Halkbank acik hesap
halkbank acik hesap

Hiç şüphesiz ki parasız bir yaşam sürdürmek mümkün değildir. Beslenme, barınma, gezme, eğlenme gibi hayatımızın en önemli ihtiyaçları için paranın önemi oldukça fazladır. Tüm bu ihtiyaçlarımızı karşılamak ve mümkün olduğu en iyi standartlara ulaştırmak için var gücümüzle çalışırız. Paralarımızı saklamanın ve yatırım olarak kullanmanın en iyi yolu olan bankacılık hizmeti bizlere birçok seçenek sunmaktadır. Açık hesap, hesabımızda para olmasa dahi limit dâhilinde para çekimi yapabileceğimiz bir hesap türüdür. Halkbank açık hesap hizmeti de müşterilerine bu konuda en iyi hizmeti vermektedir.

Açık Hesap İle Neler Yapabilirim

Günlük ihtiyaçlarımızı bazen yeteri kadar karşılayamıyoruz. Karşılayabildiğimiz zamanlarda da keyfi ihtiyaçlarımızı karşılama da sıkıntılar çekiyoruz. Açık hesap da bakiyemiz olmadığında bile anlık ve acil bir ihtiyacımız doğmuşsa bu ihtiyacımızı karşılayabilme imkânımız olur. Açık hesabımızın limiti dâhilinde şubelerden ve bankamatiklerden para çekebilirsiniz. Ayrıca banka kartınızla alışveriş yapabilirsiniz. Tüm bu olanakların dışında bankacılık hizmetleri olan EFT ve havale gibi işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Açık hesaplar sadece alışveriş gibi durumlarda yardımcı olmaz. Telefon, su ve elektrik gibi faturalarınızı ödemede, taksitli bütün ödemelerinizde ve kira ödemelerinizde de sizlere yardımcı olur. Düzenli ödeme talimatının bulunduğu ödemelerde limitin yettiği takdirde asla gecikme durumu olmaz. Bu yüzden açık hesap, diğer hesaplara göre birçok konuda ön plana çıkmaktadır. Ayrıca hesaptan kullanılacak her 100 Türk Liralık harcamada yalnızca 7 kuruşluk bir faiz ödemesi olur. 7 kuruşun içine bütün masraflar da dâhil olduğu için neredeyse 0 faiz gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Faiz ve Kullanım Durumu

Hesabımızda paramızın olmadığı dönemlerde bile birçok işimizi yapabileceğimiz açık hesabın faiz ve kullanım durumu da önemlidir. Açık hesaplarımızda kullandığımız bu tutarları geri ödemek için banka şubelerine gitmeye gerek yoktur. Açık hesaplarımız kullandığımız vadesiz hesaplarla bağlı durumlardadır. Bu vadesiz hesaplara girecek nakit para girişi ile önce kredili bakiye kapanır. Kredili bakiyelerde faiz hesabının eksiye düştüğü an itibari ile günlük olarak hesaplanmaktadır. Bu faiz kullanıcının talebine bağlı olarak aylık ve üç aylık olmak üzere dönem sonunda hesaplarındaki bakiyeye eklenir. Açık hesapların kullanılmaması durumunda herhangi bir borç ya da faiz durumuyla asla karşılaşılmaz.

Açık Hesaba Başvuru Şekilleri

Halkbank açık hesabına başvurmanın birden fazla yolu vardır:

  • ACIKHESAP, TC Kimlik Numarası, Gelir bilgisi, Talep edilen limiti aralarında boşluk bırakıp yazarak 3452’ye sms olarak gönderebilirsiniz.
  • Halkbank şubelerine giderek başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Halkbank internet şubesi ve Halkbank Dialog hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir