Vakıfbank worldpuan geçen yerler
Vakıfbank Worldpuan Geçen Yerler

Vakıfbank Worldpuan kullanılan yerler, Vakıfbank kartınızla yaptığınız harcamalarla birlikte kazandığınız puanları kredi kartınızla nakit gibi harcayabileceğiniz işyerleri, marketler, büyük mağazalar, teknoloji marketleri ve alışveriş sitelerini ifade etmekte. 

Bilindiği üzere bankalar, hem kart; hem de pos cihazlarının daha sık kullanılması için kredi kartı ile yapılan alışverişlerde müşterilerine çeşitli özellikte puanlar veriyor. World altyapısını kullanan Vakıfbank’ın kredi kartı müşterileri de Vakıfbank ve Yapı Kredi Bankası’na ait üye işyerlerinden yaptıkları alışverişlerde harcama tutarına göre Worldpuan kazanabiliyor. 

Vakıfbank world karta başvuru yapmak için https://www.vakifbank.com.tr/vakifbank-worldcard.aspx?pageID=691

Worldpuan, bankacılık sektöründe en fazla puan avantajı sunan ödeme teknolojilerinden biri olarak dikkat çekmekte. Yapı Kredi Bankası tarafından sunulan World hizmetini kullanan bankalardan biri de Vakıfbank. Worldpuan kazanmak için yalnızca Vakıfbank ve Yapı Kredi üye işyerlerinden yapacağınız harcamalarınız dikkate alınmaktadır. Örneğin; Albaraka Türk de Worldpuan altyapısını kullanıyor olsa da World anlaşması gereği Albaraka üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde Vakıfbank kredi kartıyla ödeme yapmanız halinde Worldpuan kazanamıyor ve taksit imkânlarından yararlanamıyorsunuz.

Vakıfbank worldpuan geçen yerler
Vakıfbank worldpuan para karşılığı

Vakıfbank Worldpuan Kullanılan Marketler

Kredi kartı ile ödeme istatistiklerine bakıldığında ilk sırada açık ara farkla marketlerin yer aldığını görüyoruz. Bireyler, marketlerden yaptıkları alışverişlerde mecbur kalmadıkça nakit kullanmayı tercih ediyor. Düşük tutarlı harcamalar gibi marketlerden yapılan büyük meblağlı alışverişlerde de kredi kartı ile ödeme seçeneği daha çok kullanılmakta.

Vakıfbank Worldpuan kullanılan marketler, yapacağınız alışverişleri Worldpuan ile ödeme imkânı sunmakta. Bunun için alışverişinizin tamamını Worldpuan ile ödeme şartı da yok. Örnek verecek olursak Worldpuan ile alışveriş imkânı sunan bir markette 100 TL alışveriş yaptıysanız bunun bir kısmını Worldpuan ile kalan kısmı da kredi kartınızın standart limiti doğrultusunda ödeyebiliyorsunuz. 

Birazdan size sunacağımız marketlerin dışında şehrinize özgü yerel marketlerde yapacağınız alışverişlerde de Worldpuan kazanabilirsiniz. Bunun için ödeme öncesinde kasiyere Worldpuan kullanılıp kullanılmadığını sorabilir, alacağınız yanıta göre Vakıfbank kartınızla ödeme yaparak hem ek puan kazanıp hem de Worldpuan kullanmak kaydıyla ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.  

En popüler Vakıfbank Worldpuan kullanılan marketler şunlardır;

 • Migros
 • A101
 • BİM
 • CarrefourSA
 • Metro Market
 • Belirli şehirlerde bulunan yerel marketlerin bazılarında da Worldpuan geçmektedir. 
Worldpuan geçen kurumlar
Worldpuan geçen kurumlar

Vakıfbank Worldpuan Kullanılan Mağazalar

Vakıf Worldpuan kullanılan yerler başlığı altında sizlere çeşitli mağazalar hakkında bilgiler vereceğiz. Bu mağazalardan yapacağınız harcamalarda biriken World puanlarınızı kullanabilir, üstelik kredi kartı ile yaptığınız ödemelerde de ekstra Worldpuan kazanabilirsiniz. En popüler Vakıf Worldpuan kullanılan yerler şunlardır: 

 • Profilo Mağazaları
 • Sıemens Mağazaları
 • Bosch Mağazaları
 • Samsung Mağazaları
 • Deichmann
 • KİĞILI
 • Abdullah KİĞILI
 • Ayakkabı Dünyası
 • Teknosa

Vakıf Worldpuan geçen yerler sadece yukarıdaki listede yer alan mağazalarla sınırlı değildir. Vakıfbank ve Yapı Kredi Pos cihazı kullanan ve üye işyeri sınıfında yer alan çok sayıda mağazadan da Worldpuan ile alışveriş yapmanın tadını çıkarabilirsiniz. 

Vakıfbank Worldpuan Kullanılan Siteler

Vakıfbank Worldpuan kullanılan siteler, internet üzerinden yapılan alışverişlerin oldukça revaçta olduğu şu günlerde büyük ilgi görüyor. Birçok internet sitesinden yapacağınız alışverişlerinizin ödemesini Vakıf Worldpuan ile yapabiliyorsunuz. Bunun için ödeme aşamasına geldiğinizde kredi kartı seçeneğini kullanmalısınız. Kredi kartı bilgilerinizi sisteme girdikten sonra Worldpuan ile ödeme seçeneğini aktif hale getirmeli ve kullanılmasını istediğiniz Worldpuan tutarını belirlemelisiniz. 

Vakıfbank Worldpuan kullanılan sitelerde yapacağınız harcamalarda tüm World puanınızı kullanabilir ya da kısmi puan kullanımıyla da ödeme yapabilirsiniz. Vakıfbank Worldpuan kullanılan internet sitelerinde ödeme yaparken kartınızda ne kadar Worldpuan olduğunu da sorgulayabilirsiniz. 

En popüler Vakıfbank Worldpuan kullanılan siteler şunlardır;

 • Teknosa web sitesi 
 • Derimod internet sitesi
 • Happy.com.tr
 • Obilet
 • Gittigidiyor 
 • 724tikla.com
 • Sanalmarket.com.tr
 • Joker.com.tr

Vakıfbank Worldpuan kullanılan marketler başlığı altında da değindiğimiz üzere Worldpuan ile ödeme yapacağınız siteler bunlarla sınırlı değildir. Yapı Kredi Bankası ya da Vakıfbank sanal pos uygulamasını kullanan birçok internet sitesinde de Worldpuan ile ödeme yapabilirsiniz. 

Vakıfbank Worldpuan Nasıl Kullanılır?

Şimdi de herkesin merak ettiği Vakıfbank Worldpuan nasıl kullanılır? sorusuna gelelim. Marketlerde Worldpuan kullanmak için aldığınız ürünlerin kasadan geçirilmesinin akabinde ödeme yapacağınız anda Vakıfbank World kartınızı kasiyere verip Worldpuan kullanmak istediğinizi belirtmeniz gerekiyor. Benzer şekilde temassız ödeme yapacağınız zaman da kartınızı okutmadan önce Worldpuan kullanmak istediğinizi söylemekte fayda var.

Kasa yetkilisi kartınızdan işlem yaparken kart içerisinde ne kadar Worldpuan olduğunu görecek ve bu puanın ne kadarlık kısmını kullanmak istediğinizi soracaktır. Dilerseniz yaptığınız alışverişin tümünü Vakıfbank Worldpuan ile ödeyebilirsiniz. Eğer sahip olduğunuz Worldpuan fiş tutarını karşılamıyorsa kartınızdaki tüm Worldpuan ile ödeme yaptıktan sonra kalan tutarı kredi kartınızla ya da nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Alışveriş yaptığınız mağazalarda da ödeme öncesinde kart içerisinde bulunan Worldpuan ile ödeme yapmak istediğinizi kasiyere söylemenizde fayda var. Tıpkı market alışverişlerinde olduğu gibi kısmi ya da tüm bakiyeyi kullanacak şekilde Worldpuan kullanabilirsiniz. Kalan tutarı yine kredi kartınızla veya nakit olarak ödemek de sizin inisiyatifinizde olacaktır. 

Vakıfbank Worldpuan kullanılan internet sitelerinde ise alacağınız ürünleri sepetinize eklemeli ve daha sonra sepetinizi onaylayarak ödeme sayfasına gelmelisiniz. Ödeme sayfasında yer alan seçeneklerden kredi kartını tercih etmeli ve Vakıfbank World kartınıza ait bilgileri gerekli kutucuklara girmelisiniz. Burada sizden kart numarası, kartın son kullanma tarihi ve kart arkasında yer alan CVV kodu istenecektir. Bu bilgileri girdiğinizde sistem World özelliğini fark edecek ve ödeme sayfasının hemen altında Worldpuan ile ödeme alanı açılacak. Bu alanda serbestçe Worldpuan ödeme tutarını belirleyebileceksiniz. 

World, ülkemizde en fazla kullanılan ödeme altyapısı özelliğine sahip. Dolayısıyla Worldpuan kullanımı kadar Worldpuan kazanma şansınız da son derece yüksek. Tek çekim ile alışveriş yaparken bile kartınızın World özellikli pos cihazında kullanılmasına dikkat edin. Bazı üye işyerleri Worldpuan vermemek adına Vakıfbank kartınızı farklı pos cihazlarından geçirmek isteyebilirler. Bunun önüne geçebilmek adına ödeme esnasında hangi pos cihazının kullanıldığını takip etmenizde fayda var. 

Diğer bankaların puanlarının nerelerde ve nasıl kullanıldığını öğrenmek için aşağıda bağlantı linkleri bulunan yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir