Kredi erteleme
kredi erteleme

Kredi öteleme talebi başta Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank olmak üzere kamu bankaları dışında özel bankalar tarafından da yapılmaktadır. Kredi öteleme talebi için bankaya gitmeden telefon bankacılığı, mobil bankacılık ve internet bankacılığını kullanarak da işlem yaptırabilirsiniz.

Kredi Öteleme Nedir?

Kredi öteleme, Korona virüs nedeniyle ekonomik koşullarında bozulma söz konusu olan firmalar ve bireysel müşteriler için alınmış bir tedbir olmakla birlikte 31 Mart itibarıyla kredi taksitlerini koşullarından dolayı ödeyemeyen firma ve bireysel müşteriler 6 ay olmak üzere, dönemsel faaliyet gösteren turizm sektöründeki firmalar ise 12 aya kadar erteleyebilecektir.

Garanti Bankası Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası kredi öteleme talebi banka şubeleri hariç; telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden yapılabilmektedir. 444 0 335 Garanti BBVA Anında Kredi Hattı aranılarak işlemler hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bireysel müşteriler için kredi anapara ile faiz ve taksit ödemeleri herhangi bir koşul aranmaksızın talep oluşturulması durumunda 30 Haziran 2020 tarihine kadar ertelenebilecektir.

Kurumsal müşterilerde yine aynı şekilde talep etmeleri durumunda mevcut olan kredilerinin anapara ödemelerini 6 aya kadar uzatabilirken, firmanın nakit akışına göre yeni bir yapılandırma yapılabilecektir.

Kredi öteleme talebi nasıl yapılır?

Denizbank Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Denizbank kredi öteleme talebi mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile iletilmektedir. Denizbank tarafından yapılan bilgilendirme kapsamında bireysel ve kurumsal müşterilerin talep etmeleri sonucunda 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan kredi ödemeleri mevcut koşullar değiştirilmeksizin 30 Haziran 2020 tarihine ertelenebilecektir. Aynı zamanda EFT ve havale gibi işlemlerde herhangi bir ücret alınmazken, günlük para çekme limiti de 5.000 TL’ye yükseltilmiştir.

Halkbankası Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Halkbank kredi öteleme talebi internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için müşteri internet bankacılığına bilgileri ile giriş yaptıktan sonra ‘’Kredi’’ menüsünden ‘’Bireysel Kredilerim’’ sekmesine giriş yaparak ‘’Bireysel Kredi Erteleme ya da Bireysel Kredi İzleme’’ sekmesi üzerinden ‘’Taksit Erteleme’’ seçeneğini seçerek talep oluşturabilmektedir. Erteleme talebi banka tarafından sonuçlandırıldıktan sonra müşteriye SMS ile bilgilendirme yapmaktadır. Aynı zamanda Halkbank Diyalog üzerinden de kredi öteleme talebi iletilmektedir. Talep oluşturabilmeniz için kredinizin 25 Mart 2020 tarihinden önce kullanılmış olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası kredi öteleme talebi için başvurunuzu SMS göndererek gerçekleştirebilirsiniz. Konut kredisinden ihtiyaç kredisine hatta esnaf ve çiftçi kredileri dahil olmak üzere erteleme yapmak için telefonunuzun mesaj bölümünden ‘’ERTELEME’’ yazarak bir boşluk bıraktıktan sonra T.C. Kimlik numaranızı yazarak 4757’ye SMS göndermeniz yeterli olmaktadır.

Akbank Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Akbank kredi öteleme talebi için Axess Mobil, Akbank internet ya da mobil bankacılığı ya da Akbank telefon şubesi üzerinden erteleme isteyebilirsiniz.

Akbank internet adresi üzerinden bilgilerinizle giriş yaptıktan sonra ‘’Kartlarım’’ menüsünden ‘’Taksit/Erteleme İste’’ adımını kullanabileceğiniz gibi, Akbank Mobil üzerinden ‘’Kredi Kartı İşlemleri’’ menüsünden Taksit/Erteleme İste sekmesini kullanabilirsiniz. Ayrıca 444 25 25 Akbank Telefon Bankacılığı üzerinden de talebinizi iletebilirsiniz.

Yapı Kredi Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi kredi öteleme talebi oluşturmak için Yapı Kredi internet ya da mobil bankacılığı kullanılabileceği gibi Yapı Kredi Telefon Bankacılığı üzerinden de hizmet alınabilmektedir. Ayrıca Yapı Kredi Korona virüsü nedeniyle aldığı tedbirler kapsamında müşterilerine ‘’3 ay Ötelemeli Bireysel İhtiyaç Kredisi’’ kampanyası da düzenlemektedir. Kampanya seçiminde önemli olan ilk kredi taksit ödeme tarihinin seçimidir ki azami 120 gün olacak şekilde tarih seçiminin yapılması gerekmektedir.

Finansbank Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Finansbank kredi öteleme talebi için Finansbank Çağrı Merkezi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. Ödeme sıkıntısı yaşayan bireysel müşterilerin kredi ödemeleri 3 ay ertelenirken; dönemsel faaliyet gösteren sektörler ise 6 ay ile 1 yıl süre ödemesiz süreç seçerek yapılandırma talebinde bulunabilecek.

Kredi öteleme talebi nasıl yapılır?

Kuveyt Türk Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

Kuveyt Türk kredi öteleme talebi, Kuveyt Türk Telefon Bankacılığı üzerinden yapılırken; salgından etkilenen sektörlerde faaliyetlerini sürdüren firmalar ile çalışanları nisan ayı sonuna kadar olan taksit ödemelerini haziran ayına erteleyebilecektir. Ayrıca bireysel müşterilerde konut, araç ya da ihtiyaç kredilerinin ödemelerini haziran ayına erteleyebilirken, kredi kartı borçlarını ise 1 ay kadar süre ile öteleyebilecektir.

İş Bankası Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

İş Bankası kredi öteleme talebi için, İş bankası internet sitesi üzerinden Bireysel İnternet Şubesi’ne bilgilerle giriş yapıldıktan sonra ‘’Kredilerim’’ menüsünden ‘’Kredi Bilgilerim’’ sayfasında yer alan ‘’Tüketici Kredisi’’ sekmesini kullanarak kredilerinize ulaşabilirsiniz.  Ulaştığınız kredi ya da kredileriniz içerisinde hangisini ötelemek istiyorsanız, “Ödeme Planı Ötele/Göster’’ butonunu kullanarak internet şubesi üzerinden, yeni ödeme planınızı görüntüledikten sonra onay verebilirsiniz. Tüketici kredilerinizin taksitleri 3 ay boyunca ertelenecek olup, öteleme dönemi içerisinde ödeme yapmak istemeniz durumunda İşCep internet şubesi üzerinden “Krediler/ Borç Ödeme” menüsünü kullanarak borç ödemesi yapabilirsiniz.

TEB Kredi Öteleme Talebi Nasıl Yapılır?

TEB kredi öteleme talebi için, ihtiyaç ya da taşıt kredisi kullanan ve virüs nedeniyle ödeme zorluğu çeken müşteriler CEPTECEP İnternet Şubesi üzerinden ‘’Kredi Detay’’ sayfasına giriş yaparak ‘’Taksit Ertele’’ seçeneğini kullanabileceği gibi, TEB Çağrı Merkezi numarası olan 0850 200 0 666 üzerinden de taleplerini iletebilirler. Taksitler 3 ay boyunca ertelenebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir