Hsbc guncel kredi faizleri
hsbc guncel kredi faizleri

Adından da anlaşılacağı üzere kişinin ihtiyacı olan her türlü alım için ihtiyacı olan finansın bankalardan karşılanması ihtiyaç kredisinin önemini belirliyor. Bu anlamda yılın son ayları itibariyle tüketicilerin finans kaynaklarından birisi olan HSBC Bankası İhtiyaç Kredilerinin güncel krediler faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgi vermek istedik.

Yapacağınız evlilik, alacağınız çeyiz, gideceğiniz tatil ya da evinizdeki beyaz eşyaları yenilemek adına aklınıza gelebilecek onlarca ihtiyacı karşılamak için ihtiyaç duyduğunuz finans kaynağınız HSBC şubeleri olabilir. Tüketiciler olarak bizler her zaman kullandığımız bankalar olsa dahi yeni arayışlara girebilir, mevcut bankamızın bazı hizmetlerinden hoşnut kalmayabiliriz. Türkiye’de onlarca banka bulunduğuna göre tek bir bankaya bağlı kalmamak lazım diye düşünüyorum. Sonuçta her bankanın ayrı bir avantajı bulunabiliyor ve sizin adınıza daha mantıklı bir alışveriş olmuş olabiliyor.

HSBC İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi başvurularının ana kaynağı olan şubeler nezdinde bu işlemi gerçekleştirebileceğiniz gibi başvuru sonrası beklemeden anında açılan hesabınıza aktarılan kredinizi kullanmaya başlayabilirsiniz. Bununla birlikte tabi olmazsa olmaz şubelerimizin ilk sırasına yerleşen internet bankacılığı ve mobil internet ile istenilen kredi türüne başvuru yapabiliyorsunuz.

İstenebilecek Belgeler

Başvuru esnasında mutlaka kimlik belgeniz olması gerekiyor. Banka talep ettiği takdirde gelir belgeniz, ticari firmaysanız Gelir Vergisi Levhanız, ikametgah belgeniz ya da sigortalı olarak çalışıyorsanız bunun için SSK bildirgeniz ile yapabiliyorsunuz.

HSBC tahsis ettiği krediler adına banka şubesinden Hayat sigortası yaptırılmasını bekliyor. Bu ürün satın alınmadığı takdirde vereceği kredi faiz oranlarında da değişiklik yapıyor ki, hayat sigortasının yapılmasını cazip hale getiriyorlar diyebiliriz.

HSBC vereceği kredileri dört farklı şekilde tahsis ediyor. Bunun için Premier ve Advance Sigortalı ihtiyaç kredisi kampanyasında 6-24 ay vadeler için % 1,32 , 36-48 ay için ise % 1,37 faiz oranı belirlemiş.

Premier ve Advance Sigortasız İhtiyaç Kredisi için ise 6-24 ay için % 1,35, 36-48 ay için ise % 1,40 oranları üzerinden tahsis ediliyor.

Sigortalı ihtiyaç kredisinin 6-24 ay için % 1,43 iken 36-48 ay için % 1,48 faiz oranı bulunuyor.

Sigortasız ihtiyaç kredisinin ise 6-24 ay için % 1,46, 36-48 ay için ise % 1,51 olarak belirlenmiş ki burada faiz oranı biraz daha yükselmiş oluyor.

HSBC Şubelerinden alacağınız krediler karşılığı hayat sigortası yaptırmak siz müşterilerin taleplerine bağlı olarak yapılıyor. Sonuçta krediyi alacak olan kişi bu kararı vermekle hükümlü olsa da, sigorta yaptırarak daha uygun kredi alacağınızın hatırlatmasını da yapalım. Burada belirtilen oranlar yıl sonu itibariyle bitecek olup, yeni yıl ile birlikte farklı bir hesap planlamasına gidelebileceği de ayrı bir hatırlatma konusudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir