Fibabanka cepten kredi
fibabanka cepten kredi

Dünya’yı geliştiren en büyük enstrüman teknoloji. Teknoloji geliştikçe hayatımız gelişiyor, daha konforlu hayat bizleri birazda olsa tembelliğe alıştırıyor diyebiliriz. Buna ne derseniz deyin ancak artık yaşamımızda olan her şeyi cep telefonlarına teslim ediyoruz ve en ufak ihtiyaç halinde başvurduğumuz yine hemen yanı başımızda olan akıllı telefonlarımız.

Hayatımıza giren en büyük kolaylıkların bir tanesi bankacılık işlemlerinin küçük kutu içerisine sığması oldu. Bunun sayesinde ofisleri, bilgisayarları, interneti her şeyi cebimize almamız ile mobil ofisin rahatlığını yaşar olduk. Bu rahatlığı yaşatan bankalardan birisi de Fibabanka.

Fibabanka müşterilerine ve henüz müşterisi olmayan kişilere ulaşma ve vereceği hizmet ile birlikte hem kendi kazanıyor  hem de kazandırıyor. Bu anlamda Fibabanka Cepten Kredi her türlü ihtiyacınızı anında çözümler sunabiliyor.

Fibabanka Cepten Krediye Nasıl Başvururum?

Telefonlarınız üzerinden mesaj bölümüne girerek TC numaranızı yazarak 3422’ye operatör ayrımı gözetmeden gönderiyorsunuz. SMS ile gönderdiğiniz başvuru sonucu yine size mesaj yolu ile geri dönüyor. Ön onayı ile birlikte banka müşteri temsilcisi sizi arayarak gerekli bilgilerinizi alıyor. SMS ücreti başvuru sahibinin faturasına yansıtılıyor.

Cepten Kredi Özellikleri Neler?

Tüketici kredi vadeleri 36 ay ile sınırlandırılmıştı fakat yasal olarak 48 ay’a uzatılmış durumda. Fibabanka müşterilerine 3 ile 36 ay vadeler arasında kredi imkanını % 1.43, 48 aya kadar ise % 1,33 oranları ile tahsis ediyor.  Ön onay sonrası şubeye giderek gerekli sözleşmelerin imzalanması elzem bir husus. Başvuru ile bin lira ve 20 bin  lira arasındaki taleplerinize cevap veriliyor.

Cepten Kredi Örnek Hesaplama

Alacağınız 10 bin liranın faiz oranı 48 ay için % 1,33. Taksit tutarı ise 299.8 lira. Kredi tahsis ücreti 52.5 lira, Hayat Sigorta poliçesi 203 lira olarak toplam 255,5 lira masraf kesintisi tutuyor. Tabi sigorta ücreti 45 yaşındaki bir erkek için hesaplandığını belirtmek isterim. Burada sizin yaşınıza ve sağlık durumunuza göre farklı bir rakam çıkabilir.

Hayat Sigortası yaptırmak gibi bir zorunluluk yasal olarak bulunmuyor. Ancak bankalar faiz indiriminde bulunsa dahi,  kendi mevzuatları ile birlikte gelir getirici düzenlemeler sağlamakta özgürdür. Bu nedenle kişi bu krediyi almak istiyorsa bu şartları kabul etmiş sayılır. Bu durumda Cepten Kredi şartları içerisinde sigorta poliçesi de bulunduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir