Halkbank emeklilere faizsiz kredi
Halkbank Emeklilere Faizsiz Kredi

Halkbank emeklilere faizsiz kredi veren kamu bankalarından birisidir. Halkbank emeklilere 3 farklı yol ile kredi vermeye başladı. Emekli vatandaşın bu 3 kampanyadan yararlanabilmesi için öncelikle emekli maaşını Halkbank’a taşıması gerekiyor. Halkbank emekli maaş kredisi alınabilmesi için emeklinin maaşını Halkbank’a taşımasının ardından kendisine uygun krediyi kullanabilecek. Bildiğiniz üzere artık maaşları başka bankaya taşımak oldukça kolay.

E-devlet üzerinden artık emekliler maaşlarını kolayca başka bankalara taşıyabiliyorlar. Bunun üzerine bankalar da emekli müşterilerini artırabilmek için kampanyalar düzenlemeye başladılar. Şu an için Halkbank’ın açıklamış olduğu düşük faizli krediler mevcut. Bununla birlikte bankalar sürekli faizsiz kredi imkanları da sunmaktadır. Krediler ve emeklilik hakkında kaçırılmayacak bilgiler için sayfamızı ziyaret edebilir ve haber bildirimlerini açabilirsiniz.

Faizsiz kredi imkanı da çoğu bankada en fazla 12 ay vade ile sınırlandırılmaktadır. Bunun nedeni ise bankaların hiçbir kazanç elde etmeden kredi sunmasıdır. Bu şekildeki kampanyalar sonucunda bankalar sadece müşteri kazanmaktadır.

Halkbank emekli maaş kredisi ile emekli vatandaşlar 3 farklı kredi türünden yararlanabilecekler.

  • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi (Tahsis Ücretli)
  • Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi (Tahsis Ücretsiz)
  • Emekli Mini Kredi

Maaşını Halk Bankası’na taşıyan emeklilere kredi imkanı dışında farklı imkanlar da Halkbank tarafından sunulmaktadır. Halkbank emekli müşterilere özel 0850 222 92 62 numaralı hattı üzerinden emekli müşterilerine hizmet vermektedir. Halkbank sunmuş olduğu “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” ile emekli müşterilerin de yüzünü güldürmeye çalışmaktadır.

Halk Bankası Emekliye Kredi Faiz Oranları

Halkbank emekli maaş kredisi ile farklı faiz oranlarında emekliye kredi imkanı sunulmaktadır. Aylık %1,69 faiz oranı ile tahsis ücreti ödeyerek ya da %1,74 faiz oranı ile tahsis ücreti ödemeden kredinizi kullanabilirsiniz. Bununla birlikte aylık eşit taksitlerle, artan ya da azalan taksitlerle, 3 ayda bir eşit taksitle veya serbest ödeme şeklinde de kredi ödemelerinizi düzenleyebilirsiniz.

 Örnek vermek gerekirse 25.000 TL kredi çekmek istediğinizde %1,55 faiz oranı ile 131,25 TL tahsis ücreti ödeyerek 36 ay vade yaptırıp aylık 958,90 TL ödeyebilirsiniz. Yine 25 Bin TL’yi tahsis ücreti olmadan %1,60 faiz ile 36 ayda, aylık 968,26 TL olarak geri ödersiniz.

Yasal mevzuat gereği 50.000 TL üzerindeki kredilerde en fazla 24 ayda kredi ödemesinin bitmiş olması gerekmektedir. Bu yüzden 100.000 TL kredi çekmek isteyen bir emekli %1,69 faiz oranı ile toplamda 525 TL tahsis ücreti ödeyerek 24 ayda, aylık 5.303,89 TL kredi ödemesi yapacaktır. Aynı koşullar altında 100 Bin TL için tahsis ücreti olmadan da %1,74 faiz oranı ile 24 ayda her ay 5.339,96 TL ödeme yapması gerekmektedir.

  • Emekli Mini Kredi ile de 5.000 TL’ye kadar %1,58 faiz oranı ile kredi imkanı sunulmaktadır. Emekli Mini Kredi kampanyasından faydalanmak için de emeklilerin maaşlarını Halkbank’a taşımaları şarttır. 5.000 TL kredi çeken bir emekli %1,58 faiz oranı ile 36 ay vadeyle 26,25 TL tahsis ücreti ödeyerek aylık 192,90 TL ödeme yapacaktır.
  • Mutlu Emekli Maaş Kredisi kampanyası dahilinde emekli maaşını Halkbank’a taşıyan emekliler için %1,55’ten başlayan faiz oranları ile kredi imkanı sunulmaktadır. Aynı zamanda 100.000 TL’ye kadar, 36 ay vade fırsatı da sunulmaktadır. Bu kampanya doğrultusunda “tahsis ücretli” ya da “tahsis ücretsiz” olarak iki farklı şekilde ödeme yapabilirsiniz.

Halkbank Emekli Maaş Kredisi

Halkbank emekliler için maaş kredisi vermektedir. Bu durumda da emeklinin, Halkbank emekli maaş kredisi fırsatından yararlanabilmesi için maaşını Halk Bankası’na taşıması gerekmektedir. Halkbank’a emekli maaşınızı taşımak için e-devlet üzerinden, Halkbank mobil şube üzerinden, Halkbank internet şubesi üzerinden ya da Halkbank şubelerinden kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Halkbank ve diğer bankalar gelen emekli müşterilerine maaşları doğrultusunda promosyon da vermektedirler. Halkbank emeklilere faizsiz kredi imkanını şu an için sunmamaktadır. Düşük faizler ile müşterilerine hizmet vermektedir.

Halkbank %1,55 ile %1,70 oranları arasında değişkenlik gösteren faizler ile emeklilere kredi vermektedir. Halkbank emekli maaş kredisi Halkbank’a maaşını taşıyan ve belli kriterlere uyan herkes için geçerlidir.

Halkbank Emekli Kredisi Maaşın Kaç Katı?

Halkbank emekli maaş kredisi çekmek isteyen bir kişi için öncelikle aldığı maaş önemlidir. Bankalar aylık ödeme yapabileceği tutar kadar emeklilere kredi imkanı sunmaktadır.

Emeklinin ne için kredi çektiği de kredi tutarını değiştirmektedir. Örneğin ihtiyaç kredisi çekmek isteyen bir emeklinin aylık ödeme tutarı, aylığının yarısı kadar olmalıdır. Örnek verecek olursak; 1000 TL maaş alan bir kişi aylık en fazla 500 TL ödeme yapabilir. 1.500 TL maaş alan bir emekli aylık 750 TL, 2500 TL maaş alan bir emeklinin de aylık en fazla 1.250 TL ödeme yapması beklenir.

Ortalama olarak 1.500 TL ile 5.000 TL arasında maaş alan tüm emekliler ortalama olarak maaşlarının 13 katı kadar kredi imkanından yararlanabilirler. Halkbank emekli maaş kredisi fırsatından kişinin yararlanabilmesi için de yaş, kredi puanı, maaş taşıma gibi çeşitli şartları da sağlıyor olması gerekir.

Emekli vatandaş Halkbank emekli maaş kredisihakkını konut kredisinden yana kullandığında ise 1000 TL alan bir emekli müşterinin aylık 700 TL kredi ödeyebileceği öngörülmektedir. 1500 TL alan bir kişinin 1.050 TL, 2.000 TL alan bir emeklinin ise 1.400 TL aylık ödeme yapabileceği düşünülerek kredi verilmektedir. Bu durumda ortalama 1.500 TL maaş alan bir emekli toplamda 56.000 TL civarında konut kredisi alabilmektedir.

Emekli kredisi alan müşterilere sigorta yapılabilir. Ancak bu durumda da emekli müşterinin yaşı önemli rol oynamaktadır. Bununla birlikte isteyen müşteri kredisini sigortalatma konusunda özgürdür. Ancak emekli maaşınızı taşıdıktan sonra banka kendi isteği ile size sigorta yaptırılmasını zorunlu kılabilir. Çünkü risk daha fazla olduğu için bankalar bu durumda taksitleri tahsis edebilmek adına yaşam sigortası yapılmasını zorunlu kılabilirler.

Halkbank Kredi Yaş Sınırı

Bankalar müşterilerine kredi verirken yaş sınırına muhakkak dikkat ederler. Aynı şekilde Halkbank emekli maaş kredisi kullanmak isteyen bir emekli müşteri de belli bir yaştan sonra kredi çekememektedir.

Halkbank 70 yaşında bir kişiye en fazla 24 ay ödeme vade imkanı sunmaktadır. 71 yaşındaki müşterilerine ise en fazla 12 aylık ödeme planı sunmaktadır. Yani 71 yaşındaki emekli bir vatandaş 12 aydan daha fazla vade ile kredi çekememektedir. Bununla birlikte 72 yaşındaki müşterilerine ise kredi imkanı sunmamaktadır. Yani 72 yaşındaysanız emekli maaşınızı Halkbank’a alsanız bile kredi imkanlarından yararlanamıyorsunuz.

Yaş sınırlaması dışında Halkbank emekli maaş kredisi kullanabilmeniz için emekli maaşınızı Halkbank’a taşımanız, emekli maaş müşterisi olduktan sonra 1 kez maaş almanız ve kredi notunuzun yüksek olması Halkbank emekli maaş kredisi çekmenin asıl şartlarıdır.

Halkbank’tan tüm bu şartları sağladıktan sonra kredi çekebilirsiniz. Özetle, 71 yaşındaysanız en fazla 12 ayda krediyi ödeyecek olmanız gerekmektedir. Bu yüzden eğer yaş sınırında değilseniz ve faiz oranları sizin için uygun ise maaşınızı Halkbank’a alabilirsiniz. Bu durum haricinde 72 ve üzerinde bir yaşa sahipseniz kredi imkanından yararlanamıyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir