması, sadece fiyatlar değil daha fazla alana yayılmaya neden oldu. İlgi bu kadar yüksek olunca, banka kredisi olmadan hareket etmek oldukça güç bir hal almaya başladı. Bu nedenle konut kredisi için Finansbank tercih etmek en doğru seçim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Konut Kredisi Kullanmak İçin Şartlar Nelerdir?

Tabi ki konut kredisi kullanmak için gerekli olan şartlar, diğer kredi türlerine göre farklılık gösterecektir. Özellikle en az 400.000 gibi bir rakamın ödenmesi için gerekli olan tüm belge ve teminatlar harfiyen yerine getirilmek mecburiyetindedir. Direk olarak bilmeniz gereken, tüm bankaların ev almanız için sunduğu para miktarı tahsil edene kadar, eve ipotek sistemi uygulayacaktır. Yani ödemelerinizde uygunsuzluk veya usulsüzlük tespit edildiğinde, yasal haklarla banka evinize el koyacaktır. Bu tarz ana temel maddeleri bilerek hareket etmekte her zaman için fayda var.

İlk olarak evinizi beğenip, değerini resmi evraklarla Finansbank şubelerinden herhangi birine müracaat edersiniz. Banka olarak satın almak istediğiniz evin ederinin, %80’i karşılanacaktır. Tam olarak bütün ödemelerin yapılamaz. En az ödemenin %20’sini nakit olarak bulundurmanız gerekmektedir.  Bu aşamalarla ilgili bir sorun oluşmazsa, evrak ve giderlerin hesaplanmasına geçilecektir.

QNB Finansbank’ta Konut Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Konut kredisi için başvuru yapma koşullarının birincisi, reşit olmaktır. 18 yaş sınırını doldurmamışsanız, başvuru talebiniz işleme konulmayacaktır. Bu konuda bir problem yoksa gelir belgeniz, son aya ait ikamet belgeniz, nüfus cüzdanı fotokopiniz ve elektrik, su, doğalgaz gibi fatura bilgileriniz gerekmektedir. QNB Finansbank’ta konut kredisi kullanmak için yazılı adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Ayrıca finansbankın kendi sitesinden hesaplama yapıp miktarlara bakabilirsiniz. Finansk konut kredisi hesaplama.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.