İş bankası kredi erteleme 2022
İş Bankası Kredi Erteleme 2022

İş Bankası müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda kampanyalar yapmaktadır. Bunlardan birisi de İş Bankası kredi erteleme kampanyasıdır. Bu sayede  sıkıntı yaşayan kişilerin birkaç ay için rahat etmesi amaçlanmıştır. Son zamanlarda insanlar, çektikleri kredileri zamanında yatıramamaktan rahatsız olmaktadır. Bu durum da vatandaşın kredi puanını düşürmektedir. Bu yüzden kredi erteleme tam olarak insanların ihtiyacı olan kampanya olmuştur.

Devletin yayınlamış olduğu ekonomik önlemler çerçevesindeiş bankası taksit erteleme yapılmıştır. İş Bankası gibi birçok banka da kredi erteleme için müşterilerine destek vermektedir. Kredilerini ödemekte güçlük çeken kişiler 3 aya kadar kredilerini erteleyebilmektedir. Kredi erteleme yapan bankaların çoğu belirli süreler içerisinde müşterilerine destek vermektedir.

İş Bankası kredi erteleme kampanyasına katılabilmek için:

  • Müşteri hizmetleri
  • Mobil bankacılık
  • Şube
  • İnternet bankacılığı üzerinden yardım alabilirsiniz.

 Bankaya yaptığınız başvuru sonucunda, bankanın belirlemiş olduğu faiz oranları ile 3 aya kadar erteleme yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz iş bankası taksit erteleme işlemi ile zorlanmadan taksitlerinizi ileri bir tarihte ödemeye başlayabilirsiniz.

İş Bankası Taksit Erteleme

İş Bankası’nın yapmış olduğu yeni açıklamaya göre 30 Nisan’a kadar yapılan başvurular sonucunda kredi taksit ödemenizi 30 Haziran’a kadar öteleyebilirsiniz. İş bankası taksit erteleme işlemini iki şekilde de yapabiliyorsunuz. İş Bankası hesap özeti erteleme işlemi için de müşterilerine destek vermektedir. Aylık yapmış olduğunuz harcamalarınızı ertelemek için de İş Bankası bazı müşterileri için destek vermektedir.

İş Bankası, erteleme işlemleri için herhangi bir koşul istemeden anapara ve taksit ödemelerinizi ertelemektedir. Sizin ile ilgili detaylarınızı öğrenmek için müşteri hizmetleri ile de görüşebilirsiniz. Ayrıca İş Cep’te kredilerinizin olduğu bölümden de kredilerinizi kontrol edebilirsiniz.

Is bankasi kredi erteleme
İş bankası kredi erteleme

Maximum kartınız için yapmış olduğunuz taksit erteleme işlemi sonucunda 1 ay, 2 ay ya da 3 ay erteleme yapabilirsiniz. Erteleme süresi değişse bile 50 TL ve üzeri tüm işlemleriniz için %2,16 oranında faiz uygulanmaktadır. Uygulanan faizi ödeme yapacağınız ay ödemeniz ve faizi toplamı olarak geri ödemiş olursunuz.

İş Bankası Maximum kartınız ile yapmış olduğunuz işlemleri ertelemek istiyorsanız tek ödemeli işlemlerinizi kolayca 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Peşin ödeme yaptığınız işlemleri erteleyebilmek için hesap kesim tarihinize kadar şubelerden, İş Cep üzerinden, internet şubesinden, Maximum mobil uygulamasından ya da 0850 724 0 724 üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Böylece iş bankası taksit erteleme işlemini kartınız için yapabilirsiniz.

Kredi Erteleme Nasıl Yapılır?

Kredi erteleme işlemleri, devletin yayınladığı ekonomik önlemler neticesinde bankaların müşterileri için sunmuş olduğu hizmetlerden birisidir. Bu doğrultuda bankalar, müşterileri için kredi kartları ve krediler için 3 aya kadar erteleme hizmeti sunmaktadır. Bütün bankalarda olduğu gibi iş bankası kredi erteleme hizmeti de müşterilere verilmektedir.

Kredi erteleme işlemi, çalıştığınız bankanın mobil bankacılığı, internet bankacılığı, şubeleri ya da telefon bankacılığı ile gerçekleştirilebilir. Size sunulacak özel bir erteleme faiz oranı olduğunu düşünüyorsanız bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak tüm detayları öğrenebilirsiniz. Onun haricinde aşağıdaki video ile mobil bankacılıkta nasıl erteleme yapılacağını ve yeni ödeme tablonuza nasıl erişeceğinizi görüntüleyebilirsiniz.

YouTube video

İş bankası taksit erteleme işlemlerini yaparken bankanıza aylık taksitleri birkaç ay kadar ödeyemeyeceğinizi beyan etmeniz yeterli olacaktır. Bankanız beyanınıza göre 1 ile 3 ay arasında erteleme işleminizi yapar ve sonucunda da aylık ödeme tutarlarınızı size bildirir. Taksit erteleme işlemini hem kredilerinizde hem de kredi kartı ödemelerinizde kullanabilirsiniz. Bu sayede ihtiyaçlarınızı kolayca karşılayabilir ve daha rahat olduğunuz bir ay ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Bankalar erteleme işlemi sonucunda, genelde ertelediğiniz ay doğrultusunda faiz oranı belirleyerek size teklif yaparlar. Size uygun olan erteleme zamanını seçerek borçlarınızı erteleyebilirsiniz. Tüm bankaların faiz oranları değişkenlik gösterebilir. İş Bankası web sitesi üzerinden güncel işlem faizlerini inceleyebilir ve taksit erteleme kararı verebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Erteleme Kampanyaları

İş bankası kredi erteleme kampanyaları, müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda belirli zamanlarda yapılmaktadır. Bayram dönemleri ya da genel olarak oluşan kriz dönemlerinde bankalar, bireysel ve ticari müşterileri için vatandaşı rahatlatacak kampanyalar düzenlemektedir. Yapmış olduğu kampanyaları da internet sitesi üzerinden duyurmaktadır. İş Bankası’nın duyurularını  veya kredicim.net haber bildirimlerini açarak  güncel gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

İş bankası kredi erteleme kampanyalarıdışında aylık yapmış olduğunuz ödemeler için de taksit öteleme kampanyaları bulunmaktadır. Yapmış olduğunuz harcamanız doğrultusunda aylık %2,16 faiz oranı ile kredi kartınızın ekstresini de en fazla 3 aya kadar erteleyebilirsiniz. Bu sayede ödemelerinizi çok daha rahat yapabilirsiniz.

  • Örneğin 2000 TL ödemenizi ertelemek istiyorsanız en fazla 3 aya kadar erteleyerek 3 ay sonra 2142,56 TL olarak toplam 142,56 TL faiz ile ödeyebilirsiniz.

İş Bankası’nın ya da diğer bankaların direkt olarak taksit ertelemeli kredi ürünlerine de başvuru yapabilirsiniz. Kampanya dahilindeki kredileri kullandıktan sonra paranız hemen hesabınıza yatar ancak siz kredi taksitlerinizi 3 ay sonra ödemeye başlarsınız. Bu durumda da ihtiyaçlarınızı erkenden karşılayabilir ve maddi durumunuzu düzelttikten sonra ödeme yapmaya başlayabilirsiniz.

Kredi erteleme işlemini yapmak için de müşteri hizmetleri ile görüşerek aylık ödemelerinizin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz. Size sunulan erteleme işlemi sonucunda ödemediğiniz 3 aylık süreç toplanarak bazen geri kalan taksitlerinize bölüştürülebilir. Ya da banka sizin kredinizin zamanının uzamasını da teklif edebilir. Bu yüzden şubelerden ya da müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Kredi Ertelenirse Ne Olur?

  • İs bankası kredi erteleme işleminizi yaptıktan sonra ödeme yapmadığınız dönemden dolayı aylık taksit miktarlarınızda değişimler olacaktır.
  • Faiz oranlarında da değişim yaşanabilir. Faiz oranları ile ilgili bilgiyi hangi bankadan erteleme istediyseniz o banka ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Kredi erteleme işlemi sonucunda bankanız sizi krediniz ödenmemiş şekilde algılamaz. Bankanın size sunduğu imkanlar doğrultusunda kampanyasına katıldığınız için ödemenizi 3 ay sonra yapacağınızı düşünür. Bu şekilde kredi puanınızda herhangi bir düşüş olmaz. Siz sadece ödeme zamanınızı ertelemiş olursunuz.

Kredi erteleme işlemi yapmanız başka zaman kredi çekmenizi engelleyecek bir durum değildir. Kredi puanınızı yüksek tuttuğunuz sürece ve 3 ay sonrasında yine zamanında ödeme yaptığınız sürece bankalar için sorun teşkil etmez. İş bankası kredi erteleme kampanyalarına bakabilir ve gönül rahatlığıyla kredilerinizi 3 aya kadar öteleyebilirsiniz.

Ayrıca bireysel krediler haricinde ticari krediler, araç ve ev kredileri için de erteleme başvurusu yapabilirsiniz. Büyük ölçekli ödemeler için yapacağınız başvurular için banka ile iletişime geçerek öteleme başvurusu yapabilirsiniz. Belirli bir süre ödeme yapamayacağınızı beyan etmeniz durumunda bankanız kredinizi yapılandırarak size yeni bir plan sunacaktır.

Son zamanlarda yaşanan olumsuz durumlardan dolayı bankalar müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için farklı kampanyalar düzenlemektedir. Bunların arasında en önemli kampanya da kredi ya da taksit erteleme kampanyasıdır. Hem kredi kartınızın borcunu hem de kredilerinizi bankanızın herhangi bir iletişim aracını kullanarak yapabilirsiniz. Bu sayede aylık yüklerinizden bir süreliğine kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir