Türk Telekom Hattına Kredi Veriliyor mu?

Yaklaşık 40 milyon aboneye hizmet eden Türk Telekom, Türkiye’nin en eski kurumsal mirası olarak müşterilerine geniş bant ürünleriyle  çeşitli sektörlerde hizmet vermektedir. Özellikle GSM hattı ile çok yakınımızda bulunan Türk Telekom çeşitli ihtiyaçlara karşılık vermeye devam etmektedir.

Daha çok gerçek kişiye ulaşmak ve ulaştıkları insanlarla aralarında gerekli bağı kurmak amacıyla açılan binlerce bayi üzerinden kampanyalarıyla birlikte ürünlerini pazarlamaktadır. Bu pazar ağının bir dalı da özellikle cep telefonlarına getirilen kart sınırlamasının ardından akıllı telefon alabilmek için farklı yollara başvurmak zorunda kalan tüketicilere cep telefonu kredisi olarak karşımıza çıktı. Faturalara yansıtılan taksitler ile cep telefonu alan vatandaşlar, uzun dönemlerde borç ödemesi yapmaya başladı.

Neden Faturalı Hat Üzerinden Kredi

Yapılan yeni yasalar, gelişen teknoloji, insan ihtiyaçları ile birlikte her geçen gün yeni girişimcilik ağını beraberinde getirmektedir.  Talep oldukça arz artar. Bu taleplerden birisi de kişilerin kolay ve rahat bir şekilde para ihtiyacını karşılayacak kanalların keşfidir.

Tüm ülkelerde olduğu gibi Türkiye’de de para işlerinin geliştirilmesi, pazarlanması ve finans ihtiyacının karşılanması bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak finans desteği yasalar ile birlikte bankaların kendi mevzuatlarını içeren şartlarda gerçekleşir. Bu şartları taşımayan ancak para ihtiyacı bulunan kimseler gerekli kaynağı sağlamak için yasal ve legal farklı yollara başvurur. Bu yollardan birisi de Türk Telekoma ait faturalı hat üzerinden kredi talebidir.

Türk Telekom Faturalı Hat Üzerinden Kredi Veriyor mu?

Yüzde otuzu Başbakanlık Hazine Müsteşarlığına ait olan Türk Telekom İletişim Hizmetleri resmi olarak kredi imkanı vermemektedir. Böyle bir pazar ağı bulunmamasına rağmen bayiler kendi bünyeleri çerçevesinde belgeli olarak taksitli telefon satışı yaparak telefon bedeli üzerinden kestikleri komisyonlar karşılığında nakit para imkanı verdikleri bilinmektedir. Bunun için özellikle internet üzerinden, sosyal siteler ile verdikleri reklamlarla faturalı hatlara kredi vermeyi taahhüt ettiklerini görürüz.  Burada belirtilen kredi miktarı ise 3 ile 4 bin arasında değişen rakamlarda ve 24-36 ay vadelerde yapıldığı bilinmektedir.

Ancak burada belirtmek bilmeyenler için çok önemlidir ki, alacağınız kredi için ödeyeceğiniz faiz ya da komisyon burada bir bankaya ödeyeceğinizden çok daha fazla olacaktır. Hesap etmekte fayda olacaktır ancak bir banka finans sağlamadan önce kredi notunuza bakarak sizlere onay veriyorsa, GSM şirketleri de aynı sistem üzerinden kişinin notuna bakarak işlem yapar. Fakat bir bankadan çok daha esnek olabilirler.

Akıllı Telefon Kredisi alabilmek için anlaşması bulunan bir Türk Telekom Bayiine gidere mevcut bulunan telefonlar üzerinden alım yapılabiliyor.

Etiketler:

Türk Telekom Hattına Kredi Veriliyor mu? Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Sevim Tan dedi ki:

  3 seferdir mesaj gönder iyorum kimlik bilgilerime varınca ya kadar gönderdim maalesef kusura bakmayın ama bir olumlu olumsuz bir haber gelmedi nasıl öğrenebilirim kredi alıp almayacagimi bir zahmet olmazsa beni bilgilendirir Deniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Sevim hanım kredicim.net olarak ziyaretçilerimizi aydınlatma adına paylaşımlarda bulunuyoruz. Biz kredi imkanı verme gibi işlemlerde bulunmuyoruz. Bunun için yetkili bayilere gidebilirsiniz.

 2. Salih dedi ki:

  Bunlara itibar etmeyin merkeze veya subeye gidip ogrenin bizde basvurduk ama subeye gittigimizde onlara inanmayi dolandirici denildi madur olduk tc yide verdik hayirlisi

Sayfa başına git
error: Content is protected !!