Halkbank atm para cekme limiti
halkbank atm para cekme limiti

Halkbankası’nın ATM’lerden para çekebileceğiniz iki farklı bankamatik kartı vardır. Bu kartlar Bank24 ve Platin Bank24 bankamatik kartlarıdır. Halkbankası müşterileri Halkbankası’na ait bu her iki bankamatik kartı ile 7 gün 24 saat 3000’in üzerindeki Halkbankası ATM’lerinden nakit para çekimi yapabilmektedir. Halkbankası ATM’lerinin dışında tüm dünyadaki VISA ya da MASTERCARD yazılı tüm ATM’lerden ve Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde ortak ATM paylaşımına dâhil diğer tüm banka ATM’lerinden de Bank24 ya da Platin Bank24 bankamatik kartları ile de para çekilebilmektedir.

Halkbank Para Çekme Limiti

Halkbank ATM para çekme limiti ise Halkbankası’nın Bank24 kartı ile günlük 5000TL‘dir. Halkbank ATM para çekme limiti Platin Bank24 kartı ile günlük yüksek limitli para çekimine imkân tanımaktadır. Platin Bank24 kartı sahipleri Halkbank ATM para çekme limitini kendileri belirlemektedir. . PosPara ile para çekebilmeniz için PosPara üye işyerlerinden en az 10 TL alış veriş yapmış olmanız gerekmektedir ve PosPara ile en az 10,00 TL, en fazla 100,00TL para çekip acil ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Halkbank ATM Para Yatırma Limitleri

Halkbank ATM den kartsız olarak hesaba para yatırma limitiniz 50000 TL dir. Bankamatikler çalışma mantığı gereği bir seferde belli sayıda kâğıt para yatırılmasına olanak veriyor. Burada Halkbank bankamatiklerine 40 adetten fazla banknot yatırmanız mümkün değil. Ayrıca yatıracağınız banknotlar 10,20,50,100,200 TL gibi değeri taşıyor olması gerekir ve bir gün içinde toplam yatırabileceğiniz limit ise 50.000 TL ile sınırlı tutulmuş. Yatırmak istediğiniz paralar 200 TL’lerden oluşuyorsa toplamda 40 tane yatırabileceğinizden toplam miktar da 8000 TL yatırmış oluyorsunuz. Bu belirttiğimiz sınırlar kartsız para yatırma içindir. Kart ile para yatırmada bir sınır bulunmamaktadır.

Başka ATM’lerden Çekilen

Ancak Halkbankası’na ait ATM’ler dışındaki ATM’lerden yapılan para çekme işlemlerinde çekilen tutarın %1,25’i + 1,25 TL, bakiye görüntüleme işlemlerindense 0,25 TL servis ücreti alınmaktadır. Bank24 ve Platin Bank 24 kartları ile para yatırma, para çekme, hesap bakiyesi görüntüleme, hesap ekstresi yazdırma, vadesiz ve yatırım hesapları ile ilgili işlemler yapma, kredi kartı borcu ödeme, yatırım fonu alış ve satış işlemleri, havale ve EFT işlemleri, elektrik, su, doğalgaz, Telekom gibi fatura ödemeleri gibi bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca Bank24 ve Platin Bank24 bankamatik kartları ile kredi kartı geçerli tüm iş yerlerinden alış veriş yapılabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir