Halkbank kredi borcu sorgulama
halkbank kredi borcu sorgulama

Bilişim alanındaki teknolojinin gelişmesiyle banka şubelerine giderek işlem yapmak tarihe karıştı. Artık bütün işlemler telefon bankacılığı, internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi platformlardan güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Neredeyse artık hiçbirimiz banka şubelerine gitmiyoruz. Bir banka şubesinin önünden geçtiyseniz bu durumu fark etmişsinizdir. Eskiden banka şubelerinde uzun kuyruklar olur, bir fatura yatırabilmek için nerdeyse yarım günümüz giderdi. Ancak günümüzde bir kaç basit işlemle fatura ödemeden şans oyunları ödemesine, havaleden EDT’ye, yatırım işlemlerinden borsaya kadar birçok bankacılık işlemini oturduğumuz yerden gerçekleştirebiliyoruz.

Banka Şubesine Gitmeye Gerek Yok

Artık kredi işlemlerinde de yavaş yavaş bankaya gitmemize gerek kalmıyor. İnternet bankacılığı üzerinden gelir belgemize göre adımıza çıkan kredileri bir kaç tıklamayla direk hesabımıza aktarabiliyoruz. Bu sayede bankada onlarca kâğıda imza atarak zamanımızı boşa harcamamış oluyoruz. Üstelik bankaların sunduğu bu hizmetler bu platformlarda ya ücretsiz ya da şubelerde alınan ücretlere göre daha makul şekilde oluyor. Örneğin bir havale işleminde şubeden işlem yaparken eğer iki hesap da aynı şubede değil ise yaklaşık 20-30 TL işlem masrafı alınırken internet ya da mobil bankacılıkta genelde ücret alınmamakta ya da 0,50 TL gibi komik bir rakam alınmaktadır.

İnternet ve Mobil Bankacılık

Her bankada olduğu gibi Halk Bankası’nın da telefon, internet ve mobil bankacılık gibi işlem yapabileceğiniz platformları mevcut. Halk Bankasındaki kredi borcunuzu bu platformların herhangi birinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bu platformlara alışık değilseniz ve hiç birini kullanmıyorsanız her an bir Halk Bankası şubesinden de Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Halk Bankasının telefon bankacılığı ile müşteri numaranız ve telefon bankacılığı şifrenizi girerek Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Aynı şekilde Halk Bankasının İnternet ve Mobil uygulamaları ile de yine müşteri numaranız ve internet/mobil bankacılık şifrenizle sisteme girip kalan Halk Bankası kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz.

Halk Bankası mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınızı anlık olarak dijital ortamların yanında bankamatiklerden de görebilirsiniz. Fakat genel olarak Kredi Kartı ya da kredi son ödemesinin gününü banka SMS yoluyla müşterisine unutmaması açısından yine de gönderebiliyor.

3 Comments

  1. Ben şuan yurt dışındayım internet bankacılığım şifresi bloke olmuş bana yardımcı olursanız sevinirim saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir