2 3
2 3

Halkbank Dialog, bankacılık işlemlerini telefon üzerinden iletişim kurarak hızlı ve pratik bir şekilde yapabilmek için Halkbank tarafından sunulan bir müşteri hizmetleri sistemine verilen isimdir. Bankacılık işlemlerini 7/24 Halkbank müşteri hizmetleri numarası olan 0 850 222 0 400 ya da 444 0 400 numaralarını aramanız sonucunda Türkiye’nin hangi il ya da ilçesinde olduğunuz fark etmeksizin gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda Halkbank’ı ile ilgili istek ve şikayetlerinizi de Halkbank Dialog müşteri hizmetleri üzerinden iletebilirsiniz.

Halkbank dialog nedir

Halkbank Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşırım?

Halkbank Dialog hizmetlerinden faydalanabilmek için öncelikle herhangi bir Halkbank şubesine giderek bankacılık hizmet sözleşmesini imzalamanız gerekmektedir. Bankacılık hizmet sözleşmesini imzaladıktan sonra Halkbank dialog hizmetinden faydalanabilmeniz için şifrenizi oluşturmanız gerekmektedir.

Dialog hizmetinden faydalanmak isteyen müşterileri için Halkbank tarafından güvenlik önlemleri alınmaktadır ve alınan önlemler sayesinde müşterilerinin güvenlik endişesi yaşamasının önüne geçilmektedir. Bu nedenle müşteri olarak sorunsuz ve güvenli hizmet alabilmek adına müşteri bilgilerinizi düzenli bir şekilde güncellemeniz gerekmektedir. Bilgilerinizin güncel olmaması durumunda Halkbank Dialog ile yapacağınız görüşmeler sırasında sorunlar yaşamanız söz konusu olacaktır ki bu da alınan güvenlik önlemlerinden kaynaklanacaktır.

Halkbank Dialog üzerinden ‘’Mutlu Müşteri Hizmetleri’’ servisine ulaşarak Halkbank hizmet kalitesi ile ilgili değerlendirme yapabileceğiniz gibi istek ve şikayetlerinizi iletebilir, değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. 444 0 400 numaralı müşteri hizmetlerini aramanız durumunda cep telefonunuzdan aramanız durumunda dakikalarınızdan düşeceği için hızlı ve zahmetsiz bir iletişim kurabilmek için öncelikle ‘’5’’ numarasını tuşlayarak ‘’Mutlu Müşteri Hizmetleri Merkezi’’ ne ulaşabilir ve ‘’0’’ ı tuşlayarak direkt olarak müşteri temsilcinize bağlanabilirsiniz. Ücretsiz olarak görüşmek istiyorsanız 0 850 222 0 400’ü arayabilirsiniz ama bu numaradan arama sonucunda müşteri temsilcinize ulaşmanız uzun sürebilmektedir.

Ayrıca banka kartınız ve kredi kartınızın çalınması ya da kaybolması durumunda Halkbank Dialog müşteri hizmetlerine ulaşmanız durumunda müşteri temsilciniz tarafından gerekli işlemler yapılarak hesaplarınız güvence altına alınacaktır. Şayet yurt dışındayken müşteri hizmetlerini aramanız gerekiyorsa 0 850 222 0 400 numarasının başına +90 eklemeniz gerekmektedir.

Halkbank Dialog Şifre ve Güvenlik İşlemleri

Halkbank Dialog üzerinden yapılacak olan tüm görüşmeler Kişisel Verilerin Korunması (KVK) Kanunu kapsamında kayıt altına alınmaktadır. Aynı zamanda güvenlik tedbiri olarak Halkbank Dialog için kullandığınız şifrenizi en fazla 3 ayda bir olacak şekilde değiştirmeniz önerilmektedir ki sistem tarafından da şifre değişimine dair otomatik hatırlatma yapılmaktadır. İlk kez şifre alınırken ya da güncelleme yapılırken doğum tarihi, cep telefonu numarası, evlilik tarihi ya da 1234 gibi kolay tahmin edilebilecek şifrelerin güvenlik açısından tercih edilmemesi gerekmektedir. Bunların dışında güvenlik tedbiri olarak,

 • Müşteri olarak EFT ya da havale gibi işlemleriniz için limit kısıtlaması getirebilirsiniz.
 • Banka kartı ya da kredi kartlarınızı online alışveriş için kapatabilirsiniz.
 • İstediğiniz hesap ya da kartınız için gizleme talebinde bulunabilirsiniz.

Halkbank Dialog Müşteri Hizmetlerine Kısa Yol Tuşları ile Ulaşmak

Halkbank Dialog üzerinden müşteri temsilcilerine ulaşarak işlem yaptırmak isteyen müşterilerinin en büyük şikayeti direkt olarak bağlanamama sorunudur ki bu sorundan kaynaklı Halkbank Diolag’u aramak istemeyen müşteriler bankacılık işlemlerini halledebilmek için şubeleri tercih etmektedir.

Oysa Halkbank Dialog müşteri hizmetlerine hızlı bir şekilde ulaşmak için kısa yol tuşlarını kullanmak yeterli olmaktadır. Bunun için Halkbank Dialog numarası olan 444 0 400 arandıktan sonra telesekreterin konuşmaya başlaması ile birlikte ‘’5’’ numarasının tuşlanması müşteri temsilcisine bağlanma açısından kolaylık sağlamaktadır. Bu da yaşanan yoğunluk nedeniyle işe yaramazsa, herhangi bir menüye girildikten sonra ‘’0’’ numarasının tuşlanması sonucunda müşteri temsilcisine direkt bağlanılacaktır.

Halkbank dialog nedir

Halkbank Dialog Üzerinden Yapılan İşlemler

Sesli yanıt sistemi kullanılarak da iletişim kurulabilen Halkbank Dialog üzerinden bankacılık ile ilgili birçok işlem yapılabilmektedir. EFT ya da havale gibi bankacılık işlemleri dışında;

 • Kart işlemleri,
 • Başvuru işlemleri,
 • Parola ve şifre üretme işlemleri,
 • Bilgi güncelleme,
 • Mutlu Müşteri Merkezi Hizmetleri (istek ve şikayetler,…)
 • Hesap bilgilerine dair işlemler,
 • Mobil destek hizmetleri gibi farklı alanlarda hizmet verilmektedir.

Bunlarla da sınırlı kalmayan Halkbank Dialog hizmetleri; yatırım işlemleri, döviz işlemleri, düzenli ödeme talimatı ya da iptali, online ödeme ya da ödeme iptali, Bank 24 Jet kart ve banka kartı işlemleri, kredi kartı ile ilgili işlemler ve teknik destek gibi hizmetler müşteri temsilcisine bağlanılarak gerçekleştirilmektedir.

Gelişen teknoloji nedeniyle firmalar tarafından sesli yanıt sistemi yoğun ilgi görürken, Halkbank da yenilikçi bir banka olarak sesli yanıt sistemini kullanmaktadır. Sesli yanıt sistemi sayesinde Halkbank Dialog numarasını aradığınız zaman müşteri temsilcinize bağlanmadan işlemlerinizi daha kısa sürede halledebilirsiniz. Bunun için Halkbank Müşteri Hizmetleri üzerinden hizmet almak için ses kayıt işlemini tek sefer olmak üzere yapmanız gerekmektedir. Ses kayıt işleminizi bir kere yaptırdıktan sonra T.C. kimlik numaranızı, banka kartı ve kredi kartı şifrenizi ya da Halkbank Dialog şifrenizi kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sesli yanıt sistemi ile yapabileceğiniz işlemler ise;

 • Hesabınıza ait bakiye bilgilerini öğrenme,
 • Kredi kartı borcu öğrenme,
 • Kredi kartı bakiye öğrenme,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • Yapılan EFT ile ilgili sorgulama,
 • Kredi Kartı başvurusu sorgulama olmak üzere birçok işlemi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir