Halkbank masrafsiz borc odeme kredisi
halkbank masrafsiz borc odeme kredisi

Ülkemizdeki istatistikler borçların en çok bankalara ödenmesi gerekenleri gösteriyor olmasının en büyük sebebi elbette maddi olan hemen hemen her şeyin kapısını açabilen paraların satın alınması diyebiliriz. İnsanlar bir çok ticari firmaya mal alımı karşılığında borçlanabilir fakat bu borçlanma zamanla noktalanır. Ancak bankalardan alınan paraların karşılığı ödenmesi zorlaştığı gibi özellikle kredi kartı sahibi olanların mevcut borçlarını borçlarla çevirmelerinden kaynaklanan uzayıp giden taksit, faiz ve asgari ücret koridoru borçların bitmesine engel olabilmektedir.

Daha önceki makalelerimizde borç ödeme, refinansman kredileri, borçları bir bankada toplama ile ilgili olarak ayrıntılı açıklamalarda bulunurken takip edilmesi gereken işlemler hakkında bilgiler sunmuştuk. Bu makalemizde ise Halkbankın mevcut kredi borçlarınızın kapatabilmeniz  için masrafsız kredileri hakkında bilgiler sunacağız.

Zamanla bankalar yaptıkları kampanyalarda değişikliklere gidiyor olsa da, güncel Halkbank masrafsız borç ödeme kredisi veren bankaları sizler için araştırdık.

Halkbank Dost Kredi

Kendi bünyesindeki kredi borçları ile birlikte başka bankalara olan borçlarınızın ödenmesi adına, düşük faizler eşliğinde masrafsız kredi imkanı veren Halkbank, kredi kartı ve kredi borçlarınızın tamamını kapatarak sizlere taksitler halinde ödeme olanakları sağlamaktadır. Standart krediler için gerekli evrakları talep eden banka tüketicinin talebi doğrultusunda esnek ödeme seçeneklerini de alternatiflerinin arasına almış durumda.

Halkbank Dost İhtiyaç Kredisi talep eden müşteriler 10 bin lira için 48 ay vadede % 1,20 faiz oranında geri ödemeli masrafsız borç ödeme transferi yapabiliyor. Fakat kişinin yaşına göre Hayat Sigortası poliçesi ödemekle yükümlüsünüz. Bu poliçe tutarı ise 35 yaşındaki bir erkek için yaklaşık 30 lira. Taksit miktarı ise 284 lira.

Halkbank Konut Kredisi Transferi

Diğer bankalara olan konut kredisi borçlarınızı Halkbank’a taşımak istediğiniz takdirde 100 bin liraya kadar kredi imkanı sağlanıyor. 120 ay için % 1.09 olan faiz miktarı 180 ay için ise % 1,11 olarak belirlenmiş. Konut kredisi transferinde ise kişiden ekspertiz ve ipotek tesis ücreti adı altında toplamda 805 liralık bir ücret alınıyor. Ancak % 5 oranında kesilmesi gereken Kredi Tahsis Ücreti alınmıyor.

Geri ödemesi devam eden evinizin yapı kullanım izni alınmamış olabilir. Bu durumda banka sizden evinizin son beş yılının yapı ruhsatı ve İmar Durum Belgesini istiyor.

Konut kredisini Halkbank Masrafsız Borç Ödeme Kredisine taşımak isteyen kişiler evlerine ait tapu fotokopisi ile birlikte başvuruda bulunması gerekli. Zira başvuru sonrası evin değer ini belirlemek için ekspertiz görevlendirmesi yapıyor ve olan borç miktarı belli olmuş olsa dahi evinize fiyat belirliyor. İşin burası bankanın biraz ticari para kazanma hamlelerinden birisi.

One Comment

  1. Dost kredi kullanmak istiyom borclarimin kapatılıp sadece size odeme yapmak istiyorum yardımcı olursaniz sevinirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir