Kredi ve Finans Portalı

Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Bankalardan sağlanan finans karşılığı alınan, ancak geri ödemesini sağlayamadıkları için bankalarca borca karşılık el konulan gayrimenkuller, normal fiyatların altında satışa çıkarılabilmektedir.

Bankalardan Satılık Gayrimenkuller

Günümüzde gayrimenkul alımı için birçok platform bulunmaktadır. Gerek internet siteleri üzerinden gerekse emlakçılar aracılığıyla gayrimenkul alımı yapabilirsiniz. Fakat gayrimenkul alabileceğiniz bir başka yöntem daha vardır. Bu yöntem bankalar aracılığıyla gayrimenkul almaktır. Bankalardan satılık gayrimenkuller diğer yerlerde satılan gayrimenkullere göre daha uygun fiyata satılmaktadır.

Bankalar, borçlarını ödeyemeyen kişilerde borçlarına karşılık tahsil ettikleri gayrimenkulleri satışa sunarak borcunu ödeyemeyen kişilerin borçlarının kapanmasını sağlarlar. Bu satışlar genellikle açık arttırma yöntemiyle gerçekleştirilir. En yüksek teklifi veren kişi ise gayrimenkulü alır. Ancak gerekli ilanın yetersiz yapılması, bankalarla irtibatlı olan emlakçıların daha uygun fiyatlarda alabilmeleri için gizli kapaklı anlaşmaları ile bu tür satışlar duyulmaz. Aynı zamanda duyan vatandaşlarda kendine göre haklı inanışları yüzünden bu ihalelere girmekten kaçınırlar.

Bankalardan Satılık Gayrimenkulleri Nasıl Öğrenirim?

Bankalardan satılık gayrimenkuller hakkında bilgi almak için bankaların müşteri temsilcilerine başvurabilirsiniz. Aynı zamanda bankaların internet siteleri üzerinden de satılan gayrimenkuller hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Eğer istediğiniz gibi bir gayrimenkul bulabilirseniz o gayrimenkulün açık arttırmasına katılarak sizlerde hayalinizdeki gayrimenkulü alabilirsiniz. Bankalar sadece gayrimenkul satışı yapmaz aynı zamanda bazı durumlarda araç satışı da gerçekleştirir. Bankaların açtığı bu tarz gayrimenkul ve araç satış ilanlarını takip edebilirsiniz. Günümüzde neredeyse bütün bankalar bu tarz satışlar için ilan açmaktadır. Bankaların açık arttırmalarına katılmak için bankanın müşterisi olmanıza gerek yok.

Bankalara ait olduğu bilinen ancak internet sitesine konulmayan gayrimenkullerde bulunur. Etrafınızda bu tür gayrimenkuller varsa banka şubeleri ile irtibata geçerek gerekli bilgiyi edinebilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bankaların el koyduğu daireler emlakçılar tarafından takip edilmekte, bankanın haberi olmadan ev sahibi görünümü ile kiracılar bulunabilmektedir. Böylelikle kiracı da bilmeden bir suç işlemiş olur.

Bankalar bilgileri dışında işgal edilen bu evler için Kaymakamlıklar ve Valilikler bünyesinde yapılan 3091 Sayılı Taşınmaz Mallara Yapılan Tecavüzlerle ilgili işlem yapabilmektedir. Sizler için birkaç bankanın satılık gayrimenkullerinin listelendiği internet sitelerinin bağlantılarını paylaştık.

Yapı ve Kredi Bankası Satılık Gayrimenkulleri

https://www.yapikredi.com.tr/yapi-kredi-hakkinda/satilik-gayrimenkuller/

Akbank

https://gayrimenkulsatis.akbank.com/GM/GM_GayrimenkulListMain.aspx

Garanti Bankası

https://www.garanti.com.tr/tr/ara.page?searchInput=sat%C4%B1l%C4%B1k+gayr%C4%B1menkuller#calcContent=UID15a2fd1

Denizbank

http://www.denizbank.com/hakkimizda/satilik-araclar-ve-gayrimenkuller.aspx

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.