Halkbank ato kredisi
halkbank ato kredisi

Günümüzde hemen hemen her şey maddiyata dayalı bir hal almıştır. Temel hakkımız olan sağlık hizmeti alma, eğitim olanaklarından yararlanma, seyahat özgürlüğünü kullanma gibi haklarımız için dahi para gerekmektedir. Ancak herkes her an nakit paraya ulaşamamakta ve bu bahsedilen birçok temek yaşam hakkını yerine getirememektedir. Bu amacı karşılama hedefiyle bankalar kurulmuştur. Ülkemizde de birçok banka bulunmakta ve her bir banka farklı amaçlar doğrultusunda farklı kampanya ve kredi olanakları çıkararak insanlığa hizmet etmektedirler. Kredi çekme gibi bir düşünceniz varsa öncelikli kararınız hangi bankayla işe başlayacağınız olmalıdır. Ülkece bilinen, güvenilen, ismi duyulmuş bir banka tercih etmeniz ileride de yaşamanız muhtemel bazı sorunların çözümü için daha iyi olacaktır. Örneğin Halkbank kökleri eskiye dayanan ve herkes tarafından bilinen, hemen hemen her mahallede bankamatiği bulunan, ulaşması kolay güvenilir ve pratik bir bankadır. Bu banka da kullanıcılarına günümüzde Halkbank ATO kredisi imkânı sunmaktadır.

Halkbank ile ATO yani Ankara Ticaret Odası işbirliği ile ekonomiye kaynak yaratma olanaklarına devam etmektedir. Halkbank, Ankara Ticaret Odası üyelerine aylık olarak % 1,08’lik bir faiz oranı ve aynı zamanda 18 aya kadar süren vade ile 50 bin TL ye kadar kredi fırsatları sunmaktadır. ATO ve Halkbank arasında imzalanan sözleşme kapsamında bu odada üye olan bireylere geri dönüşler ile birlikte yaklaşık olarak 200 milyon TL kredi kullandırması amaçlanmaktadır.

Halkbank ATO Kredisi nasıl alınır?

  • Sigortalılık süresi (bunun anlamı çalışmakta olduğunuz yerde en az 6 ayınızı doldurmanız gerektiği anlamına gelmektedir.)
  • Ödenmemiş borcun olmaması (başvuru sırasında eğer devam eden bir borç söz konusu ise, kredi başvurunuz olumlu bir şekilde sonlanmayacaktır, yani onaylanmayacaktır denilebilir.)
  • Kredi notu (eğer kredi almak istiyorsanız kredi notunuzun yüksek olması gerekmektedir.)
  • İdari takipte olma (geçmiş zamanda herhangi bir yasal takip ya da idari takip altına alınan tüketicilerin, başvuru esnasındaki dönemleri içerisinde 3 ila 6 ay gibi süreler arasında yapılan başvurularda onay almalarını sağlamaktadır.)

Çoğu insan nakit para kullanmaktan yana bir tutum izlemektedir. Özellikle de belli bir yaşın üzerine gelmiş insanlar, eskiden bankaların çok da sık kullanılmadığı dönemlerde yaşadıkları için bu imkânlara ön yargı ile bakmaktadırlar. Ancak herkes kendi maddi gelirine göre, kendi karşılayabilecekleri miktara göre kredi çekerlerse ve çektikleri bu kredinin geri ödemesini her ay tarihinde ve düzenli olarak takip ederlerse herhangi bir sorun yaşamayacaklardır. Tüm bunlara dikkat edildiğinde endişenin yerini hayatınızı kolaylaştıran imkânlara bırakmış olmaktasınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir