Kredi ve Finans Portalı

Halkbank Halk Günü Kredisi

Türkiye’de bankalar arasında sermayesi ve müşteri sayısı ile önemli bir paya sahip olan olan Halk Bank yıllar önce başladığı kampanya ile Halk Günü İhtiyaç Kredisi tahsisine devam ediyor. Bu yıl 79. yılı kutlanan Halk Bank yine kuruluşunun yıl dönümü münasebetiyle tüketicilerin nakit ihtiyaçlarına yüzde 1,13 oranında başlayan faizler ile katkı sağlıyor.

Halk Günü Kredisine Nasıl Başvurulur?

Gelenekselleştirilen Halk Günü İhtiyaç Kredisine SMS ile başvuru yapabilmeniz için HALK boşluk TC No boşluk Gelir Bilgisi boşluk Kredi Tutarı yazılarak 3452’ye göndermeniz yeterli. Örnek olarak gösterecek olursak HALK 01234567891 5000 25000

Tüketici dilediği takdirde bankanın şubeleri üzerinden, internet bankacılığından ve Halkbank dialog aracılığıyla da başvuru yapabiliyor.

Halk Günü Kredisi Örnek Hesaplama

Başvuru sonucu onaylanması halinde kredinizi 3 ile 48 ay vadeler arasında alabiliyorsunuz. Alacağınız kredi tutarı ise 79 bin lira ile sınırlı. Alacağınız 15 bin lira kredi için 48 ay boyunca tahsis ücreti ödeyerek 427 lira ödüyorsunuz. Tahsis ücreti ise burada 78,75 lira. Bu ücreti ödemek istemezseniz aylık ödeme tutarınız 433 lira oluyor. Toplam yıllık maliyet oranı Yüzde 17 ile 18 arasında değişiklik gösteriyor.

Halk Günü İhtiyaç kredisi kullanımında kredi tahsis ücreti ödemeniz halinde faiz oranı düşerken, ödemekten imtina ederseniz bu oran yükselmektedir. 79 bin lira kredi için ödenen tahsis tutarı 414,75 lira olurken faiz oranı ise yüzde 0,05 oranında farklılık gösteriyor. Bu yüzden alacağınız krediye kredi tahsis ücreti ödeyerek almanız sizin daha az ödemenizi sağlayacak. Çünkü bu ücreti ödemeden alacağınız paraya fazladan 1392 lira ödüyorsunuz ve tahsis ücretinin 978 lira daha fazlası oluyor. Elbette bu miktar alacağınız kredi tutarına göre farklılık gösteriyor.

Halk Günü Kredisi Masrafları

Bilindiği üzere krediler üzerinden BSMV ve KKDF kesilmektedir. Tahsis ücretine bu ücretler dahil edilmiş miktarlarıdır. Fakat belirtmekte fayda olarak gördüğümüz nokta bu faiz oranlarının kullanılabilmesi için banka şubesinde açtıracağınız hesaba en az kredi taksiti oranında Halkbank Kredili Mevduat Hesabı açılması ve Hayat Sigortası yaptırmak zorundasınız. 35 yaşını geçen bir erkek müşteri için Hayat sigortası poliçesinin bedeli ise yaklaşık 47 lira.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  2018 Yılında Kredi Faizleri

Ayrıca bu başvurularda yine tüketicinin onayı alabilmesi için kredi notu, düzenli gelir gibi şartları da taşıyor olması diğer bir konu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.