Kredi borclarini bir yerde toplama
kredi borclarini bir yerde toplama

İnsanların yaşam süresi boyunca zaman zaman ödemelerinde zorluklar çektiği, karşısına beklenmedik çıkan sebeplerden dolayı maddi sıkışıklıklar yaşadığı bir gerçektir. Maddi olarak zor durumda kalındığı dönemde ödemelerinizi aksatabilirsiniz. Borçlar silsile yolu ile büyüyüp gidebilir.

Bu noktadan itibaren borçlarınızı durdurup, maddi refaha ulaşabilmek için borçlarınızı tek bir yerde toplayarak bütün borçlarınızı uzun vadelerde rahat rahat ödeme yapmanız için bir sebep yoktur. Bazen kredi kartı asgari ödemesini başka bir karttan çekerek yapan insanlar maddi olarak dönüşüm yapma gayretindeyken psikolojik olarak bunalıma girebilir ve gereğinden fazla faiz ödeyebilirler.

Kredi borçlarını bir yerde toplama

Bir anda birçok bankadan kredi çekmiş ve bunların hepsini birlikte ödeyemiyor olabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi aksatmamanız bu durumda oldukça önemlidir. Kart borçlarınızı ödemene rahatlayabilmeniz için tüm kredi borçlarınızı bir araya toplamanız mümkündür. Geliriniz uzun süredir değişmemiş ve kredi ödemelerinizde herhangi bir aksama yaşanmamışsa, bankalar kredilerinizi toplamanız için size kredi vermektedir.

Bankaların kredilerinizi bir araya toplamanız adına kredi vermeleri işlemine borç transferi adı verilir ve bazı şartları vardır.

  • Bankaya borç transferi yapmak istediğinizi belirtmeniz gereklidir,
  • Bankanın size verdiği para ile borcunuzu kapatmalı ve belgeyi bankaya iletmeniz gereklidir aksi halde farklı bir faiz sistemi ve ceza ödemeniz gerekir,
  • Bazı bankalar sizin ödemenize izin vermez ve direkt olarak bankaya sizin adınıza açılan bir hesap üzerinden EFT gerçekleştirerek sizin ödemeleri düzenli bir şekilde yapmanızı da talep edebilir, sizin de bu şartları kabul etmeniz gereklidir.

Bankadaki kişiler bazı durumlarda sizin de tavırlarınızı dikkate alarak işlem yapar. Sizin EFT talimatı talep etmeniz bankanın gerçekten bu parayı krediniz için istediğinize ikna olmasına ve sürecin sağlıklı ilerlemesine neden olacaktır.

Kredi kartı kullanılmasını bildiğin sürece fayda sağlayan bir araçtır. Ancak amacını aşan harcamalara dur diyemediğimiz sürece bizim için büyük bir maddi açık oluşturur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir