Emeklilik maaşı promosyon
Emeklilik Maaşı Promosyon

Emekli maaşı insanlar belli bir süre çalıştıktan sonra emekliliğe ayrılıp devletin onlara sağladığı veya özel bankaların verdikleri paraya emekli maaşı adı verilir. Bu paranın üzerine verilen ilavelere ise promosyon adını alır.

Emekli maaşı ile birçok şey alınır. Emekli olduktan sonra bunların yanında promosyon dahil ev, araba daha birçok şey hediye edilmektedir. Emekli olduktan sonra da çalışma ve iş hayatına tekrardan asılma ve emekliliğinizi promosyon ile devamına her gün getirebilme imkanınız verilir. Bu hak istenildiği şekilde zamanında her zaman her yerde aranır.

Garanti Bankası Emekli Promosyon

 • Emekli sözleşmesi yapılırken 6 ay içerisinde sözleşmeden dışarı çıkılamaz.
 • Her ay belirlenen miktarın ücreti ödenmesi gerekir.
 • Çalışıldığı sürece belirlenen miktar maaş üzerinden ödeme yapılır.
 • Çalışma bittikten sonra Emekli maaşı promosyon dondurulur.
 • Çalışmaya başladıktan sonra verilmiş garanti emeklilik promosyon maaşına tekrardan üzerine ilave olarak verilir.

Emekli Promosyon

Emekli promosyon günün şartlarına göre değişir. Şartlar daha güzel oldukça promosyonun atma oranında daha fazla olmaktadır. Emekli promosyon isteyenler öncelikle emekli olmaları gerekir. Promosyon denilince akla ilk gelen ek ilave para demektir. Her bankaya göre değişiklik gösterir. Bu değişiklikte kişinin kendi kararlarına göre değişir.

Emekli Promosyon Sorgu

Emekli promosyonu sorgulama e-devlet’ten girerek araştırma tuşu ile emekli promosyon sorgulaması yapılır. Sorgulama sonrası gerekli olan işlemler yapılarak promosyon ne kadar hak edildiği bulunur. Sorgu yapılabilmesi için öncelikle bir emekli maaşının olabilmesi gerekir. Emekli maaşı olduktan sonra sorgulama işlemi yapılır.

E devlet emeklilik promosyon
E-devlet emeklilik promosyon

Eğer maaş promosyon taahhütünü doldurduğunuzu ve maaşınızı taşıyabileceğinizi öğrendiyseniz 4A Banka ve Adres Değişikliğini e-devlet üzerinden kontrol etmek için buraya tıklayınız.

Ziraat Emekli Promosyon 2022 Ne Zaman Verilir?

Ziraat Emekli promosyonu emeklilik maaşını aldıktan sonra orada bulunup başkalarına davet edip promosyon hakkı fazlasıyla alınır. Bu da davet edildikten hemen sonra verilir. Emekli promosyonu 2022 yılında getirilen kişi sayısına bakılarak emekli promosyonu verirler. Bu süre getirilen kişi süresi ayın başında ise ödeme ayın başında verilir.

TEB Emekli Promosyon

TEB Emekli promosyonu diğer bankalara benzer sözleşmelerle yapılan getirilen kişi sayısına göre verilen belli bir para miktarıdır.

Kişi sayısı ne kadar fazla ise bir alan para miktarı da o kadar fazladır. Her belirlediğiniz kişi başı verilen ücreti o miktar kadar artar.

Örneğin, bir kişi başına verilen para miktarı 100 TL ise bir kişi getirdiğinizde verilen para miktarı da 100.000 kadar olur. Her defasında arttırılan bu işlemler artarak gider.

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı

3 yıl dolmadan emekli maaşı şartları, sözleşme uygunsa 3 yıl dolmadan önce verilir. Bu şartlar geçerli olduktan sonra sözleşme imzalandıktan sonra geri dönmesi imkansız bir sözleşmedir.

Bu şartı yerine getirebilmek için öncelikle bankalarla verilen sözleşmeler ve isimleri iyi bir şekilde incelenmeli daha sonra verilecek olan kararlar doğrultusunda o bankalarda anlaşma yapılarak en kolay yollar seçilerek başvuru sağlanır.

Birikmiş Emekli Maaşı Nasıl Sorgulanır?

Ülkemizde bulunan milyonlarca emekli birikmiş maaşlarını sorgulamak istiyor. Bunun çözümü için emekli vatandaşların e devlet sistemine giriş yapmaları gerekiyor. Birikmiş emekli maaşınızı e devlet üzerinden rahatlıkla öğrenmeniz mümkün.

Biriken Emekli Maaşları Nasıl Öğrenilir?

Emeklilik yaşı gelen vatandaşlar emekliye ayrılınca emeklilik dilekçesi vermeli gerekir. Çünkü emeklilik dilekçesi emekli olmak isteyen kişilerin emekli olduklarını gösteren bir dilekçedir. Bu dilekçeyi veren kişiler emeklilik için ilk adımlarını atmış bulunurlar. Maaşlar hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için:

 • E devlet sistemine girilir. Sisteme girdikten sonra size nasıl yardımcı olabilirim bölümü bulunur.
 • Bu bölüme Emekli Aylık Bilgisi yazarak sorgulamaya başlayabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkan sonuçtan sonra kimliğiniz doğrulatılır ve sisteme girişiniz sağlanır.
 • Artık hangi kurumdan emekli olduysanız o kuruma tıklayın.
 • Hiç çekmemiş olduğunuz emekli maaşınız hakkında detaylıca bilgi sahibi olursunuz. Aynı zamanda bu sistem sizin daha önceki maaşlarınız hakkında da güncellemeleri sizin bilginize sunar.

4A Emekli Ödeme Bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayarak e-devlete yönelebilirsiniz.

Emekli Olmak İçin Kriterler Nelerdir?

Emeklilik zamanınız geldiğinde vermiş olduğunuz emeklilik dilekçesi sonrasında vatandaşlar hangi tarihten sonra maaşlarının yatacağını merak edebilirler. Emekli olmak içinde bazı kriterler var. Emekli olabilmek için gereken kriterler kişilerin

 • yaş durumu
 • sigortalı olduğu gün sayıları
 • yatırılmış olan prim günlerinin tamamlanması gerekir.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar içeriğimizden konuyu daha detaylı olarak öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Birikmiş Emekli Maaşı Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bu duruma göre vatandaşlar birikmiş emekli maaşlarını nasıl hesaplayabileceğine dair araştırmalarda bulunuyor. Emekli vatandaşların birikmiş emekli maaşlarını detaylı olarak hesaplaması için yapılması gerekenler şunlardır.

Yine bu hizmeti de e Devlet üzerinden gerçekleştirmeniz mümkün. Emekli olan vatandaşlar birikmiş emeklilik maaşları için kesin sonuca hesaplama yaparak ulaşabilirler. Bu hesapla ise e devlet sistemi ile mümkün hale gelmiş durumda.

Öncelikle e devlet sistemine giriş yapılmalı. E Devlete giriş yapıldıktan sonra emekli olacak kişi Emekli Aylık Bilgisi sorgusu yapmalı. Çıkan sonuca göre emekli maaşınızın kesin olan tutarı 30’a bölünüyor. 30’a bölünmesinin sebebi ise aylık maaşın günlük olan sonucuna ulaşılması içindir.

 • Emekliliğe başvuru yaptığınız tarih ile emeklilik maaşınızın yatırıldığı gün arası hesaplanır.
 • Emekli olmuş olan vatandaş 1 ay 15 günlük maaşı hesabına yatar. Bu hesaplamaya göre 45 gündür. Günlük olan kesin maaşı 45 ile çarparak bulursunuz.
 • Emekli olan vatandaşların içinde devlet memuru olanlar maaşlarının günleri haricinde farklı kurumlardan emekli olmuş kişilerin emeklilik maaşlarının günü bellidir. Devlet memuru olan emekliler emeklilik maaşlarını her ayın başında alırken SGK’ya veya Bağ’- Kur’a bağlı olan emekli vatandaşların maaş günlerinin kesinliği tam olarak söylemek pek mümkün bir durum değildir.

Emekli Maaşları Ne Zaman Birikir

Emekli maaşının birikmesi için emeklilik başvurusu yapılan tarih ile ilk ödeme tarihi arasındaki geçen zaman ile ilgili bir ilgisi olan durumdan ibarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir